Karjeras izglītības pasākumi 2020./2021.


 

 

Š.g. 25. un 31.maijā norisināsies virtuālā Valsts robežsardzes koledžas Atvērto durvju diena.

Šogad Atvērto durvju diena paredzēta tiešsaistē, izmantojot Cisco Webex platformu. Visiem interesentiem būs iespēja atvērt Valsts robežsardzes koledžas durvis no savām mājām un uzzināt, kā kļūt par robežsargu, apmeklēt Valsts robežsardzes koledžu virtuāli, saņemt informāciju par uzņemšanas noteikumiem un iepazīties ar mācību procesu Valsts robežsardzes koledžā.

Kas jādara, lai piedalītos Atvērto durvju dienā?Izvēlies sev piemērotāko datumu – 25.maijā vai 31.maijā.Aizpildi pieteikuma formu  https://ej.uz/vrkdiena [1]

Pieslēgšanās saite dienu pirms pasākuma dienas tiks nosūtīta e-pastā.Pievienojies tiešsaistei 25.maijā plkst.15:00 vai 31.maijā plkst.13:00.Droši uzdod visus sev interesējošos jautājumus pieteikuma formas aizpildīšanas laikā vai sūti tos uz vrk@rs.gov.lv vai arī raksti tiešraides čatā – atbildes saņemsi Atvērto durvju dienas laikā, kā arī e-pastā.

Sīkāku informāciju par Atvērto durvju dienu meklē mūsu tīmekļvietnē www.vrk.rs.gov.lv [2].

Ir iespēja piedalīties konkursā, ko rīko Valsts robežsardzes koledža sociālajā tīklā “Facebook”, un iegūt balvu no Valsts robežsardzes koledžas.

Links:——[1] https://ej.uz/vrkdiena

[2] http://www.vrk.rs.gov.lv

 

 

LKA Latvijas Kultūras koledža aicina 15. maijā Facebook tiešraidē pieslēgties ONLINE ATVĒRTO DURVJU DIENAI! maijā no plkst. 13:00 līdz 16:00 ikviens interesents ir aicināts pieslēgties ONLINE ATVĒRTO DURVJU DIENAI Latvijas Kultūras koledžasFacebooktiešraidē, kuras laikā skatītāji tiks iepazīstināti ar piedāvātajām studiju programmām, studiju procesu un uzņemšanu, tāpat tiksimies ar Latvijas Kultūras koledžas absolventiem un specializāciju vadītājiem.

Atvērto durvju diena notiks divās daļās:

Oficiālas daļas tiešraide Latvijas Kultūras koledžasFacebookprofilā no plkst. 13:00 līdz 16:00 (iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama); Neoficiālā daļaZoomplatformā, sākums plkst. 18:00 (obligāta iepriekšēja pieteikšanās: https://forms.gle/z5apHDuMQjH6SrS86). Pēc veiksmīgas reģistrēšanās saņemsiet automātisku apstiprinājuma e-pastu.

Kas notiks neoficiālajā daļā? Kopā ar patreizējiem Latvijas Kultūras koledžas studentiem spēlēsim stratēģisko spēli – Mafija, kā arī baudīsim kultūru. Vakars solās būt ļoti aizraujošs, tāpēc reģistrējies neoficiālajai daļai laicīgi. Atvērto durvju diena Latvijas Kultūras koledžā ir bezmaksas pasākums ikviena interesentam!

Ja esi radošs jaunietis un vēlies #radīt sevi kultūrā, vēlies izpausties un veidot karjeru radošajās industrijās, tad Latvijas Kultūras koledža ir tava īstā vieta. Ieplāno sestdienu kopā ar mums un uzzini vairāk par studiju iespējām Latvijas Kultūras koledžā – studiju programmām, specializācijām, iestājpārbaudījumiem, budžeta vietām, stipendijām, maksas vietām, Erasmus+ studijām un praksēm.

Latvijas Kultūras koledža piedāvā trīs studiju programmas dažādās specializācijās:

1) Mākslas institūciju pārvaldība (kvalifikācija – Kultūras menedžeris) kādā no specializācijām: multimediju producēšana, skatuves mākslas (teātra režija, svētku režija), mūzikas menedžments, foto un video producēšana un pasākumu tehniskā producēšana (gaisma un skaņa) (pilna laika studijas), pasākumu producēšana (nepilna laika studijas).

2) Deja (kvalifikācija – Deju kolektīva vadītājs) kādā no specializācijām: laikmetīgā deja, latviešu deja, hip-hop kultūras deja un džeza deja (pilna laika studijas), latviešu deja (pilna laika neklātienes studijas.

3) Bibliotēkzinātne un informācija (kvalifikācija – Bibliotēku informācijas speciālists) kādā no specializācijām: bibliotēku informācijas speciālists (nepilna laika klātienes studijas).

Latvijas Kultūras koledža ir vieta, kur satiekas radošie!#radisevikultūrā

——-

Papildu informācija par Latvijas Kultūras koledžu mājas lapā www.kulturaskoledza.lv

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt vai rakstīt WhatsApp: +371 20 229 975.

 

 

2021.gada 14.maijā Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija no plkst.9.40 līdz plkst.11.40 organizēs Atvērto durvju dienu 10.-12. klašu skolēniem tiešsaistē (Zoom platformā).

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā militārā augstskola Latvijā, kas sagatavo Nacionālo bruņoto spēku virsniekus – karavīru un vienību komandierus un līderus.

Atvērto durvju dienas apmeklējums skolēniem sniegs iespēju uzzināt vairāk par Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas īstenotajām studiju programmām, uzņemšanas noteikumiem un atlases procesu, kā arī iepazīties ar mācībspēkiem, kadetiem un mācību vidi.

 

Lai interesenti sekmīgi piedalītos Atvērto durvju dienā, nepieciešams pieteikties, nosūtot savu vēlmi par dalību pasākumā uz

e-pastu: tatjana.kleinhofa@mil.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 26672749.

 

Pielikumā pievienota Atvērto durvju dienas pasākuma programma.

Vairāk informācijas: https://www.naa.mil.lv/lv/latvijas-nacionalas-aizsardzibas-akademijas-atverto-durvju-diena

 

SEB Latvia piedāvā

ATTĀLINĀTAS FINANŠU PRATĪBAS LEKCIJAS 9.-12.KLAŠU SKOLĒNIEM

 

Lai paaugstinātu jauniešu finanšu pratības līmeni, kas ļauj efektīvāk izprast finanšu pasauli un apzinātāk rīkoties ar savām finansēm, aicinām skolotājus pieteikt 9.-12.klases skolēnus attālinātai finanšu pratības lekcijai par izvēlētu tēmu:

karjeras attīstība

50/30/20 princips personīgā budžeta veidošanai

investīciju mērķi un iespējas

Pieteikšanās anketa https://www.seb.lv/node/13380

 

Ceturtdien, 29. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Atvērto durvju diena, kur ikviens varēs virtuāli iepazīt pamatstudiju programmas, augstskolas vidi, mācībspēkus, studentus un absolventus. Gads pie ekrāniem radījis zināmu nogurumu, tāpēc šogad RSU Atvērto durvju diena plānota kā dinamiska trīs stundu programma tiešsaistes viesistabā, kuras namatēvs būs aizraujošais docētājs un ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Daugulis. Vienlaikus noritēs fakultāšu ZOOM tikšanās, kurās studētgribētāji varēs jau detalizētāk iepazīt savas noskatītās programmas.

Atvērto durvju dienai pamatstudiju programmās varēs sekot līdzi 29. aprīlī no 14.00 līdz 17.00 RSU mājaslapā un tiešraidē augstskolas Facebook kontā.

Gaidāmajā pasākumā ar sevi iepazīstinās sociālo zinātņu pārstāvji – Eiropas studiju fakultāte, Juridiskā fakultāte un Komunikācijas fakultāte, kā arī veselības aprūpes virziena pārstāvji – Farmācijas fakultāte, Medicīnas fakultāte, Rehabilitācijas fakultāte, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte, Zobārstniecības fakultāte un RSU Liepājas filiāle.

Visu fakultāšu ZOOM istabās gaidāma sīkāka iepazīstināšana ar studiju programmām gan no mācībspēku, gan studentu un absolventu skatupunkta, bet katrā no tām paredzēta sava “odziņa”.  Piemēram, Medicīnas fakultātes ZOOM istabā no plkst. 14.15 fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš sarunāsies ar topošo ārsti Katrīnu Tomiņu par to, cik sarežģīti ir studēt “mediķos”. Komunikācijas fakultātes ZOOM istabu no plkst. 14.30 vadīs radio ētera balss un producente, fakultātes absolvente Karmena Stepanova. Tikmēr plašāk par Rehabilitācijas fakultātes studiju virzieniem – audiologopēdiju, ergoterapiju, fizioterapiju, tehnisko ortopēdiju un uzturzinātni – varēs uzzināt plkst. 14.45 ZOOM istabā. No plkst. 15.00 Farmācijas fakultātes mācībspēki iepazīstinās interesentus ar studiju iespējām un kopā ar tiem skaidros, vai zāļu krāsai ir nozīme. Fakultāte arī iepazīstinās ar moderno studiju un zinātnes centru, kas patlaban tiek celts blakus augstskolas galvenajai ēkai. Zobārstniecības fakultātes istabā varēs virtuāli “izstaigāt” RSU iekārtoto modernāko stomatoloģijas pirmklīnisko mācību bāzi Ziemeļeiropā. Eiropas studiju fakultātes tikšanos no plkst. 15.30 moderēs RSU biznesa inkubatora B-Space mentors Kristaps Zaļais, kurš kā jaunais līderis izglītībā un zinātnē iekļuvis arī žurnāla Forbes Latvijā veidotajā topā 30 līdz 30. Savukārt no plkst. 15.45 gaidāmas plašas sarunas ar studentiem Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes ZOOM istabā, kur moderatora lomā – fakultātes prodekāns Toms Pulmanis. Juridiskās fakultātes virtuālo tikšanos starp mācībspēkiem, esošajiem un topošajiem studentiem no plkst. 16.00 vadīs advokāte, RSU docente un medicīnas tiesību pētniece Karina Palkova. ZOOM maratonu plkst. 16.15 noslēgs RSU Liepājas filiāle, aizvedot interesentus virtuālā ceļojumā uz Kurzemē vienīgo veselības aprūpes izglītības iestādi.

 

Piedaloties fakultāšu ZOOM telpās, studētgribētāji varēs tērzētavā iztaujāt gan studiju programmas vadītājus un mācībspēkus, gan arī RSU Studentu servisa pārstāvjus, kuri atbildēs uz jautājumiem, kas saistīti ar šīgada uzņemšanas kārtību.

Plašāka informācija un reģistrēšanās ŠEIT. Atvērto durvju diena topošajiem maģistrantiem gaidāma maijā.

Ja skolēnam interesē tādi mācību priekšmeti kā matemātika, ķīmija, fizika, informātika, ekonomika, psiholoģija, latviešu valoda un svešvalodas var iepazīties ar profesiju :
BĪSTAMO KRAVU APMĀCĪBAS INSTRUKTORS (GAISA TRANSPORTĀ)

Bīstamo kravu apmācības instruktors (gaisa transportā) ir speciālists, kurš apmāca transporta un loģistikas kompāniju personālu drošai bīstamo kravu pārvadāšanai ar gaisa kuģu palīdzību.

http://www.profesijupasaule.lv/bistamo-kravu-apmacibas-instruktors-gaisa-transports

Bīstamo kravu apmācības instruktors darbā:

 • izstrādā un sagatavo mācību programmas;
 • organizē un vada dažādu speciālistu apmācību;
 • vada instruktāžas;
 • sagatavo apmācību materiālus (uzdevumu, darba burtnīcu u.c.) katrai nodarbībai atbilstoši apmācāmajai grupai;
 • seko līdzi jaunumiem aviopārvadājumu regulējumos un normatīvajos aktos;
 • gatavo prezentācijas uzņēmumu pārstāvjiem;
 • izmanto profesionālo terminoloģiju angļu valodā;
 • izveido ilustrācijas apmācības materiāliem;
 • pielieto prezentācijas prasmes;
 • ik gadu organizē noteikumu grāmatu iegādi;
 • strādā kā individuāli, tā arī komandā;
 • ievēro konfidencialitāti;
 • sistemātiski pilnveido savu profesionālo meistarību;
 • ievēro darba un vides aizsardzības prasības;
 • ievēro ugunsdrošības un higiēnas prasības;
 • ievēro ētikas principus.

Darba aprīkojums:

bīstamo kravu apmācību instruktora darba aprīkojums ir dators, tālrunis, specifiskas datorprogrammas, noteikumu krājumi, printeris, skeneris, uzskates līdzekļi – dažādu specifisku iepakojamo materiālu paraugi

Darba apstākļi:

bīstamo kravu apmācību instruktors strādā iekštelpās. Jārēķinās, ka darbs jāpilda arī stāvot kājās auditorijas priekšā. Darba laiks ir noteikts atkarībā no apmācību grafika, bet tajā ietilpst arī laiks, kurš tiek izmantots mācību materiālu un prezentāciju sagatavošanai.

Iespējamais atalgojums:

mēnešalga bīstamo kravu apmācību instruktoram atkarīga no darba vietas (uzņēmuma), darba līguma nosacījumiem un reģiona.

Darba iespējas:

bīstamo kravu apmācību instruktors var strādāt apmācību, loģistikas vai kādā citā uzņēmumā, kurš saistīts ar kravu nogādāšanu vai pasažieru pārvadāšanu, kā arī strādāt kā pašnodarbinātā persona.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

jābūt augstai atbildības sajūtai, pacietībai, spējai organizēt savu laiku, jābūt ļoti komunikablam, jāpiemīt vēlmei mācīties, jābūt iemaņām strādāt ar datoru un biroja tehniku, jāspēj strādāt kā individuāli, tā komandā, jāpārvalda valsts valoda un jābūt ļoti labām angļu valodas zināšanām.

 

Pasākums Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo skolu 7.-12.klašu vecākiem 29.04.2021.pl.18:00

“Saruna ar vecākiem “Kā sociālie tīkli var ietekmēt bērna dzīvi un karjeru. No kā jāuzmanās?”

 

Rēzeknes pilsētas reģionālais datorcentrs is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: “Kā sociālie tīkli var ietekmēt bērna dzīvi un karjeru. No kā jāuzmanās?”

Time: Apr 29, 2021 06:00 PM Helsinki

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/95323623037?pwd=WnBPZjlMSVlIUW5mT21HMC9Wa0JNZz09

Meeting ID: 953 2362 3037

Passcode: 154407

Sarunā ar vecākiem, akcents tiks likts uz virtuālās vides apdraudējumiem,  ar riskiem, kādiem pakļauti bērni un jaunieši interneta vidē. Kā arī apskatīs jautājumus, kas saistīti ar atbildību, ja netiek ievēroti interneta lietošanas noteikumi, un tie tiek pārkāpti.

Lekcijas laikā tiks apskatītas sekojošas tēmas:

riski un apdraudējumi internetā (bērniem nepiemērots, kaitīgs saturs; kibermobings; sextings; saziņa ar nepazīstamām personām, greizais spogulis, datorspēles, atkarība, grūmings, sharenting, u.t.t.); kur meklēt palīdzību problēmsituāciju gadījumos, kā rīkoties; padomi vecākiem un bērniem, lai interneta izmantošana būtu droša.

Programmas uzdevumi:

Veicināt komunikāciju internetā atbilstoši ētikas normām. Sekmēt vecāku izpratni un atbildību par bērna un jaunieša darbībām internetā. Apzināties interneta radītos komunikācijas riskus un sekmēt izpratni par drošību internetā.

 

 

Rīgas Stradiņa universitātes Atvērto durvju diena29. aprīlī plkst. 14.00

Tikai viens klikšķis ir nepieciešamas, lai atvērtu Rīgas Stradiņa universitātes durvis virtuāli un noskaidrotu visus jautājumus par nākotnes studiju iespējām!29. aprīlī plkst. 14.00 aicinām topošos studentus skatīties tiešraidi RSU mājaslapā. 

Skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja nevien sekot līdzi galvenajai tiešraidei, bet arī tikties ar fakultāšu pārstāvjiem ZOOM telpās. Reģistrācija jau ir sākusies! 

Dienas programma

14.00 – 17.00 RSU Atvērto durvju dienas tiešraide.

Tikšanās ar fakultāšu pārstāvjiemZOOM auditorijās

14.15 – Medicīnas fakultāte14.30 – Komunikācijas fakultāte14.45 – Rehabilitācijas fakultāte15.00 – Farmācijas fakultāte15.15 – Zobārstniecības fakultāte15.30 – Eiropas studiju fakultāte15.45 – Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte16.00 – Juridiskā fakultāte16.15 – RSU Liepājas filiāle

 

Uzziniet vairāk 

 

Karjeras konsultācija vidusskolēniem tiešsaistē

 

Šis ir laiks, kad skolēniem nav iespēju klātienē doties uz augstskolu, lai uzzinātu studiju iespējas vai ēnot kādu profesionāli, lai iepazītu dažādu profesiju specifiku.Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centrs piedāvā individuālās un grupu konsultācijas tiešsaistē, izmantojot lietotni Zoom. 

Skolēniem palīdzēsim:

Pieņemt lēmumus par studiju izvēli;Pieņemt lēmumus par karjeras izvēli;Definēt mērķus un soļus to sasniegšanai u.c.

Iespēja pieteikties, rakstot e-pastu karjerascentrs@rsu.lv vai zvanot 67409140.

Uzzināt vairāk 

 

Uzzini visu par studiju iespējām virtuālajā pasākumā “Skola 2021 Latvijas Universitātē”! 

23. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Latvijas Universitāte organizēs vēl nebijušu pasākumu – “Skola 2021 Latvijas Universitātē”. Pasākuma laikā visas dienas garumā topošajiem studentiem būs lieliska iespēja piedalīties virtuālās sarunās ar fakultāšu pārstāvjiem un saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. 

Pasākums “Skola 2021 Latvijas Universitātē”būs kā alternatīva nenotikušajai izstādei “Skola 2021”, kas ik gadu izstāžu zālē ”Ķīpsala” pulcē ievērojamu skaitu interesentu un izglītības iestāžu. Pielāgojoties apstākļiem, pasākums notiks attālināti, taču sniedzot tādu pašu iespēju uzzināt sev nepieciešamo informāciju par studijām Latvijas Universitātē.

“Skola 2021 Latvijas Universitātē” notiks gribustudet.lv tīmekļa vietnē, bet individuālās un grupu sarunas tiks nodrošinātas Zoom platformā, kas topošajiem studentiem sniegs iespēju aprunāties ar savas fakultātes dekānu, studiju programmas direktoru vai studentu, lai uzzinātu pēc iespējas vairāk par izvēlēto studiju programmu, fakultāti un studiju dzīvi kopumā.

Pasākumā “Skola 2021 Latvijas Universitātē” piedalīsies 13 LU fakultāšu pārstāvji (dekāni, studiju programmu vadītāji, studenti), kuri sniegs atbildes par visām 150 LU studiju programmām. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt visu interesējošo arī par LU filiālēm, satiekoties arī ar filiāles pārstāvi.

Bioloģijas fakultāte (BF) piedāvās iepazīt tās studiju programmas un atbildēs uz interesējošiem jautājumiem. Studējošo pašpārvaldes pārstāvji pastāstīs par studijām BF, ārpusstudiju dzīvi un aicinās piedalīties aizraujošā Kahoot spēlē par fakultāti un bioloģijas faktiem.

Savukārt aprunājoties ar Datorikas fakultātes (DF) pārstāvjiem varēs uzzināt, kāpēc studēt DF? Pasākuma laikā būs DF studiju programmu prezentācijas un iespēja uzdot interesējošos jautājumus. Fakultāte piedāvās arī individuālās vai grupu konsultācijas ar kādu no saviem studentiem, lai varētu labāk izprast studiju dzīvi.

Fizikas, matemātikas un optometrija fakultāte (FMOF) pasākuma laikā prezentēs savas studiju programmas, piedāvās intervijas ar fakultātes absolventiem, kā arī aicinās iesaistīties viktorīnās. Tāpat interesenti varēs uzzināt visu nepieciešamo par to, kur meklēt svarīgo informāciju par fakultāti un kam sekot līdzi, lai uzzinātu visu aktuālo informāciju.

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte (ĢZZF) iepazīstinās ar savām studiju programmām, piedāvās sarunas gan ar ģeogrāfiem, gan ģeologiem un vides zinātniekiem. Studentu pašpārvalde aicinās iesaistīties jautrās sarunās par “Ģeogrāfu mafijas” studijām, dzīvi un tradīcijām. Tāpat arī būs iespējams iesaistīties ĢZZF viktorīnā.

Arī Ķīmijas fakultāte (ĶF) iepazīstinās ar visām studiju programmām, ko piedāvā fakultāte un atbildēs uz visiem interesējošajiem topošo studentu jautājumiem. Tāpat varēs noklausīties arī interesantu lekciju “Ceļš no vidusskolēna līdz zinātniekam”.

Humanitāro zinātņu fakultāte (HZF) visas dienas garumā iepazīstinās ar savām studiju programmām, kā arī pastāstīs par ārpusstudiju aktivitātēm, kurās jaunie studenti var iesaistīties. Tāpat atbildēs uz jautājumiem – vai studēt HZF ir grūti? Vai pasniedzēji ir prasīgi? Kā notiek attālinātās studijas un studentu pasākumi? Ko var darīt HZF ārpus studijām? Uz kurieni visbiežāk Erasmus dodas HZF studenti? Kur dzīvo HZF studenti, kas nav rīdzinieki?

Savukārt Teoloģijas fakultātes (TF) pārstāvji pastāstīs par studiju iespējām fakultātē, kā arī atbildēs uz ļoti nozīmīgu jautājumu, kāpēc gan vispār būtu nepieciešams studēt, un kāpēc vērts studēt teoloģiju un reliģijpētniecību? Varēs uzzināt visu par uzņemšanas noteikumiem un apgūstamajiem kursiem. TF studentu pašpārvaldes pārstāves pastāstīs vairāk par studiju pieredzi, kā arī par to, kā studenti var iesaistīties fakultātes darbībā un kādi ieguvumi ir būt daļai no fakultātes studentu pašpārvaldes.

Vēstures un filozofijas fakultātes (VFF) pārstāvji pastāstīs kāpēc tieši studēt VFF un kādas studiju programmas fakultātē var apgūt. Tāpat atbildēs uz visiem interesējošajiem jautājumiem un studenti dalīsies savā pieredzē par studiju dzīvi.

Medicīnas fakultāte (MF) pasākuma laikā iepazīstinās ar visām fakultātes piedāvātajām medicīnas studiju programmām un MF studenti dalīsies pieredzes stāstos par studijām un ārpus studiju dzīvi. Jautājumus studentam vai pasniedzējam būs iespējams uzdot tērzētavā vai individuālā sarunā ar studentu – konsultantu.

Par studiju un ārpusstudiju iespējām stāstīs arī Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes (BVEF) pasniedzēji un studenti. Sarunās varēs vairāk uzzināt arī par apmaiņas studijām, LU studentu Biznesa inkubatoru, kā arī aprunāties ar fakultātes pārstāvjiem individuālās konsultācijās.

Pasākumā būs iespējams sastapt arī Juridiskās fakultātes (JF) studentus, pasniedzējus, un ar viņiem virtuāli aprunāties. Skatītājus iepazīstinās ar Jauno juristu universitāti, kurā var iesaistīties 12 klases studenti, ja interesē jurisprudence. Varēs uzzināt, kā Jauno juristu universitātes dalībniekiem ir iespēja iegūt budžeta vietu studijām LU JF I kursā vai saņemt 50 papildpunktus uzņemšanā JF. Tāpat fakultātes pārstāvji iepazīstinās ar studiju programmām un ieteiks, kuru studiju formu labāk izvēlēties.

Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) pārstāvji pastāstīs, kāpēc SZF ir spēcīgu zināšanu fakultāte un kādas virsotnes palīdz sasniegt fakultāte. Tāpat, kā citas fakultātes arī šīs fakultātes pārstāvji  pastāstīs par studiju programmām un būs iespēja patērzēt arī ar studentiem.

Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes pārstāvji stāstīs padziļinātāk par studiju programmām un novirzieniem, ko var apgūt fakultātē – par skolotāja profesiju (dažādos mācību priekšmetos), mākslu un psihologa profesiju.

Pasākumā varēs individuāli aprunāties arī ar katras LU filiāles pārstāvi un uzzināt par filiāļu priekšrocībām, studējot ārpus Rīgas.

Piedalies pasākumā “Skola 2021 Latvijas Universitātē”  un uzzini visu par savu interesējošo fakultāti, studiju programmām, uzņemšanas nosacījumiem, studiju kursiem, ko apgūsi, budžeta vietām, stipendijām, darba iespējām pēc studijām un ārpusstudiju dzīvi!

Piesakies pasākumam, aizpildot pieteikuma formu.

Vairāk par pasākumu un dienas programmu katrai fakultātei var izlasīt www.gribustudet.lv.

 

Informāciju sagatavoja: 

Sindija Grāvere

LU Komunikācijas un inovāciju departamentsSabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: info@lu.lv

Tālr.: 67033964

 

Par Latvijas Universitāti 

Latvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. Pašlaik Torņakalnā tiek attīstīts LU Akadēmiskais centrs, kas kļūs par vienu no Ziemeļeiropā modernākajiem studentu un pētniecības centriem. Šobrīd tur atrodas Dabas māja un Zinātņu māja, nākamā durvis vērs Rakstu māja.

 

Iespēja vidusskolēniem iepazīt Banku augstskolas studijas, piedaloties pasākumā SEKO STUDENTAM.

 

SEKO STUDENTAM 2021 – tā būs īsta studenta gaitu izsekošana nedēļas garumā – gan attālinātā saziņā, gan vienam otru redzot Zoom tiešsaistes aktivitātēs, gan līdzdarbojoties lekcijās.

Sekošana Banku augstskolas studentiem notiks no 26. līdz 30. aprīlim. Reģistrācijas process šim pasākumam ir sācies, un tas turpināsies līdz 20.aprīlim

 

REĢISTRĀCIJA  SEKO STUDENTAM 2021 : https://ej.uz/BA-SekoStudentam

 

Pasākuma apraksts: https://www.ba.lv/augstskola/zina/seko-studentam-2021-atver-registraciju-vidusskoleniem/

 

Savukārt tuvākais ATVĒRTO DURVJU DIENAS pasākums bakalaura studiju programmām notiks rīt – 13.aprīlī: https://www.ba.lv/augstskola/zina/atverto-durvju-diena-bakalauru-studiju-programmam-13-aprili-tiessaiste/

Turpmāk līdz studiju sākumam šogad vēl plānotas trīs Atvērto durvju dienas  – 11. maijā, 15. jūnijā un 13. jūlijā. Pulksten  16:00.

 

Jau pavisam drīz – 30. aprīlī, norisināsies Zinātnieku nakts 2021.

Eiropas Zinātnieku nakts ir ikgadējs pasākums, kas apvieno Eiropas zinātniekus un zinātnes interesentus ar mērķi sniegt iespēju skolēniem un citiem interesentiem iepazīties ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs, aprunājoties ar pašiem zinātniekiem un iepazīstot zinātnieku ikdienu.

 

Šogad drošības nolūkos pasākums norisināsies attālināti īpaši sagatavotā platformā www.zinatniekunakts2021.lv (vietne aktīva būs nedēļu pirms pasākuma), tādējādi kļūstot pieejamāks un dodot iespēju tajā piedalīties no jebkuras vietas pasaulē, bet ne mazāk izglītojošs un aizraujošs.

30. aprīlī plkst. 18.00–23.00 platformā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, kuros būs iespējams vērot ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju sagatavotos eksperimentu demonstrējumus, virtuālās ekskursijas, lekcijas, diskusijas, īsfilmas un citas aktivitātes. Daļā no tām (konkursos, viktorīnās, mājās veicamos eksperimentos) skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja arī piedalīties un laimēt vērtīgas balvas.

 

Skolēniem īpaši saistošu programmu padarīs šī gada viesis – Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”, kas piedāvās noskatīties izglītojošu izrādi un piedalīties vairāk nekā 10 interesantos eksperimentos.

 

Pasākuma aktualitātēm sekot līdzi  ej.uz/zinatniekunakts2021

 

08_04_2021_Zinatnieku_nakts_2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

Informācija par skolēnu pieteikšanos DARBAM VASARĀ!

Konkursa pretendenti ir Rēzeknes pilsētas vispārizglītojošo, profesionālo un tām pielīdzināto iestāžu skolēni vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un kuru

deklarētā dzīvesvieta ir Rēzeknes pilsētāizņemot 12.klašu skolēnus vispārizglītojošās skolās un pēdējā kursa audzēkņus profesionālajās un tām pielīdzinātajās mācību iestādēs.

Pielikumā nolikums un pieteikuma veidlapas.

vasaras darbs nolikums 2021

 

Iepazīsties  ar  RTU BJU ZINĀTNES KASTĪTĒM !

Lai atraktīvā veidā veicinātu bērnu un jauniešu interesi par inženierzinātnēm, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) izstrādājusi jaunus interaktīvus mācību materiālus – zinātnes kastītes skolēniem ar dažādiem uzdevumiem un eksperimentiem.  

Īpaši izveidotās kastītēs ir nodrošināts viss nepieciešamais, lai sev ērtā laikā un vietā veiktu uzdevumus, tā iegūstot jaunas zināšanas fizikā, ķīmijā, elektrotehnikā un izzinot dizainu un mehānismus. Lai eksperimenti un uzdevumi izdotos, kastītē iekļauta arī instrukcija – gan drukātā veidā ar skaidrojumiem un attēliem, gan video formātā. Savukārt izprast veikto un nostiprināt zināšanas bērniem un jauniešiem palīdzēs zinātnisks skaidrojums.

Ir pieejamas četras dažādu uzdevumu kastītes, kas interaktīvi var papildināt skolā apgūstamo mācību vielu:

«Lidmodelis VEF Irbitis I-15a»

 «Arbalets»(ietverot arī elektronikas pamatprincipus)

«Krāsu spēks ķīmijā» 

«Meteoroloģijas pamati» 

Tematisko piedāvājumu plānots papildināt, izstrādājot arvien jaunus uzdevumus. Vairāk uzzināt par zinātnes kastītēm un tās iegādāties var www.rtu.lv/lv/bju. 

 Sadarbībā ar skolām  atlaides piedāvājums: 

atlaidi apjoma pasūtījumam (ja tiek iegādātas 30+ kastītes, pieejama 10% atlaide); izstrādāt tematisku kastīti atbilstoši pieprasītai tēmai vai papildināt kastītes saturu atbilstoši pieprasījumam.

Par sadarbības jautājumiem aicinām skolas pārstāvjus sazināties ar projekta vadītāju Ievu Osi – kastite@rtu.lv, tel. 26493217.

 

BJU uzdevumu kastītes_info skolām

RTU BJU zinātnes kastītes_info e-klasei

 

 

BEZMAKSAS ATTĀLINĀTĀS KONSULTĀCIJAS PAR STUDIJĀM ĀRZEMĒS.

Tev ir jautājumi par studijām ārzemēs un gribi saņemt profesionālu palīdzību? Mēs – KALBA varam Tev palīdzēt! Lielākā daļa no KALBA kolektīva, ir studējuši ārzemēs, mūsu studenti dalās ar saviem pieredzes stāstiem ikdienā, kā arī katru gadu paši apmeklējam dažādas universitātes ārvalstīs un aicinām to pārstāvjus pie sevis. Atrodamies Rīgā, bet konsultējam arī attālināti, izmantojot Skype, Messenger, Zoom un citā Tev ērtā veidā.

Nevilcinies, reģistrējies bezmaksas konsultācijai un saņem atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem.

https://www.kalba.lv/lv/augstaka-izglitiba-arzemes/musu-pakalpojumi/bezmaksas-attalinatas-konsultacijas/?fbclid=IwAR3x1icp6DCz1x8yDBF7kuy-3-op8SKbzzgwSdAmW33oNZLTo1DEIHaqunk

 

“Vēlos studēt ārzemēs. Kas man jāzina?”

Jauniešiem, kuriem ir skaidrs mērķis – vēlos mācīties ārzemju augstskolā, informācija par to, kas jāņem vērā, kad izvēlas ārzemju augstskolu, par eksāmenu pielīdzināšanu un iespējām saņemt valsts galvotu kredītu.

ĪSUMĀ:

• ES valstīs Latvijas studenti var studēt par tādu pašu maksu kā vietējie, taču citās valstīs studiju maksa var būt dārgāka.

• Izvēloties augstskolu, jāpievērš uzmanība uzņemšanas prasībām un tam, vai augstskola pieņem Latvijas izglītības dokumentus.

• Studijām ārvalstīs var pretendēt uz studiju vai studējošo kredītu ar valsts galvojumu.

Vēlos studēt ārzemēs

 

 

DIGITĀLĀS PRASMES, KAS NEPIECIEŠAMAS MŪSDIENĪGAM PROFESIONĀLIM

Digitālās prasmes

 

“Iepazīsti savu profesiju!”

Kļūsti par veiksmīgu profesionāli.Karjera ir svarīga Tavas dzīves daļa.Lido pretī saviem sapņiem.Plānojot karjeru Tu plāno savu dzīvi.

Iepazīsti savu profesiju izmantojot vietni Profesiju Pasaule.lv

Tur Tu atradīsi:

– Profesiju aprakstus,

– intervijas ar profesionāļiem,

– izglītības iespējas,

– foto galerijas;

Izpēti tālākizglītības iespējas izmantojot vietni NIID.lv

Tur Tu atradīsi:

– Karjeras testus,

– izglītības iespējas Latvijā,

-izglītības aktualitātes,

– E- konsultācijas karjeras jautājumos;

44368_VIAA_lidmasina_repro_labots_internetam

 

Digitālās nedēļas 2021 noslēdzošās dienas – 26.marta – “Tava profesija tehnoloģiju nozarē” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar IT nozari un iespējamām profesijām nozarē. Digitālo prasmju apgūšana nav iespējama bez nepārtrauktas mācīšanās, dalīšanās ar pieredzi, aktīvas informācijas meklēšanas un atvērtas domāšanas.

“Tava profesija tehnoloģiju nozarē” dienas galvenais notikums ir tiešraide Rīga Tv24 plkst. 10:00 – 11:00, kā arī LIKTA Facebook un eprasmes.lv plkst. 11:00 – 12:00 notiekošā pārraide, kurā piedalīsies dažādi nozares eksperti no jauniešu platformas “Visas Iespējas”, Latvijas Universitātes, Microsoft Latvia, Riga TechGirls, IT kompetences centra, TET un ZZ dats.

Jauniešiem plānotas dažādas darbnīcas un semināri:

Radošās programmēšanas darbnīca meitenēm, ko organizē Riga TechGirls;“Projekta “Crowddreaming: Jaunieši kopīgi rada digitālo kultūru” noslēguma pasākums” (LIKTA);Digitālo Darbnīcu telpa, ko organizē Visas Iespējas,  kur interesenti varēs izvēlēties šādas darbnīcas: Sava mājas lapa stundas laikā; Grafiskā dizaina pamati; Digitālā mārketinga instrumenti; Personīgā brenda veidošana.Tilts starp nozari un pētniekiem, seminārs ko organizē IT kompetences centrs.

Tava profesija tehnoloģiju nozarē_26_03_2021 (1)

 

 

Studiju iespējas un stipendijas Rīgas Ekonomikas augstskolā

 Ikviens, kurš vēlas uzzināt vairāk par studijām Rīgas Ekonomikas augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga), var piedalīties vebinārā. Tas īpaši plānots topošajiem studentiem no Latvijas.Tiešsaistes tikšanās laikā būs iespējams iepazīties ar  trīs gadu bakalaura līmeņa studiju programmu ekonomikā un uzņēmējdarbībā, kā arī iespējām saņemt stipendijas, sarunāties ar studentiem un uzdot jautājumus.

Vebinārs latviešu valodā notiks 2021. gada 31. martā plkst. 17.00, pieteikties dalībai iespējams šeit.

Elektroniskā pieteikšanās studijām Rīgas Ekonomikas augstskolā notiek līdz š. g. 25. aprīļa plkst. 24.00. Kandidēt var ikviens, kurš absolvēs vispārējās vidējās izglītības posmu šovasar vai to jau pabeidzis iepriekšējos gados. Reģistrēšanās un iestājpārbaudījumi ir bez maksas. Vairāk informācijas par pieteikšanos studijām un atlases procesu skatiet  Rīgas Ekonomikas augstskolas mājas lapā – mūsu mājas lapā.

 

Piedāvājums 9.-12.klašu skolēnu mācību stundām MEISTARKLASES no Vidzemes Augstskolas. 

 

Covid-19 pandēmija ir skārusi daudzas dzīves jomas, pie kurām noteikti ir pieskaitāma arī izglītība. Gan augstskolas, gan pārējās izglītības iestādes nu jau ilgstoši darbojas citā realitātē, izglītības procesu nodrošinot attālinātā režīmā. Apzinoties atbildību visu līmeņu izglītības procesa nodrošināšanā, Vidzemes Augstskola izveidojusi īpašu satura piedāvājumu, orientētu uz vidusskolu un ģimnāziju skolniekiem. Šīs digitālās meistarklases ir integrējamas esošajā mācību saturā un to izmantošana ļaus dažādot piedāvājumu,  iekļaujot  jauniešiem saistošus tematus, kā arī spēļu elementus. Šobrīd Vidzemes Augstskola piedāvā sekojošas tēmas, kuras ir piemērotas konkrētām stundām:

Kā purvi var izvest no purva (Oskars Java). Piemērotās stundas: matemātika, fizika, bioloģija, ģeogrāfija. 40-60 min.

Kurš izdomāja rītdienu? Nākotņu veidošana, izmantojot scenāriju metodi. (Ilze Grīnfelde). Piemērotās stundas: sociālās zinības, klases stundas. 75 min.

Biosfēra – dzīvā laboratorija (Anda Arkliņa). Piemērotās stundas: bioloģija, ģeogrāfija. 40-60 min.

Social engineering – lekcija angļu valodā (Mefat Shabani). Piemērotās stundas: informātika, angļu valoda, sociālās zinības, klases stunda. 40-60 min. Interesanta tēma, lai iemācītu pusaudžiem, kā būt drošiem tiešsaistes pasaulē – sociālās inženierijas pārskats, sociālās inženierijas mehānismi, kā cīnīties ar kiberpazemošanu/ -uzbrukumiem.

“Tips&Tricks” – kā uzfilmēt profesionālu video, izmantojot viedtālruni (Iveta Auniņa). Piemērotās stundas: vizuālā māksla, klases stunda, medijpratība. 40-60 min.

Es tehnoloģiju pasaulē (Toms Amsons). Piemērotās stundas: informātika, sociālās zinības, klases stunda. 40-60 min.

Ietekmētāji (influencers) – kas viņi ir, un kādi viņi ir? Lekcija (Renāte Cāne). Piemērotās stundas: sociālās zinības, klases stunda. 40-60 min.

Ekspedīcija kultūrdažādībā – spēle, diskusija (Liene Ločmele). Piemērotās stundas: sociālās zinības, kulturoloģija, klases stunda. 40-60 min (trešdienās)

Latvijas dabas tūrisma pievilcības – viktorīna (Ilgvars Ābols). Piemērotās stundas: ģeogrāfija, klases stundas. 40-60 min.

Tūrisma un atpūtas nozare pandēmijas laikā un nākotnes prognozēs (Ilgvars Ābols). Piemērotās stundas: ģeogrāfija, klases stundas. 40-60 min.

Radošā nodarbība stāsta veidošanā (Ilgvars Ābols). Piemērotās stundas: teātra mākslas stundas, sociālas zinības, klases stundas. Skolēnu skaits no 6 līdz 30 cilv. 40-60 min.

Ilgtspējīga būvniecība: no šķūnīša līdz augstceltnei (Gunita Kuļikovska Ķiesnere). 40-60 min. Piemērotās stundas: matemātika, mājturība, tehnoloģijas, klases stunda. 40-60 min.

Īsts vai FAKE? Infodēmija, Fake news, konspirāciju teorijas (Alīna Pūce). Piemērotās stundas: sociālās zinības, klases stunda. 40-60 min.

 

 

Visas meistarklases ir bez maksas. Par noteiktu datumu un laiku vienošanās notiek individuāli, rakstot  elina.sokolova@va.lv vai zvanot: 28698121

Vēlams datumu pieteikt vismaz 2 nedēļas iepriekš. Piedāvājums attiecas uz 9.-12.klasēm.

 

GAISA KUĢU AVIONIKAS INŽENIERA profesija!

http://www.profesijupasaule.lv/gaisa-kugu-avionikas-inzenieris

Gaisa kuģu avionikas inženieris sadarbojas ar ražotāju gaisa kuģu elektronikas un elektrosistēmu problēmu novēršanai un to analizēšanai.

Gaisa kuģu avionikas inženieris darbā:konstatē dažādas problēmas vai trūkumus gaisa kuģa elektronikā un elektrosistēmās;analizē konstatētos trūkumus;apraksta gaisa kuģa elektronikā un elektrosistēmās konstatētās problēmas;izmanto lidmašīnu ražotāja sagatavotās rokasgrāmatas;cieši sadarbojas ar tehniķiem un mehānikas inženieriem;sadarbojas ar gaisa kuģu ražotāja kompāniju.Darba aprīkojums:

gaisa kuģu avionikas inženiera galvenie darba instrumenti ir gaisa kuģu visa veida tehniskā dokumentācija, elektronikas un elektrosistēmu shēmu rasējumi, dators ar specifiskām programmām.

Darba apstākļi:

gaisa kuģu avionikas inženiera darbs tiek veikts pārsvarā biroja telpās, pie datora un lasot specifiskas tehniskās rokasgrāmatas un dažādus tehniskos rasējumus. Darba laiks ir standarta 8 stundas. Tāpat iespējami bieži komandējumi.

Darba iespējas:

gaisa kuģu avionikas inženierim darbu iespējams iegūt aviācijas tehnisko apkopju uzņēmumos vai pašās aviokompānijās. Izvēloties strādāt aviokompānijā “airBaltic” darbiniekam tiek izstrādāta karjeras un atalgojuma izaugsmes sistēma.

Iespējamais atalgojums:

gaisa kuģu avionikas inženierim atalgojums atkarīgs no uzņēmuma vai aviokompānijas, kā arī noslēgtā darba līguma noteikumiem. Aviokompānijā “airBaltic” atalgojums ir noteikts sākot no 1100 EUR pirms nodokļu nomaksas.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi paveiktu darbu:

jābūt universitātes grādam aviācijā vai siastītajās jomās (elektronika, elektrotehnika, datorzinības), vai arī var būt aviācijas programmas students, jāpiemīt spējai strādāt kā individuāli tā arī komandā, jābūt labām angļu un latviešu valodu zināšanām, labām analītiskām spējām un fizikas zināšanām, vēlama iepriekšēja darba pieredze aviācijā.

Lai kļūtu par gaisa kuģu avionikas inženieri, nepieciešama augstākā izglītība ar aviāciju saistītās programmās, kā arī var būt šo programmu students.

Profesionālā vidējā izglītība pēc 12. klasesProfesionālā vidējā izglītība pēc vispārējās vidējās izglītības, mācību ilgums 1,5 gadi, 3. profesionālās kvalifikācijas līmenis:Gaisa kuģu mehāniķisAugstākā izglītība – pamatstudijasAugstākā izglītība – pamatstudijas, mācību ilgums 4 – 4,5 gadi, 5. profesionālās kvalifikācijas līmenis:Gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas inženieris mehāniķisGaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas avionikas inženierisInženierzinātņu bakalaurs aviācijas transportāMācību priekšmeti, kuriem pievērst uzmanību skolas laikā

Ja vēlies kļūt par gaisa kuģu avionikas inženieri, tad skolā īpašu uzmanību pievērs šādiem mācību priekšmetiem: matemātika, fizika, ķīmija, informātika un svešvalodas.

 

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija turpina tiešsaistes forumu ciklu par studiju iespējām Mūzikas akadēmijā un uzņemšanas nosacījumiem 2021./2022. mācību gadam.

Marta beigās un aprīļa sākumā JVLMA aicina uz diviem tiešsaistes forumiem par studiju iespējām akadēmijā.

31.martā plskt.14:00 uz Muzikoloģijas forumu un

7.aprīlī plkst. 15:00 uz Mākslu pedagoģijas nodaļas tematisko forumu.

Uz satikšanos Zoom aicināti mūzikas vidusskolu un vispārizglītojošo skolu pēdējo klašu skolēni un viņu skolotāji.

 

Sīkāk par forumiem un pieteikuma anketu meklē: https://www.jvlma.lv/aktuali/aktualitates/turpinas-tiessaistes-forumi-par-studiju-iespejam-muzikas-akademija

 

 

Informatīvs buklets par  Vidzemes Augstskolu Valmierā.

Brošūra:https://va.lv/sites/default/files/ViA_Broshura_LV_170x240mm%20(1)_0.pdf

ViA:https://va.lv/lv

 

RTU Cēsu studiju un zinātnes centrs aicina skolēnus reģistrēties virtuālam pasākumam “Seko studentam”. 

Pasākuma norise no 22.03. – 26.03.

Studiju izvēle ir liels solis jaunieša nākotnē un svarīgi ir izmantot iespēju un iejusties kā studentam, pirms izvēlas vietu, kur studēt!Šāda iespēja tiek dota ikvienam, lai rastos priekšstats par studijām RTU CSZC.

Būs  iespēja pievienoties kā studentam, šādās studiju programmās:

Elektrotehnoloģiju Datorvadība;

Datorsistēmas;

Uzņēmējdarbība un vadība.

Veselu nedēļu, jebkuram interesentam būs iespēja pieslēgties RTU Cēsu studiju un zinātnes centra attālinātām lekcijām un iejusties studenta lomā, satiekot citus studentus un  lektorus.

Reģistrēties pasākumam var līdz 20.03. https://ej.uz/seko_studentam

Aktīvākajiem dalībniekiem ir sarūpēti suvenīri no RTU!

 

Cēsu studiju un 

   zinātnes centrs   Piebalgas iela 3,

Cēsis, LV4101

+371 26278435

www.cesis.rtu.lv

 

 

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža organizē virtuālo Atvērto durvju dienu! Aicina skolēnus un citus interesentus reģistrēties, un pievienoties  23. martā plkst. 16:00 zoom tiešraidē 💻

 

Būs iespēja tikties ar studiju programmu direktoriem, simulāciju ekspertiem, studentus, kuri tikšanās reizē pastāstīs gan par studiju programmām, gan par to, kā šobrīd notiek attālinātās studijas.

Līdz 21. martam norit reģistrēšanās pasākumamhttps://forms.gle/bMuZKt3JRk8DMdMe8

 

Informācija par ikgadējo izstādi “Izglītība un karjera” virtuālajā telpā un 25.martā.

Lielākais tiešsaistes pasākums Latvijā par studiju un karjeras izvēli.

Pasākuma tēma ir “Ko dara dažādu profesiju profesionāļi?”.

Dažādu valstu universitātes un citi viesi prezentēs vairāk nekā 20 populāras profesijas mūsdienās. Pasākums ir pilnīgi bezmaksas, un tā laikā izglītojamajiem nodrošinās vairāk nekā 8 stundu vērtīgu saturu! Dažas lekcijas notiks nodarbību laikā, tāpēc reģistrētiem dalībniekiem būs iespēja apskatīt visu prezentāciju ierakstus pēc pasākuma.

REĢISTRĀCIJA: https://www.izglitibakarjera.lv/Facebook: https://fb.me/e/29e4jrBWo

KALBA

5 Valnu Street,

Riga, LV-1050,

LatviaMob. +371 26011778E-mail: marks@kalba.lvwww.kalba.lv

Seko Facebook un Instagram!

 

RTU Liepājas studiju un zinātnes centrs organizē “Atvērto durvju dienu” jeb virtuālo ekskursiju, kurā topošajiem studentiem būs iespēja uzzināt vairāk par studiju iespējām.

Topošos studētgribētājus iepazīstinās ar  studiju programmām, RTU Liepājas studiju un zinātnes centra vadību, vairāku studiju programmu pasniedzējiem, kā arī studentu pašpārvaldi, kurā ir iespējams iesaistīties paralēli studijām.

Viens no RTU Liepājas un studiju zinātnes centra absolventiem dalīsies savās sajūtās un pieredzē, kas saistās ar augstākās izglītības iegūšanu, kā arī pastāstīs par to kā iegūtās zināšanas pielietot praksē- strādājot izvēlētajā jomā.

Pasākuma noslēgumā būs iespēja piedalīties viktorīnā, kurā cītīgākie klausītāji tiks apbalvoti ar dažādām pārsteiguma balvām.

 “Atvērto durvju dienas” īpašais viesis un iedvesmotājs- Guntars Račs

 

Pasākums norisināsies tiešsaistē, ZOOM platformā

Pieeja pasākumam :

Join Zoom Meeting

https://rtucloud1.zoom.us/j/93374024925?pwd=Z09zemw5NUkwNDVjR2dRZmQ4WWo5Zz09

 

Meeting ID: 933 7402 4925

Passcode: 140391

 

Neskaidrību gadījumā var sazināties ar pasākuma galveno organizatori 22041716 (Kristīne) vai rakstot uz e-pastu lszc@rtusp.lv

 

Latvijas Kultūras koledža aicina vidusskolas skolēnus (no 10. līdz 12. klasei) pieteikties bezmaksas

 TOPOŠO STUDENTU NEDĒĻAI, kas norisināsies tiešsaistē 2021. gadā no 22. marta līdz 25. martam.Ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties Latvijas Kultūras koledžas mācību procesā, apmeklējot aizraujošas kultūras menedžmenta un deju nodaļas lekcijas četru dienu garumā (pēc izvēles), kā arī iepazīties ar Latvijas Kultūras koledžu, tās piedāvātajām specializācijām un “notvert” sajūtu, kā tas ir – būt LKK studentam. Skolēniem būs iespēja piedalīties tādās lekcijās, kā kultūras menedžments, dokumentālā fotogrāfija, džeza deja, deju kolektīva vadīšanas metodika, pasākumu režija, aktiermeistarība, video reportāžas un videofilmas un citās.Pilnu piedāvāto nodarbību sarakstu atradīsiet pieteikuma anketā. Pieteikšanās lekcijām notiek līdz 18. martam plkst. 15:00, aizpildot pieteikuma anketu: https://forms.gle/jiGRLepfhK98E8Ux9

 

Forums Studiju iespējas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

UZŅEMŠANA 2021./2022.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija /JVLMA/ aicina piedalīties forumā Studiju iespējas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Forums notiks jau šī gada 10. martā plkst 15.00 platformā “Zoom”!

Forumā:

–  uzzināsi par JVLMA profesionālā bakalaura studiju programmām un uzņemšanu 2021./2022.akadēmiskajā gadā;

–  iepazīsies ar JVLMA rektoru un prorektoriem;

–  Uzdod savus jautājumus un saņem atbildes uz Tevi interesējošiem jautājumiem.

 

Kā pieteikties?

–  Reģistrē savu dalību forumā līdz 9. martam, aizpildot https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvkjouXTu86TeTh1-C3PSwaCEK6s7XmzFdtbXHqOJeIU9qhQ/viewform;

–  Pēc reģistrācijas saņemsi piekļuves saiti uz tiešsaistes forumu;

–  Ja nepaspēj pieteikties, meklē saiti JVLMA mājaslapas aktualitātēs vai Facebook kontā.

 

Seko līdzi jaunumiem un nepalaid garām iespēju uzzināt vairāk par Tevis izvēlēto nākotnes profesiju!

 

Kāpēc jaunieši izvēlas studijas Rīgas Stradiņa Universitātē?

 

Pielaiko studijas RSU

Vēlies jau šodien saprast, ko nozīmē būt studentam?Piedalies akcijā Pielaiko studijas un apmeklē lekcijas RSU sociālo zinātņu un veselības aprūpes studiju programmās bez maksas!

Studiju pielaikošana tev palīdzēs pieņemt atbildīgo lēmumu par studiju izvēli, uzzinot, vai tas, ko gribi studēt, tik tiešām ir tev piemērots. Šajā sezonā akcijā piedalīties vari, atrodoties mājās – lekcijas norisināsies lielākoties tiešsaistes platformā ZOOM.

Lai uzzinātu par pieteikšanās kārtību un akcijas Pielaiko studijas jaunākajām lekcijām, kā arī citām aktualitātēm skolēniem, pieraksties RSU jaunumiem!

https://www.rsu.lv/pielaiko-studijas

 

Latvijas Lauksaimniecības universitāte aicina topošos studentus sekot līdzi aktualitātēm.

universitātē raidījumā “LLU express ziņas”.11. martā plkst. 15.00 LLU portālā un universitātes Facebook kontāpirmā tiešraide gaidāma raidījumam “LLU express ziņas”.

Tajā kopā a rziņu vadītāju Aivi Ceriņu ikvienam būs iespēja izzināt interesantus unaktuālus LLU studiju un pētniecības dzīves notikumus un virtuālisatikt universitātes mācībspēkus, studentus un pat topošos studentus.Vairāk informācijas:https://www.llu.lv/lv/raksts/2021-03-01/par-svarigako-universitate-uzzini-pirmaja-llu-zinu-raidijuma

 

Pienācis laiks izvēlēties savu nākotnes profesiju!

Mēs, Latvijas Jūras akadēmija, piedāvājam Jums turpināt seno jūrniecības tradīciju Latvijā un apgūt perspektīvu profesiju atbilstoši starptautiski reglementētām studiju programmām jūrniecības nozarē.

Aicinām pievienoties š.g 19.03. plkst. 13:00 tiešsaistes platformai, kur Latvijas Jūras akadēmijas Studentu padomes pārstāvji iepazīstinās Jūs ar studiju procesu un prakses iespējām akadēmijā.

Linkus uz tiešsaistes platformu būs pieejams mūsu facebook lapā (https://www.facebook.com/latja ) un mājas lapā (www.latja.lv)

Gaidīsim Jūs uz atvērtu sarunu par Jums interesējošiem jautājumiem.

Jūrnieks, tā nav profesija, tas ir dzīvesveids!

 

Jautājumu gadījumā varat sazināties ar

Studentu padomes pārstāvi

Alisi Grosbahu – Alise.Grosbaha@latja.lv

LATVIJAS KULTŪRAS KOLEDŽA PIEDĀVĀ ŠĀDAS STUDIJU PROGRAMMAS AR DAŽĀDĀM SPECIALIZĀCIJĀM

1) STUDIJU PROGRAMMU ‘’MĀKSLAS INSTITŪCIJU PĀRVALDĪBA’’IEGŪSTAMĀ KVALIFIKĀCIJA: Kultūras menedžeris

KĀDA NO SPECIALIZĀCIJĀM: Skatuves mākslas (pasākumu organizēšana un aktiermeistarība), mūzikas menedžments, multimediju producēšana, pasākumu tehniskā producēšana, foto un video producēšana. Pasākumu producēšana (Nepilna laika studijas).

2) STUDIJU PROGRAMMU “Laikmetīgā deja’’IEGŪSTAMĀ KVALIFIKĀCIJA: Deju kolektīva vadītājs

KĀDA NO SPECIALIZĀCIJĀM: Laikmetīgā deja, latviešu deja, hip-hop kultūras deja, džeza deja.

3) STUDIJU PROGRAMMU “Bibliotēkzinātne un informācija’’KVALIFIKĀCIJA: Bibliotēku informācijas speciālists

Vairāk informācijas www.kulturaskoledza.lv

 

Latvijas Kultūras koledža aicina Latvijas skolas pieteikties radošo industriju tiešsaistes lekcijām profesionālu nozares lektoru vadībā. Bezmaksas online stundām var pieteikties visas Latvijas vidusskolas klases (10.-12. klase).

Pieteikšanās nodarbībām notiek līdz 2021. gada 10. martam. Uzmanību – skolas nodarbības ar Latvijas Kultūras koledžas pasniedzējiem var ieplānot līdz pat maija beigām, taču pieteikšanās notiek līdz 10. martam.

Lai pieteiktos kādai no darbībām, aicinām aizpildīt pieteikuma formu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YIOPl0ObCuYnyyeUtB0jnQH6F4Wd866H8W_Tqj41uFg/edit?usp=sharing 

Vidusskolas klases var pieteikties šādām nodarbībām:

 

Lekcijas nosaukums, Lektors:

1.TV raidījumu producēšana.Lektors Ieva Brante

2. Fotogrāfa darbs.Lektors Reinis Fjodorovs

3. Video straumēšanas online vidē. Lektors Sabīne Moore

4. Skatuves runa.Lektors Māra Liniņa

5. Skatuves kustība.Lektors Santa Grīnfelde

6. Pasākumu vadītājs un aktieris.Lektors Mārtiņš Počs

7. Ieskats scenogrāfijā. Lektors Uģis Bērziņš

8. Informācijpratība topošam studentam.Lektors Daina Valeine

 

 

Nodarbības garums?

Rosinām izvēlēto mācību stundu integrēt kādā no savām stundām, lai padarītu tās dinamiskākas un radošākas. Mūsu pasniedzēji pielāgosies skolu mācību stundu garumam un nodarbības garums būs 40 līdz 1h, atkarībā no tā, kā vienosimies.

Piedāvātās lekcijas ir bezmaksas. Klases vai klašu dalību piesaka klases audzinātāja vai sociālais pedagogs. Šīs nav individuālās stundas, kurām skolēni paši piesakās, bet gan nodarbības visai klasei. Mūsu pasniedzēji novadīs nodarbību konkrētai klasei, kura būs pieteikusies. Tikšanās ar mūsu pasniedzējiem notiks online MS Team platformā, iepriekš vienojoties par konkrētu dienu un laiku.

Kas notiek pēc tam, kad esmu aizpildījis Google dokumentu?

Pēc tam, kad būsiet aizpildījuši Google dokumentu, mēs ar jums sazināsimies, lai vienotos par detaļām. Ja pasniedzējs jūsu norādītajā datumā un laikā nebūs pieejams, tad mēs ar jums sazināsimies individuāli, lai vienotos par abām pusēm ērtāko datumu un laiku.

Visi lektori un tēmas, kuras tiek piedāvātas, tiek arī pasniegtas Latvijas Kultūras koledžā!

Droši rakstiet, zvaniet, ja rodas kādi papildus jautājumi.

Vairāk par Latvijas Kultūras koledžu mājas lapā: www.kulturaskoledza.lv

 

Kristiāna Tumena LKA Latvijas Kultūras koledžas / Latvian College of Culture at LACSabiedrisko attiecību un attīstības projektu vadītāja, ERASMUS+ koordinatore / ERASMUS+ coordinatorBruņinieku iela 57, Rīga, LV-1011Mob.tel./ Mob.phone: +371 28831710www.kulturaskoledza.lv

 

Informācija par Vidzemes Augstskolas  pasākumu “Digitālās info dienas”.

 26. un 27. februārī tiešsaistē (ViA YouTube kanālā un Facebook lapā) norisināsies  aizraujošs pasākums, kā ietvaros skolēni, viņu vecāki un pedagogi varēs apmeklēt lekcijas, satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

Sīkāks izklāsts par pasākumu rodams pielikumā vai ViA mājaslapā: https://va.lv/lv/jaunakais/notikumi/digitalas-info-dienas-2021


Vidzemes Augstskola rīko digitālās info dienas

 skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem

 

 

No 26. līdz 27. februārim tiešsaistē norisināsies vidusskolēnu pasākums “Digitālās info dienas”, kā ietvaros skolēni, viņu vecāki un skolotāji varēs apmeklēt lekcijas un satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

 

Studiju vides izzināšanas pasākuma “Digitālās info dienas 2021” mērķis ir iepazīstināt topošos studentus ar viņiem interesējošām studiju programmām, kā arī pašu augstskolu. Vidusskolēniem būs iespēja piedalīties tiešsaistes prezentācijās par sešiem Vidzemes Augstskolas piedāvātiem studiju virzieniem, uzspēlēt “Zināšanu bingo” un virtuāli apmeklēt Vidzemes Augstskolu naktī. Savukārt vecāki un skolotāji tiešsaistē varēs aprunāties ar ViA rektoru Gati Krūmiņu.

 

Otrajā norises dienā, 27. februārī, augstskolas studenti nedaudz pastāstīs par izvēlētajām studiju programmām. Saistošā sarunā jaunieši dalīsies gan savā ikdienā, gan ārpus studiju piedzīvojumos.

Digitālās info dienas ietvaros aicināti piedalīties ne tikai skolēni, bet jo īpaši viņu vecāki un skolotāji. Virtuālie ciemiņi, izmantojot Webex platformu, varēs viesoties Vidzemes Augstskolā, saņemt atbildes uz visiem sev interesējošajiem jautājumiem, izprast augstskolas vidi, satikt studentus, lai, lemjot par topošo studiju vietu, gūtu pēc iespējas labāku izpratni.

 

PROGRAMMA:

 1. februāris, piektdiena

 

12.00 – 16.00 Mini lekcijas (40 minūtes, sākums katru stundu)

15.00 – 16.00 Randiņā ar rektoru (skolotājiem un vecākiem)

12.40; 13.40; 14.40; 15.40 Mini prezentācijas

12.00 – 17.00 Zināšanu bingo (būs arī lieliskas balvas)

20.00 Tiešsaistes nakts ekskursija Vidzemes Augstskolā

 

27.februāris, sestdiena

 

13.00 – 16.30 Sarunas ar studentiem (katram studiju virzienam būs sava webex telpa)

12.00 – 13.30 Tiešsaistes ekskursija

13.40; 14.40; 15.40 Prezentācijas

12.00 – 17.00 Zināšanu bingo (būs arī lieliskas balvas)

 

Ņemot vērā piesardzības pasākumus Covid – 19 dēļ, augstskola jau otro gadu info dienas rīko tiešsaistē. Digitālajās info dienas tiks translētas ViA YouTube kanālā un Facebook lapā. Pieteikšanās rakstot uz e-pastu: elina.sokolova@va.lv

 

Vidzemes Augstskola (ViA) ir 1996. gadā dibināta valsts augstskola, kas piedāvā 16 studiju programmas 6 studiju virzienos – Komunikācija, mediji un pārvaldība, Tūrisms un atpūta, Biznesa vadība, Informācijas tehnoloģijas, Būvniecība, Mehatronika.

 

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskolas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Monika Sproģe

e-pasts: monika.sproge@va.lv

 

 

RTU karjeras diena tiešsaitē – 4.marts.

Viņu piedāvāts, ļoti labs materiāls- prezentācija “‘CV un motivācijas vēstuļu gatavošana“‘

CV un Motivācijas vēstules 2021 CV un Motivācijas vēstules 2021

 

Informācija par studiju iespējām RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā.

Šobrīd Koledžā tiek piedāvātas vairākas studiju un mācību programmas:

 

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas:

“Ārstniecība” ar kvalifikāciju Ārsta palīgs un kvalifikāciju Neatliekamās medicīnas ārsta palīgs“Farmācija” ar kvalifikāciju Farmaceita asistents“Ārstnieciskā masāža” ar kvalifikāciju MasierisProfesionālās vidējās izglītības programma: “Zobārstniecība” ar kvalifikāciju Zobārsta asistents

Arodizglītības programma: “Māszinības” ar kvalifikāciju Māsas palīgs

Ar Koledžas piedāvājumu varat iepazīties arī mūsu digitālajos materiālos:

BROŠŪRA: https://online.fliphtml5.com/pjsgw/spcd/#p=1

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=_hEioWn0Mr8&t=2s

 

Ilze KļaviņaSabiedrisko attiecību speciālisteTālr.: +371 67630910

RSU SARKANĀ KRUSTA MEDICĪNAS KOLEDŽAJ. Asara iela 5, LV-1009, Rīga, LatvijaTālr. +371 6729 6929Fax +371 6727 6591www.rcmc.lv | facebook.com/rsuskmk | twitter.com/rsuskmk | draugiem.lv/rcmc | instagram.com/rsuskmk

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

Starptautiskais mācību centrs KALBA organizē tiešsaites izstādi IZGLĪTĪBA UN KARJERA, kas notiks 25. martā. Šī izstāde ne tikai informēs par dažādām studiju iespējām, bet arī skaidros ar ko ikdienā nodarbojas specifisku profesiju pārstāvji, piemēram, arhitekts, dizainers, bioķīmiķis, u.c. Izstādē arī apspriedīs Latvijas jauniešiem aktuālas tēmas, ieskaitot:

– influenceru un podkāsteru darbs.

-Cancel Culture

– Motivācija – kur to meklēt?

Izstādes apraksts:

Aicinām piedalīties Latvijas lielākajā tiešsaistes pasākumā par studiju izvēli. Reģistrējieties pasākumam un iegūstiet vērtīgu informāciju par dažādām studiju programmām. Tiešraides laikā varēsi uzdot jautājumus un uzzināt, ko darīsi ikdienā pēc ekonomikas, filoloģijas, žurnālistikas, bioķīmijas vai citas studiju programmu absolvēšanas. Reģistrējieties šeit: www.kalba.lv

Veiksmīgi / Best regards,

Anna Strode

Studies Abroad Counsellor

KALBA

5 Valnu Street, Riga, LV-1050, Latvia

Mob. +371 25638009E-mail:  anna@kalba.lv  

www.kalba.lv

Seko mums Facebook un Instagram!

 

Šodien 22.02.2021.pl.17:00

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas absolvente Ginta Lazare, Latvijas Universitātes Fonda stipendiāte. pastāstīs par savu pieredzi un iepazīstinās jūs ar iespējām pieteikties LU stipendijām pirmkursniekiem!

Topic: Latvijas Universitāte

Time: Feb 22, 2021 07:00 PM

Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/99872779365?pwd=VzFnTFZSemxNQVNGT1VEZHBwa1hjUT09

Meeting ID: 998 7277 9365

Passcode: d85tYX

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

Studiju iespējas Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijā.

 

 

Mehatronisku sistēmu tehniķis!

Mehatronika apvieno trīs nozares – mehāniku, elektroniku un datortehniku. Mehatronikas inženieri ir nodarbināti uzņēmumos, kuros tiek veikta elektromehānisku iekārtu vadība ar integrētu elektronikas un datortehnikas lietošanu. Viņu darbs saistīts ar sarežģītām tehnoloģiskajām mašīnām, piemēram, robotiem, to tehnoloģiskā procesa automatizācijas algoritmu izstrādi, uzturēšanu un uzlabošanu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ywz4H84zNBw

Var apgūt:

– MehatronikaRēzeknes Tehnoloģiju akadēmijaNorises vieta:Inženieru fakultāteGrāds:Profesionālais bakalaurs mehatronikā   Profesionālā kvalifikācija:Inženieris mehatronikā (5. PKL)Programmas veids:Profesionālā bakalaura studiju programmaValoda:latviešu/angļu (LV/EN)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:KlātieneIlgums:4,5 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai par maksu: pilna laika – 1520 EUR gadā (2020./21.)

– MehatronikaRīgas Tehniskās universitātes Daugavpils studiju un zinātnes centrsGrāds:Profesionālais bakalaurs mehatronikā   Profesionālā kvalifikācija:Inženieris mehatronikā (5. PKL)Programmas veids:Profesionālā bakalaura studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:Klātiene dienasIlgums:4,5 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai maksas: 1350 EUR semestrī (2020./21.)

MehatronikaRīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrsGrāds:Profesionālais bakalaurs mehatronikā   Profesionālā kvalifikācija:Inženieris mehatronikā (5. PKL)Programmas veids:Profesionālā bakalaura studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:Klātiene dienasIlgums:4,5 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai maksas: 1350 EUR semestrī (2020./21.)

Mehatronika (Viedās tehnoloģijas)Liepājas UniversitāteNorises vieta:Dabas un inženierzinātņu fakultāteGrāds:Profesionālais bakalaurs informācijas tehnoloģijā   Profesionālā kvalifikācija:Inženieris mehatronikā (5. PKL)Programmas veids:Profesionālā bakalaura studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:KlātieneIlgums:4 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai par maksu: 2070 EUR gadā (2020./21.)

– RTU (Rīgas tehniskā universitāte) https://www.rtu.lv/lv/studijas/visas-studiju-programmas/atvert/MCE?view=&department=25000

– Vidzemes AugstskolaNorises vieta:Inženierzinātņu fakultāteProfesionālā kvalifikācija:Mehatroniķis (4. PKL)Programmas veids:1.līmeņa profesionālā studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:Klātiene vakaraIlgums:2 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai par maksu: 1558 EUR gadā (2020./21.)

http://www.niid.lv/niid_search?qualification=Mehatroni%C4%B7is%404

Mehatronika

AugstskolaCēsu iela 4, Valmiera, LV-4201Tel:26603322; 64207230E-pasts:info@va.lv  www.va.lvNorises vieta(s) vai fakultāte(s):Inženierzinātņu fakultāteAktuālā informācija:Uzņemšanas noteikumi studiju programmās 2020./2021. gadā: lasīt šeitInformācija par izglītības iestādi:

Studentiem ir iespēja dzīvot labiekārtotā dienesta viesnīcā.

– Inženiermehānika (mehatronika)Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Tehniskā koledža” Liepājas filiāleProfesionālā kvalifikācija:Mehatroniķis (4. PKL)Programmas veids:1.līmeņa profesionālā studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika   Izglītības ieguves forma:KlātieneIlgums:2,5 gadi   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets vai par maksu: 1020 EUR gadā (2020./21.)

– Inženiermehānika (mehatronika)Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Tehniskā koledža”Norises vieta:Koledža – Rīga (Lēdmanes iela)Profesionālā kvalifikācija:Mehatroniķis (4. PKL)Programmas veids:1.līmeņa profesionālā studiju programmaValoda:latviešu (LV)Studiju veids:Pilna laika/Nepilna laika   Izglītības ieguves forma:Klātiene; NeklātieneIlgums:2,5 (pilna laika), 3 gadi (nepilna laika)   Mācību/studiju maksa:Valsts budžets (pilna laika) un maksas 1020 EUR gadā (pilna laika), 970 EUR gadā (nepilna laika) (2020./21.)

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

11.02.2021. pl.14:00

11.M1, 11.M2H, 9.M2 klašu izglītojamajiem un  skolotājiem tiešsaistē  Zoom platformā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums

 “ MEDICĪNAS FIZIĶA UN MEDICĪNAS IEKĀRTU INŽENIERA PROFESIJA”

Pasākumu vadīja Laura Griķe- Medicīnas fizike. Latvijas Onkoloģijas Centra terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas kodolmedicīnas nodaļa.

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt un popularizēt medicīnas inženieriju un medicīnas fiziku skolēnu vidū, lai ieinteresētu viņus studēt šo profesiju. Medicīnas inženieris un medicīnas fiziķis ir profesionāļi, kas pārzina medicīnas iekārtas, to darbības principus un izmanto šīs zināšanas, lai nodrošinātu pareizu medicīnas iekārtu darbību slimnīcās, kā arī ir iesaistīti staru terapijas un kodolmedicīnas terapijas plānošanā vēža ārstēšanas procesā slimnīcās. Par medicīnas inženieri un medicīnas fiziķi var kļūt, studējot Rīgas Tehniskajā universitātē (studiju programma veidota sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti).

Šāda profesija varētu interesēt tos skolēnus, kam patīk dabaszinātņu priekšmeti, jo medicīnas inženieris un medicīnas fiziķis apvieno sevī zināšanas par inženieriju, fiziku, ķīmiju, bioloģiju un arī medicīnu.

Plašas darba iespējas!

Var strādāt slimnīcā, ja interesē klīniskā vide un ir iespēja uz vietas novērtēt kā medicīniskās iekārtas palīdz pacientiem. Ir iespēja strādāt pie iekārtu ražotāja vai tirgotāja, dažādās ražotnēs vai servisa centros, kas apkalpo slimnīcas un citas medicīnas iestādes. Ir iespēja darboties starptautiskās kompānijās. Zinātnē. Pētniecībā.

Studijas Rīgas Tehniskajā universitātē:
Medicīnas inženierija un fizika
Studiju ilgums – 4,5 gadi
Profesionālais bakalaura grāds medicīnas fizikā un medicīnas fizikālo tehnoloģiju inženiera kvalifikācija
Ir budžeta vietas un stipendijas
Studijas notiek sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti

nedaudz par profesiju– https://www.rsu.lv/aktualitates/kristaps-palskis-medicinas-iekartam-vienmer-jabut-ipasi-drosam

Prezentācijas materiāls skolām

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

 

 

10.02.2021. pl.17:00

 9.-12. klašu izglītojamajiem, skolotājiem un vecākiem notika karjeras attīstības atbalsta pasākums tiešsaistē

“ Izglītības iespējas Vidzemes Augstskolā” (Valmiera).

Vadīja tiešsaistes tikšanos Lilita Langovska (Vidzemes  Augstskola)

Vidzemes Augstskola (ViA) ir 1996. gadā dibināta valsts augstskola, kas piedāvā 16 studiju programmas 6 studiju virzienos – Komunikācija, mediji un pārvaldība, Tūrisms un atpūta, Biznesa vadība, Informācijas tehnoloģijas, Būvniecība, Mehatronika.

Prezentācijas un sarunas laikā uzzinājām un radām atbildes uz jautājumiem:

 • Informācija par augstskolu un studiju programmām;
 • Stipendiju saņemšanas iespējas 2021. gadā;
 • Kādas ir karjeras iespējas pēc absolvēšanas;
 • Pieteikšanās un studentu atlases process;

Vidzemes Augstskola rīko digitālās info dienas skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem

No 26. līdz 27. februārim norisināsies vidusskolēnu pasākums “Digitālās info dienas”, kā ietvaros skolēni varēs apmeklēt lekcijas un satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

Studiju vides izzināšanas pasākuma “Digitālās info dienas 2021” mērķis ir iepazīstināt topošos studentus ar viņiem interesējošām studiju programmām, kā arī pašu augstskolu. Vidusskolēniem būs iespēja piedalīties tiešsaistes prezentācijās par sešiem Vidzemes Augstskolas piedāvātiem studiju virzieniem, uzspēlēt
“Zināšanu bingo” un virtuāli apmeklēt Vidzemes Augstskolu naktī.

Savukārt otrajā dienā, 27. februārī, studenti nedaudz pastāstīs par izvēlētajām studiju programmām. Saistošā sarunā jaunieši dalīsies gan savā ikdienā, gan ārpus studiju piedzīvojumos.

Digitālās info dienas ietvaros aicināti piedalīties ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki un skolotāji. Virtuālie ciemiņi varēs viesoties Vidzemes Augstskolā, saņemt atbildes uz visiem sev interesējošajiem jautājumiem, izprast augstskolas vidi, satikt studentus, lai, lemjot par topošo studiju vietu, gūtu pēc iespējas labāku izpratni. Vairāk: http://bit.ly/2YPtIwJ

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

FITNESA TRENERA PROFESIJA

Mikus Embrekts – fitnesa treneris

https://www.youtube.com/watch?v=JMN5oPPk24k

Krišs Grundmanis- fitnesa treneris.

Tavas imunitātes formulu veido veselīgs uzturs, kustības un svaigs gaiss. Kā izvēlēties sev piemērotāko fiziskās aktivitātes veidu? Kā stiprināt savu veselību un noturību pret vīrusiem ar sporta palīdzību? Kā pareizi uzsākt sportot, ja regulāra fiziska slodze nav daļa no tavas ikdienas? EHR studijā viesojas fitnesa treneris Krišs Grundmanis.

“Nākotnes formula” – daudzpusīgas sarunas par ilgtspēju visās dzīves jomās. Raidījumu veido un vada radošā producente Elizabete Palasiosa.

https://www.youtube.com/watch?v=TUB2Z9w8Kp0

Kur var apgūt fitnesa trenera profesiju?

https://www.youtube.com/watch?v=NdIce5gEj8Y

Fitnesa Mācību Centrs (Daugavpils) piedāvā iespēju kļūt par sertificētu fitnesa treneri “C” kategorijā. Daudzāk par mums šeit – https://www.facebook.com/Daugavpils.F… Mērķauditorija: sporta speciālisti un citi interesenti, kuriem nav augstākās izglītības sportā, bet kuri vēlas uzsākt vai turpināt darbu par sporta treneri;

RSU (Rīgas Stradiņa Universitāte) Studiju programma “Veselības sporta speciālists”

https://www.rsu.lv/studiju-programma/veselibas-sporta-specialists

Programma sagatavo kvalificētus un konkurētspējīgus veselības sporta (fitnesa) trenerus, kuri profesionāli darbojas veselības sportā un palīdz klientu veselības nostiprināšanā un slimību profilaksē.

Kā kļūt par fitnesa treneri pat tad, ja neesi regulārs sporta klubu apmeklētājs?

 Ko nozīmē treneru kategorijas A, B, C?

https://aritavar.com/raksti/ka-klut-par-fitnesa-treneri/

Sporta izglītības aģentūra

Tavs ceļš uz trenera karjeruApskati soļus, kas Tev būs jāveic, lai uzsāktu veiksmīgu trenera karjeru!

https://www.sportaizglitiba.lv/#page1

 

7.-9.klašu vecākiem informatīvs materiāls

 ‘’Bērna personības tips karjeras izvēlē – kāpēc to svarīgi ņemt vērā?”

Par nākotnes karjeru ieteicams domāt jau  laikus, izzinot bērna stiprās un vājās puses, ka arī attīstot nākotnes karjerā noderīgas prasmes. Kādā vecumā jāsāk domāt par nākotnes profesiju? Ko var darīt vecāki, lai pamanītu un attīstītu bērna talantus un palīdzētu atrast atbilstošāko karjeras ceļu? Ar noderīgiem ieteikumiem dalās karjeras konsultante un grāmatu “Kompetenču pieeja karjeras izglītībā skolā” un “Vecāku atbalsts bērnam veiksmīgas karjeras veidošanā” autore Dr.paed. Inta Lemešonoka.

Par karjeras un profesijas izvēles tēmu ar bērnu svarīgi runāt jau laicīgi – stāstīt par savu un citu ģimenes locekļu nodarbošanos un taujāt par bērna interesēm. Šādām sarunām svarīgi veltīt laiku, centies iedziļināties un saprast. “Nevis ar standarta frāzēm un garāmejot, bet ar patiesu interesi bērnam brīvā brīdī varam jautāt: ko tev patīk darīt, kas tev interesē un padodas? Tāpat jāpievērš uzmanība bērna uzvedībai: kādam patīk būt aktīvam, iet ārā, komunicēt ar apkārtējiem, citam – darboties vienatnē, zīmēt, klausīties savu mūziku. Dažreiz arī šādas nianses norāda uz tendencēm – komandas cilvēks, individuālā darba darītājs vai vadītājs. Ieteicams vecākiem savus novērojumus un bērna paša teikto piefiksēt, stāsta Inta Lemešonoka.

Pamatsskolas un vidusskolas gados noderīgs instruments bērna talantu un personības analīzē ir arī interešu izglītība un dažādi pulciņi. Arī šeit pareizā formula: vērot, testēt un neuzspiest. “Bērni piedzimst ar katram unikālu gēnu kombināciju un talantiem. Tie var būt vairāki, taču svarīgi ņemt vērā arī personības tipu un citas cilvēka īpašības. Dažkārt vecāki cenšas bērnu virzīt, taču vadās paši pēc savām ambīcijām vai neanalizē bērnu kā personību kopumā. Varbūt arī izdodas intuitīvi sajust bērna talantu – nosēdini bērnu pie klavierēm, un viņš tiešām izaug par slavenu pianistu. Taču var būt arī tā, ka bērnam varbūt arī ir talants mūzikā, taču viņa personības tips neatbilst mūziķa karjerai,” I.Lemešonoka.

Personības tips ir termins, kuru mūsdienu karjeras vadības teorijas uzsver kā noteicošo atbilstošas profesijas izvēlē. Talanti, stiprās un vājās puses un personības iezīmes – tas viss  nosaka, cik atbilstoši mēs esam kādai profesijai, skaidro karjeras konsultante: “Ne velti mēdz teikt: cilvēks īstajā vietā! Šādi saka par tiem profesionāļiem, kas ir gan zinoši un talantīgi, gan atbilst konkrētajai profesijai pēc savām rakstura un personības iezīmēm. Izvēloties sev neatbilstošu profesiju un ignorējot savas stiprās puses un talantus, cilvēkam profesionālajā dzīvē trūks gandarījuma, pašrealizācijas sajūtas, laimes sajūtas darbā. Tas savukārt bieži vien var būt par iemeslu arī problēmām privātajā dzīvē.”

Meiteņu un zēnu profesijas, baltie un netīrie darbi – profesijas izvēles brīdī un vecāku un bērnu savstarpējās sarunās būtu jācenšas izvairīties no sabiedrībā valdošajiem stereotipiem par dažādām profesijām un jomām. Pirmkārt, darba tirgus un arī ikdiena dažādās profesijās strauji mainās, tajās ienākot modernajām tehnoloģijām. Otrkārt, šāda kritika, ja izskan no vecāku, ģimenes un citu līdzcilvēku puses, bērnu var novirzīt no viņam atbilstošākā karjeras ceļa.

“Varbūt meitenei pēc viņas personības tipa atbilstošākā ir inženiera profesija, bet zēnam – medbrāļa arods. Bet apkārtējo stereotipu iespaidā viņi no šī ceļa var novirzīties. Profesionālajās aprindās šādus cilvēkus mēdzam saukt par nerealizētajiem talantiem. Cilvēki, kuri nerealizē sevi  profesionālajā jomā, nejūtas harmoniski. Sekas var būt psiholoģiskas dabas problēmas, depresija un neapmierinātība ar dzīvi kopumā. Vecāki bērniem vēl to labāko un nereti vēlas, lai viņi izvēlas “finansiāli veiksmīgās” profesijas. Taču viela pārdomām: ja cilvēks savā profesijā jūtas laimīgs, iet uz darbu ar prieku, viņš bieži vien ir arī veiksmīgs gan karjerā, gan finansiāli,” viņa saka.

Ja bērns turpina mācības vidusskolā, jaunās kompetenču izglītības ietvaros vidusskolā jāizvēlas kāda no profilētajām programmām, tāpēc jau līdz 9.klasei jābūt skaidrībai par savu personības tipu, īpašībām un to, kurai jomai jaunietis ir īpaši piemērots.

Jāņem  vērā arī bērna vecumposma attīstības īpatnības: pusaudžu vecumā jaunieši nereti ir lieli maksimālisti un radikāli savos spriedumos. Ja paziņojumam par nākotnes profesiju seko negatīva vai noraidoša reakcija no vecāku puses,  bērns var noslēgties sevī un izvairīties par šiem jautājumiem ar vecākiem runāt vispār.

“Bērns paziņo, ka grib būt blogeris! Vecāki var saķert galvu un teikt: vēl ko neizdomāsi! Visdrīzāk, sekos bērna pretreakcija: jūs neko nesaprotat! Tā vietā pareizāk būtu ar bērnu runāt mierīgi, kopīgi izpētīt informāciju par šo vai citu profesiju. Internetā ir daudz noderīgu rīku, piemēram, profesijupasaule.lv, kur ir video, profesiju apraksti un pieredzes stāsti. Ir vērtīgi bērnam ļaut izmēģināt un pie secinājumiem nonākt pašam: piemēram, izmantot ēnu dienas vai vasaras darba iespējas. Ja gribi blogot, izmēģini to vasarā: vai tev padodas, vai cilvēkiem patīk, vai ir sekotāji, vai izdodas kaut ko arī nopelnīt? Bērns šādi pie lēmuma nonāks pats, vienlaikus iegūstot vērtīgu pieredzi, attīstot patstāvību un noderīgas prasmes,” stāsta I.Lemešonoka.

 

 

“Uzturs un karjera!”‘

Tas, ko tu lieto uzturā ietekmē tavu pašsajūtu. Tava pašsajūta ietekmē tavu enerģijas līmeni, tavu vēlmi kaut ko darīt vai nedarīt, tava prāta asumu, tavu uzmanības noturību un noguruma līmeni dienas beigās. Gribi uzzināt, kādu lieliskas pašsajūtas recepti lieto ne tikai StartStong treneri, bet arī tūkstošiem veiksmīgu profesionāļu visā pasaulē? Skaties video un notestē šo metodi arī pats!

Nākamā profesija – kā izvēlēties un kā šajā procesā var palīdzēt vecāki

Kas tu būsi, kad izaugsi? Šādu jautājumu bērni viens otram uzdod jau no mazotnes, bet tikai retais jau laikus zina skaidru atbildi. Profesijas izvēli ietekmē daudzi faktori un cilvēki, tai skaitā vecāki, skolotāji, draugi un populāri vienaudži, taču karjeras lēmums jaunietim galu galā jāpieņem pašam. Kādi noderīgi instrumenti var palīdzēt profesijas izvēlē, kā vecākiem runāt ar bērnu par karjeras plānošanas tēmu un atbalstīt? Ar noderīgiem padomiem dalās karjeras izvēles koučs, jauniešu akadēmijas “Pacelt pasauli” dibinātāja un vadītāja Dace Briede-Zālīte.

Pretēji tam, kā dažādās situācijās varētu domāt vecāki un pedagogi, karjeras izvēles jautājums ir svarīgs arī pašiem jauniešiem. To apliecina arī Briedes-Zālītes savulaik pasūtītas aptaujas dati, kas rāda, ka jaunieši vecuma grupā no 15 līdz 20 gadiem par vienu no trim pašām svarīgākajām lietām dzīvē uzskata tieši nākotni. Pie tam tieši attiecībā uz nākotni jaunieši dažkārt jūtas visnedrošāk: kā izdarīt pareizu karjeras izvēli, atrast darbu un kļūt neatkarīgiem?

Raksturs, personības iezīmes, talanti, prasmes – tas viss jāņem vērā, plānojot karjeru, norāda Dace Briede-Zālīte. Personībai un talantiem atbilstošas profesijas izvēle ir ļoti svarīga – kā nekā, darbā mēs pavadām lielu daļu dzīves, un tas ir būtisks mūsu pašrealizācijas veids.

“Ir tik daudz gadījumu, kad cilvēki profesionālajā jomā izvēlējušies attīstīt savu otro vai trešo stiprāko šķautni nevis dominējošo. Varbūt viņi savus pienākumus profesionālajā jomā spēj pildīt gana veiksmīgi, taču visu mūžu jūtas sevi līdz galam nerealizējuši. Kad dzīve nostabilizējas, daudzi šādi cilvēki saprot, ka vēlas karjeru radikāli mainīt, taču tas prasa milzu apņēmību un ne vienmēr vairs ir iespējams,” saka Dace Briede-Zālīte.

PERSONĪBAS UN MĒRĶU TESTI KARJERAS KONSULTANTAM – KĀ ANALĪZES ĀRSTAM

Karjeras izvēlē var palīdzēt dažādi personības testi, ar kuriem strādā arī karjeras pedagogi un karjeras konsultanti. Metožu, testu un instrumentu ir daudz, taču ļoti svarīga ir pareiza to interpretācija un testam sekojošā saruna ar jaunieti, viņa saka.

“Dažādi personības testi karjeras speciālistam ir kā asins analīzes ārstam! Tie palīdz izprast jaunieti, noteikt viņa stiprās un vājās puses, un intereses. Strādājot ar jauniešiem, es bieži lieku lietā arī koučingā izmantoto praksi, kas ļauj paskatīties uz sevi no malas un atrast virzienus, kuros jaunietis vēlas darboties. Galvenais princips: ļaut nonāk pie lēmuma pašam, lai pēc tam definētu mērķus, taktiku un arī uzdrīkstētos ieceres realizēt,” saka speciāliste Dace Briede-Zālīte.

NEMĀK NOFORMULĒT, BET SAVUS TALANTUS JAUNIEŠI JŪT

Lai gan jaunieši paši bieži vien nemāk noformulēt savas stiprās puses, savus talantus jūt pilnīgi visi, ir pārliecināta izaugsmes trenere. Šī iemesla dēļ karjeras speciālistam ir svarīgi panākt, lai bērns atveras un par sevi stāsta. Savukārt vecākiem ieteicams jau no mazotnes vērot, ar ko bērns aizraujas vai kādās lomās visbiežāk nevilšu nonāk, un palīdzēt šos talantus izkopt.

“Varbūt bērns nemitīgi kaut zīmē vai darbojas ar rokām, varbūt klasē kaut ko visu laiku organizē. Tas, visdrīzāk, arī ir viņa lielais talants. Kad tas apjausts, ar bērnu svarīgi par to runāt un palīdzēt šīs stiprās puses apzināties arī pašam. Varbūt regulārā klases vakaru organizēšana nav vis kā “akmens kaklā”, bet parāda, ka vienaudži viņam uzticas, ka bērnam ir talants ap sevi pulcināt citus un vadīt. Nav nekā labāka par dabisku interesi un talantu kādā jomā, jo tieši tas palīdz gūt ne vien gandarījumu, bet arī panākumus vēlāk dzīvē,” viņa saka.

JO VAIRĀK STIPRO PUŠU, JO GRŪTĀKA PROFESIJAS IZVĒLE

Savu nākotnes profesiju jau salīdzinoši agrīnā vecumā parasti zina jaunieši, kuri jūt skaidru aicinājumu strādāt kādā nozarē, piemēram, medicīnā vai bioloģijā. Taču vairumā gadījumu profesijas izvēle nav viegls lēmums, īpaši tiem jauniešiem, kuriem talantu ir daudz.

“Skolās bieži sastopu ļoti talantīgus jauniešus, kuriem ir izcilas sekmes teju visos priekšmetos. Paradoksāli, tieši viņiem karjeras lēmumu pieņemt ir visgrūtāk. Šķiet, ka itin viss padodas un interesē, bet jaunietis apjūk. Ir labi, ja šādā situācijā jaunietim ir spēcīgi palīgi – gan dažādi personības un interešu novērtēšanas testi, gan karjeras konsultanti. Vispirms svarīgākais ir izkristalizēt dominējošās personības šķautnes, noteikt stiprās puses un talantus, un tad ar padziļinātas sarunas palīdzību saprast, kura ir visstiprākā.”

Karjeras konsultantu var apmeklēt gan jaunietis pats, gan kopā ar vecākiem. “Darba tirgus mainības apstākļos paveras milzum daudz jaunu profesionālo virzienu, kas saistīti ar tehnoloģijām un inovācijām, tāpēc profesionāls padoms noder ne vien profesijas izvēlē, bet arī izglītības iespēju apzināšanā. No šādas sarunas nav jābaidās – skats no malas noder jebkurā situācijā, un šāda saruna var pavērt jaunas perspektīvas,” iedrošina Dace Briede-Zālīte.

NELIKT PIEPILDĪT VECĀKU NEPIEPILDĪTOS SAPŅUS

Lai gan vecāki savam bērnam vēl tikai labāko, mēdz būt situācijas, kad pieaugušie apzināti vai neapzināti profesijas izvēlē caur bērnu cenšas realizēt paši savus sapņus un mērķus. Jaunieša psihe ir ļoti trausla, daudzi šādu spiedienu neiztur, brīdina speciāliste.

“Depresija, panikas lēkmes un citas mūsdienu kaites, kas piemeklē pusaudžus, – šādu problēmu iemesli nereti ir spiediens, ko jaunieši saistībā ar profesijas izvēli izjūt no vecākiem un radiniekiem. Runājot ar jaunieti par karjeru, svarīgi nolikt malā savas ambīcijas un vēlmes. Ja vecāki paši ir veiksmīgi un autoritāri savā viedoklī, bērna intereses, talants un potenciāls var nonākt otrajā plānā. Bērns var nebūt tik stiprs, lai vecāku vēlmei stātos pretī. Otra galējība: par karjeras jautājumiem nerunāt vispār, jo vecākiem pietrūkst zināšanu un pieredzes, lai gan risinājums būtu kopīga saruna ar karjeras profesionāli. Abos gadījumos jaunietis var novirzīties no karjeras ceļa, kas viņam būtu atbilstošāks un patīk,” skaidro Dace Briede-Zālīte.

KRITIKA UN NEVĒRĪGI IZTEIKTA FRĀZE VAR SALAUZT

“No tevis nekas labs neiznāks!” vai “Tas nav tev!”– dažkārt dusmās vai nevērīgi izmesta frāze var sagraut bērna pašapziņu un novirzīt no karjeras ceļa, saka Briede-Zālīte. Tāpat ir gadījumos, kad bērna sapnis šķiet nesasniedzams.”Bērns saka: gribu būt slavena aktrise Holivudā! Var šķist, ka tas nav reāli, bet šādā brīdī svarīgākais ir saruna – iedziļināties, uzklausīt un kopā izrunāt, ko tas nozīmē, kas būtu jādara, lai to īstenotu. Pulciņi, teātra kolektīvi, valodas slīpēšana – ir daudz lietu, ko bērns var darīt jau tagad. Tas ļaus viņam pašam saprast, vai joma tiešām patīk, vai arī vai palīdzēs nonākt pie cita veida, kā sapni realizēt, piemēram, strādājot filmu industrijā vai citā ar kino vai mākslu saistītā jomā. Turpretī salauztu pašapziņu izlabot ir grūti, un bērns var noslēgties sevī. Savstarpēji pieņemoša, draudzīga saruna, bērna vērošana, uzklausīšana, atbalstīšana – tā ir labākā formula, kā atbalstīt bērnu viņa profesijas izvēles ceļā,” saka karjeras izvēles speciāliste.

 

Latvijas Lauksaimniecības universitāte aicina skolēnus no 10.-12.februārim piedalīties tiešsaistes Karjeras dienās

(https://www.youtube.com/watch?v=MWrdC0W6BIw&feature=youtu.be&ab_channel=LatvijasLauksaimniec%C4%ABbasuniversit%C4%81te ), kurās būs iespēja iepazīt vairāk nekā 20 profesiju un nodarbošanās veidu un to “aizkulises”. Plašajā vebināru programmā ikviens varēs izvēlēties tēmas par sev interesējošu profesiju vai nodarbošanās veidu, kurā attīstīt profesionālo karjeru. Vebinārus iespējams ieintegrēt arī dažādos mācību priekšmetos un nodarbību laikā tiešsaistē pieslēgtiem tām tēmām, kuras jauniešiem visvairāk interesē. Sīkāka informācija:https://www.llu.lv/lv/raksts/2021-01-20/skoleniem-iespeja-piedalities-llu-tiessaistes-karjeras-dienas

 

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledža pārstāvji sagatavojuši informatīvus materiālus – elektronisku brošūru un videomateriālu, lai iepazīstinātu skolēnus ar studiju un mācību programmām. Ļoti interesants un pārskatāms materiāls!

 

Videomateriāls: https://www.youtube.com/watch?v=_hEioWn0Mr8

Elektroniskā brošūra: https://online.fliphtml5.com/pjsgw/spcd/#p=1

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

Ielūgums vidusskolēniem uz Dutch Days 2021 virtuālo konferenci par studijām Nīderlandē!

Ielūdzam Jūsu 10., 11. un 12. klašu audzēkņus uz Dream Foundation Latvia rīkoto Dutch
Days 2021 bezmaksas virtuālo konferenci par studiju iespējām Nīderlandē, kura šoreiz
noritēs 2.-5.februārim.

Plašāku informāciju skatīt materiālā Ielūgums_Dutch Days 2021 (1)

 

26. janvārī pl.11:35 9.M1, 10. A, 10.B, 10.C , 12.HV, 12.M1, 12M2 klašu izglītojamajiem un  skolotājiem tiešsaistē  Zoom platformā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums

 “ Iepazīsties ar medicīnas inženiera un medicīnas fiziķa profesijām”

Pasākumu vadīja Agnese Katlapa Latvijas Medicīnas inženierzinātņu un fizikas biedrības biedre.

Agnese Katlapas stāstītais – Pārstāvu Latvijas Medicīnas inženierzinātņu un fizikas biedrību, kas ir organizācija, kas apvieno medicīnas inženierus un medicīnas fiziķus Latvijā un strādā pie nozares attīstības. Viens no mūsu mērķiem ir popularizēt medicīnas inženieriju un medicīnas fiziku skolēnu vidū, lai ieinteresētu viņus studēt šo profesiju. Paskaidrošu, ka medicīnas inženieris un medicīnas fiziķis ir profesionāļi, kas pārzina medicīnas iekārtas, to darbības principus un izmanto šīs zināšanas, lai nodrošinātu pareizu medicīnas iekārtu darbību slimnīcās, kā arī ir iesaistīti staru terapijas un kodolmedicīnas terapijas plānošanā vēža ārstēšanas procesā slimnīcās. Par medicīnas inženieri un medicīnas fiziķi var kļūt, studējot Rīgas Tehniskajā universitātē (studiju programma veidota sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti).

Mūsuprāt, šāda profesija varētu interesēt tos skolēnus, kam patīk dabaszinātņu priekšmeti, jo medicīnas inženieris un medicīnas fiziķis apvieno sevī zināšanas par inženieriju, fiziku, ķīmiju, bioloģiju un arī medicīnu. Tas ir arī iemesls, kāpēc es pati kādreiz izvēlējos apgūt šo profesiju. Ja interesē vēl nedaudz par profesiju, pievienoju linku ar rakstu par mūsu absolventa iespaidiem – https://www.rsu.lv/aktualitates/kristaps-palskis-medicinas-iekartam-vienmer-jabut-ipasi-drosam

Prezentācijas materiāls skolām

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

25. janvārī pl.16:00 10.-12.klašu izglītojamajiem, skolotājiem un vecākiem notika karjeras attīstības atbalsta pasākums tiešsaistē “ Izglītības iespējas Rīgas Ekonomikas augstskolā” (Stockholm School of Economics in Riga).

Vadīja tiešsaistes tikšanos Rīgas Ekonomikas augstskolas studentes – Vasilisa Kotova un Rēzeknes Valsts1. Ģimnāzijas absolvente Elizabete Rupā .

Prezentācijas un sarunas laikā uzzinājām un radām atbildes uz jautājumiem:

 • Informācija par augstskolu un studiju programmām;
 • Stipendiju saņemšanas iespējas 2021. gadā;
 • Kāpēc studēt ekonomiku?;
 • Kādas ir karjeras iespējas pēc absolvēšanas;
 • Pašreizējo studentu padomus;
 • Pieteikšanās un student atlases process;
 • Var arī gūt plašāku ieskatu par augstskolu no  tiešsaistes materiāliem.

Kontaktpersona: Daiga Brakmane(+371) 670 15 809daiga.brakmane@sseriga.eduwww.sseriga.edu

 

Organizators Rēzeknes Izglītības Pārvalde, T.Tokareva sadarbībā ar Rēzeknes izglītības iestāžu pedagogiem karjeras konsultantiem.

 

Ar cieņu pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

KUR VECĀKIEM MEKLĒT INFORMĀCIJU PAR KARJERAS ATBALSTU BĒRNIEM?

Pēdējos gados jaunieši par savu nākotnes nodarbošanos mēdz aizdomāties arvien agrāk. Kamēr vieni jūt skaidru aicinājumu nākotnes profesijai, citiem karjeras lēmuma pieņemšana ir grūtāks lēmums: kuru nozari izvēlēties, kur mācīties un kurus talantus un prasmes sākt slīpēt jau skolas gados? Karjeras lēmuma pieņemšanā ar savu paraugu, atbalstu un vērtīgu padomu lielu lomu spēlē arī ģimene. Tomēr arī vecākiem svarīgi zināt, kur meklēt informāciju, kas var palīdzēt sarunā par karjeru ar bērnu. Praktiska informācija par karjeras plānošanu un izglītības iespējām, kā arī vērtīgi padomi un materiāli, ko izpētīt kopā ar bērnu, ir atrodami vairākās noderīgās vietnēs.

Virtuālā pilsēta profesijupasaule.lv

Vietne www.profesijupasaule.lv ir interaktīvs instruments, kur bērni patstāvīgi var iepazīties ar dažādām profesijām. Tā ir veidota kā virtuāla pilsēta, kas sastāv no objektiem – uzņēmumiem, kuros atrodamas uzņēmumam tipiskākās profesijas. Par katru no tām ir pieejams apraksts, intervija ar šajā profesijās strādājošo, fotogrāfiju galerija un attiecīgās profesijas apguves iespējas.

Mugurkaula ķirurgs, aviācijas kravu apkalpošanas speciālists, restaurators, reitterapeits un daudzas citas citas, kopumā teju 300 profesijas, kuru skaits vietnē tiek nemitīgi papildināts. Bērni var ne tikai pētīt dažādās profesijas un to ikdienu, bet arī iejusties uzņēmēja lomā un uzzināt noderīgu informāciju par biznesa uzsākšanas pamatiem.

Nacionālā izglītības iespēju datubāzē niid.lv

Nacionālajā izglītības iespēju datubāzē www.niid.lv  atrodama informācija par izglītības iespējām Latvijā –gan par pirmsskolas, pamatizglītības un vidējās izglītības mācību iestādēm, gan visdažādākajiem profesionālās pilnveides kursiem. Informāciju iespējams atlasīt gan pēc bērna interesēm, gan pēc līdz šim iegūtās izglītības un citiem parametriem.

niid.lv atrodami arī noderīgi materiāli par karjeras plānošanas iespējām skolas laikā, ko vecāki var izpētīt kopā ar bērnu, runājot par karjeras tēmām. Karjeras orientēšanās karte, salokāms origamo palīgs karjeras plānošanā – sadaļā infografikas lejupielādei pieejama virkne skaidrojošu un noderīgu materiālu. Vietnē pieejami arī dažādi interaktīvi rīki: e-konsultantācijas, digitālais asistents un karjeras izvēles testi.

Video lekcijas un informatīvie materiāli

Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapas  viaa.gov.lv sadaļā Karjeras atbalsts vienkopus atrodamas gan noderīgas video lekcijas par karjeras plānošanas jautājumiem, gan dažādi metodiski materiāli, kas būs interesanti gan vecākiem, gan bērniem.

Video materiālos var atrast padomu, kā ar bērnu dažādās situācijās runāt par karjeru, kā arī atrodami vērtīgi karjeras konsultantu padomi gan profesijas izvēles jautājumos, gan plānojot pirmos soļus studijām augstskolā.

www.Prakse.lv

Prakse.lv ir labākā vieta skolēniem, absolventiem, studentiem, vai speciālistiem, kur atrast darbu vai praksi. Vairāk nekā 3500 darba devēju. Šī ir labākā vieta, kur sākt savu karjeru. Vairāk kā 70000 jauniešu ir atraduši praksi un darbu. Iegūsti pirmo darba pieredzi un reāla darba ieskatu pie 220 darba devējiem Virtuālajā praksē. Virtuālā prakse  ļauj: pārliecināties, kura profesija vispiemērotākā; Uzzināt par darba devējiem; Pierādīt sevi darba devējam un saņemt uzaicinājumu uz praksi vai darba interviju.

Gūt informāciju par jaunākajām tendencēm darba tirgū. Izglītības iespējas, uzņēmumi, pasākumi, studiju TOPs, profesijas, studijas, atbalsta programma skolēniem, darba aizsardzības datorspēle. Prakses iespējas, darba, brīvprātīgā darba vakances jauniešiem, informācija par profesijām, karjeras testi.

 

Profolio.lv  – Lielākā Karjeras Izaugsmes Platforma Latvijā.

Jauniešu palīgs karjeras izvēlē. Palīdz jauniešiem izvēlēties sev piemērotu karjeru un palielina izredzes gūt panākumus.

NVA – Nodarbinātības valsts aģentūra

Jauniešu karjeras attīstības atbalstam informatīvs materiāls vecākiem “‘Vecāku un skolas loma bērna profesijas izvēlē”‘.

Latvijas Radio 1, raidījums “Ģimenes studija” 21. oktobris, 2020,Vecāki un bērniAutori: LSM.lv Bērnu satura redakcija

Profesijas izvēle ir grūts lēmums, tā izvēlē nepieciešams ģimenes un skolas atbalsts. Vēl svarīgi – profesija mūsdienās nav uz mūžu, jo darba tirgus strauji mainās, bet nemainīgs ir fakts, ka darba devējs izvēlēsies uzticamu un atbildīgu darbinieku.Kā palīdzēt jaunietim izprast savas spēcīgās puses, savu personību, kā runāt ar jaunieti par karjeras izvēli, lai viņš uzklausītu?

Mūsdienās pieņemt lēmumu par nākotnes specialitāti ir grūtāk, jo ir daudz informācijas un pietrūkst laika, lai informāciju sakārtotu, radioraidījumā pauž Mārupes Valsts ģimnāzijas karjeras konsultante Ilze Rūtenberga.

https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/vecaki-un-berni/karjeras-nedela-vecaku-un-skolas-loma-berna-profesijas-izvele.a378662/?utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_medium=links

 

AKTIERA PROFESIJA

Gints Andžāns stāsta par aktiera profesiju.( #KarjerasNedēļa #ESfondi)

Vislabākais aktiera profesijā ir tas, ka nekad mūžā nav jāsaskaras ar rutīnu. Katra diena ir kaut kas jauns!” tā saka Dailes teātra aktieris Gints Andžāns. Ja vilina aktiera profesija, uzzini, kas jāapgūst jau skolā.

https://www.youtube.com/watch?v=Na1NSZC6gmI

Top aktieri.

Latvijas Kultūras akadēmija. Vai un ko topošie aktieri domā par profesijai piestāvošo atpazīstamību un slavu.https://www.youtube.com/watch?v=_8RZ7nXwPMY

Uzņemšana LKA . Dramatiskā teātra aktiera māksla

Studiju procesā vienlīdz liela uzmanība ir pievērsta gan profesionālo zināšanu apguvei, gan personības attīstībai. Apmācības kursa pamatā ir pārliecība, ka jebkurš mākslinieks veidojas no sevi apzinošas, izjūtošas personības, kura prot savu amatu.

Apmācība noris trīs virzienos:

AKTIERU PROFESIJAS IEMAŅU UN PRASMJU APGŪŠANA

aktiera meistarība, skatuves runa un kustība, deja u.c.)

PERSONĪBAS VEIDOŠANA

kultūras teorija un mākslu vēsture

SAVA ES APZINĀŠANĀS

pašanalīze un uzdevumi sevis izzināšanai

 

Studiju programmā iekļautie kursi ļauj studentam teorētiski, metodiski un praktiski attīstīt aktiera mākslas elementus profesionālā līmenī. Studiju procesā ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijas profesionālajiem teātriem.

Pamata studiju process aktiermākslas studentiem tiek organizēts LKA Teātra mājā „Zirgu pasts”, Dzirnavu ielā 46, sākot ar studiju otro gadu cikliski arī Valmieras Drāmas teātrī, profesoru vadībā iestudējot kursa darbus un bakalaura izrādes.

https://www.youtube.com/watch?v=KWqM7XiCP0Q

Ieraugi sevi Latvijas Kultūras akadēmijā

Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi: Agate Bankava, Jānis Joņevs, Agnese Cīrule, Jānis Ābele un Jānis Ozoliņš

https://www.youtube.com/watch?v=5PmeearpyFI

 

Rit topošā JRT aktieru kursa iestājpārbaudījumi

Trīs dienas rit iestājpārbaudījumi, lai tiktu Jaunā Rīgas teātra aktieru kursā. Uz mācībām ar šādu perspektīvu Latvijas Kultūras akadēmijā bija pietiekušies rekordliels gribētāju skaits – 280 jauniešu.  Režisora Alvja Hermaņa izraudzītā spēlmaņu jaunākā paaudze mācības sāks rudenī. Iestājpārbaudījumi notiek lielā slepenībā, bez fotografēšanas un filmēšanas iespējām, taču manai kolēģei Zanei Brikmanei izdevās aprunāties ar dažiem no jauniešiem, lai noskaidrotu, kas mudina stātie aktieros.

https://www.youtube.com/watch?v=SxoGkX09zHA

 

Profesija Aktieris

https://www.youtube.com/watch?v=QJCEFrviTWU

Jūrnieka profesijas!

Raidījuma Kas es būtu, ja būtu?! Epizodē uzzināsim kāpēc darbs jūrniecībā ir interesants. Kā kļūt par jūrnieku? Cik ilgi jāmācās, lai kļūtu par kapteini? Cik pelna jūrnieki? Kādus speciālistus šobrīd gaida jūrniecības nozarē gan Latvijā, gan Pasaulē? Izglītības iespējas Latvijas Jūras akadēmijā. Darbs caur kruniga kompānijām: Hanza Jūras menedžments un LSC.


LATVIJAS JŪRAS AKADĒMIJA

https://www.youtube.com/watch?v=jiWUX9WLOfQ

LJA JŪRSKOLAS AUDZĒKŅI PAR PROFESIJAS IZVĒLI

https://www.youtube.com/watch?v=BnPi7YewQ8E

SARUNA AR KAPTEINI ARTI OZOLU

Saruna ar kapteini, Latvijas Kuģu Kapteiņu Asociācijas izpildsekretāru, Terntank | Shipping, Chartering and Ship Management – Fleet Maneger, DP, CSO, trīs bērnu tēvu un sabiedriski aktīvu vīru Arti Ozolu. Sarunas vieta: Latvijas Jūras akadēmija. Flotes iela 12 k – 1

https://www.youtube.com/watch?v=rCqDhOFXRyE

 

Kā kļūt par pilotu? Kā kļūt par stjuartu? @airBaltic

Uz šo jautājumu ar videosižeta palīdzību atbildēs raidījuma vadītājs multimākslinieks Kašers!

Aviokompānijas pilota profesija

Mācoties , airBaltic Training Pilot Academy mācību programmā, iegūsi Eiropas aviācijas transporta pilota apliecību („Frozen” EASA ATPL) tikai 18 mēnešu laikā. Turklāt, lai sasniegtu šo mērķi, nav nepieciešama iepriekšēja izglītība vai pieredze aviācijā!

Garantēts darbs

Tiklīdz būsi uzņemts airBaltic Training Pilot Academy mācību programmā, kompānija garantē, ka ieņemsi otrā pilota amatu airBaltic grupas uzņēmumā. Tev būs unikāla izdevība sākt savu pilota karjeru, lidojot jaunās un modernās lidmašīnās, kā arī iespēja kļūt par gaisa kuģa kapteini aviokompānijā, kas piedzīvo nepārtrauktu izaugsmi.

Moderni lidaparāti un profesionāli instruktori! Studiju laikā Tu lidosi ar mūsdienīgākajām mācību lidmašīnām, tādējādi savas zināšanas un prasmes varēsi izmantot modernā 21. gadsimta pilotu kabīnē.

Kā kļūt par stjuartu?

Tevi raksturo vēlme palīdzēt cilvēkiem. Tev kabatā jau ir vidusskolas diploms – pārējo iemācīsim mēs. Tu runā angļu, latviešu un vēlams, krievu valodā. Tu izstaro pozitīvismu un piedzīvojumu kāri. Tu esi labā fiziskā formā un proti peldēt.


Raidījuma veidotāji ir radošā filmu studija Ai Production.

Izpildproducents: Ai Production Latvia

www.aiproduction.eu

@kasher_bb  (raidījuma vadītājs)

@aiproductionlatvia (izpildproducents)

@rigatv24 (kanāls)

KĀ ES KĻUVU PAR STJUARTI! Laura Lagora

https://www.youtube.com/watch?v=Fmx_BfBRhds

PROFESIJA STJUARTS. JUMPstudioLATVIA

https://www.youtube.com/watch?v=Uw3Up-Weaz8

PROFESIJA PILOTS. JUMPstudioLATVIA , (‘Zili Brīnumi”(LTV))

https://www.youtube.com/watch?v=ClFvnMX7Cys

JURISTU UN ADVOKĀTU PROFESIJAS

Lai uzzinātu vairāk par juristu un advokātu profesijām noskaties videosižetu par advokātu biroju “Walless”. “Walless” uzņēmumam ir vairāk nekā desmit gadu pieredze nozarē, un uzņēmuma vadību veido četru spējīgu un neatkarīgu sieviešu partnerība.  Advokātu biroja komanda dalās savā stāstā par biroja dibināšanu, juristu darbu, līdzvērtīga atalgojuma principiem un iemesliem, kāpēc meitenēm un puišiem izvēlēties šo prestižo un aizraujošo profesiju!

“Walless” komanda apsprieda arī dažādus ar šo nozari saistītus stereotipus. Skaties, kā paši juristi un advokāti tos atspēko! Vai mūsdienās juristu profesijā joprojām dominē vīrieši? Un vai taisnība ir populārās kultūras filmām, kas rāda juristes kā gudrās blondīnes? Videosižetu veidoja Sabiedrības integrācijas fonnds, sociālās kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros.

https://www.youtube.com/watch?v=cNBnnbrhu30

Zurnāls “Jurista Vārds”

Šis žurnāls ir nozīmīgs ne tikai praktizējošiem juristiem, ne tikai tiem, kas jau gadiem strādā. Vēl nozīmīgāks šis izdevums ir tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri vēlas kļūt par juristiem − gan jurisprudenci studējošiem, gan tiem, kuri vēl skolas solā.

TIESLIETU STUDIJAS RĒZEKNES TEHNOLOĢIJU AKADĒMIJĀ

https://www.rta.lv/sv_tiesibu_zinatne

http://www.niid.lv/niid_search/program/24777

TIESĪBU ZINĀTNES STUDIJAS Rīgas STRADIŅA UNIVERSITĀTĒ

Profesionālu, pieredzes bagātu jurisprudences docētāju vadībā programma ļauj apgūt zināšanas, prasmes un kompetences tiesību jomā. Specializējamies medicīnas tiesībās un kriminoloģijā. Uzzini vairāk: https://www.rsu.lv/studiju-programma/…

https://www.youtube.com/watch?v=AFJvvX64nDY

RSU Juridiskās fakultātes studenti stāsta par studijām RSU Tiesību zinātnes programmā un to, kāpēc sākt studijas ziemā!

https://www.youtube.com/watch?v=7EC-PfKVpug

Vairāk par studiju programmu “Tiesību zinātne” – https://www.rsu.lv/studiju-programma/…

Vairāk par ziemas uzņemšanu – https://www.rsu.lv/notikumi/ziemas-uz

 LU JURIDISKĀ FAKULTĀTE (Jf)

Uzzini vairāk par studijām www.gribustudet.lv

https://www.youtube.com/watch?v=Fk-VBKXBE9Y

TIESĪBU ZINĀTNE – AKADĒMISKĀ BAKALAURA STUDIJU PROGRAMMA BIZNESA AUGSTSKOLĀ TURĪBA

https://www.youtube.com/watch?v=TaqjwGfE3Xk

Vairāk par studiju programmu vari uzzināt šeit: www.turiba.lv/lv/studiju-programmas/bakalaura-programmas/tiesibu-zinatne-2

INŽENIERA PROFESIJU DAUDZVEIDĪBA

Jau daudzus gadus viena no biežāk piesauktajām perspektīvajām un vajadzīgajām profesijām ir inženieris! Inženieris ir gan izgudrotājs, gan ieviesējs! Tā ir ļoti radoša profesija.

Panorāma pētīja, kādās nozarēs darbojas inženieri un cik dažādi patiesībā ir šīs profesijas profili, stāsta Līva Rauhvargere.

https://www.youtube.com/watch?v=Bo__m2Xikbc&ab_channel=REZERV%C4%92TS

“Inženieris ir ļoti radoša profesija. Lai inženieris strādātu ar pilnu atdevi, ir jābūt draivam“, tā BiSMART video studijā savā pārliecībā dalījās Laura Geistarde-Šube, FIMA mārketinga komunikācijas vadītāja. FIMA patiesi un atklāti lepojas ar saviem cilvēkiem un vienmēr uzsver, ka tieši cilvēki ir uzņēmuma virzītājs un bez profesionāliem, ieinteresētiem inženieriem uzņēmums nespētu eksistēt. “Mūsu inženieriem deg acis, kad viņi strādā pie sarežģītiem uzdevumiem”, uzsver Geistarde-Šube.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHsJqIFTEV8&ab_channel=BiSMART

Inženiera profesijas nozīme uzņēmumā SIA Wirtgen Latvia – mašīnbūve, ceļu būve

https://www.youtube.com/watch?v=1Jd48-OsZ2Y&ab_channel=SIA%22DKMedia%22

Inženieris, elektroauto konstruktors, autosportists Andris Dambis – 4 reizes piedalījies Dakāra rallijā, 2012.gadā ar Māri Saukānu Dakārā startēja ar pasaulē pirmo pašuzbūvēto ar elektrību darbināmo mašīnu! Savukārt viņa uzbūvētais EOPP-3 uzstāda rekordu VAI XPI kalnu braukšanas sacīkstēs elektrisko auto klasē

https://www.youtube.com/watch?v=XJKgjOrGIXA&ab_channel=SportaStudija

KĀ KĻŪT PAR INŽENIERI? “Kas es būtu, ja būtu?”

Mūsdienās Pasaule strauji mainās un ar vien lielāks uzsvars tieši darba tirgū ir uz tehniskajiem prātiem! Tāpēc šoreiz iepazīsim izglītības un karjeras iespējas inženiertehniskajās zinātnēs!

Multimākslinieks Kašers viesojās un videosižetā pastāstīs par izglītības iespējāam RTU EEF un MTAF

Enerģētikas nozares globālais raksturs nosaka fakultātes zinātnieku un mācībspēku darba specifiku. Apzinoties, ka enerģētika, elektrotehnika un vides zinātnes ir viens no perspektīvākajiem un svarīgākajiem tautsaimniecības sektoriem pasaulē, mūsu uzdevums ir nodrošināt studijas aktuālās, augstas kvalitātes, starptautiski akreditētās studiju programmās visos studiju līmeņos: enerģētikā un elektrotehnikā, elektrotehnoloģiju datorvadībā un vides zinātnē.

Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF) ir viena no lielākajām RTU fakultātēm. MTAF nodrošina inženiertehnikas, mehānikas un mašīnbūves studijas, inženiertehnikas dizaina, mašīnu un aparātu būvniecības studijas, mehatronikas, automobiļu transporta tehnisko sistēmu un pārvadājumu loģistikas studijas, dzelzceļa transporta tehnikas, tehnoloģijas un pārvadājumu organizācijas studijas, gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas studijas mehānikā vai avionikā, transportmašīnu sistēmu ekspluatācijas un remonta tehnoloģiju studijas, medicīnas inženierijas un fizikas studijas, siltumenerģētikas un siltumtehnikas studijas, nanoinženierijas studijas.

Vairāk informācijas: rtu.lv

Kašers viesojās arī Schneider Electric Latvija uzzinot vairāk par:

Enerģijas un automatizācijas digitālajiem risinājumiem, kas veicina efektivitāti un ilgtspējību.

Uzņēmumā ir apvienotas pasaules vadošās enerģijas tehnoloģijas, reāllaika automatizācija, programmatūra un pakalpojumi, lai rastu integrētus risinājumus mājām, ēkām, datu centriem, infrastruktūrai un ražotnēm.

Vairāk informācijas: www.se.com/lv

Kā arī SIA DINEX LATVIA noskaidroja vairāk par to, kādi ir DVB (darba vidē balstītu mācību) ieguvumi – gan praktikantam, gan darba devējam. Kopumā DVB mācību ietvaros DENEX Latvija bijuši jau 13 praktikanti. Uzņēmums sadarbojas ar 5 mācību iestādēm no visas Latvijas. Projekta ietvaros ikviens jaunietis saņem individuālos aizsardzības līdzekļus.

Par visu vairāk skaties raidījumā.

“KARJERAS IESPĒJAS MEDICĪNAS UN FARMĀCIJAS NOZARĒ”

Skolēniem, kuriem interesē tādi priekšmeti kā ķīmija, matematika, dabaszinātnes, fizika un medicīnas, farmācijas nozare,  neliela video ekskursija kopā ar Kašu uz medicīnas uzņēmumiem un iepazīšanās ar profesijām:

ĀRSTNIECISKĀS MASĀŽAS SPECIĀLISTS

Iepazīšanās ar profesiju notiks Starptautiskajā Kosmetoloģijas koledžā Rīgā, Graudu iela 68

FARMACEITA ASISTENTA PROFESIJA

Iepazīšanās ar profesiju notiks “EIROAPTIEKĀ” Rīgā, TC”Akropole”

REAKTORU OPERATORS

Viesojoties farmācijas uzņēmumā AS”Grindex” un uzklausot AS “’Grindex” aktīvo farmacētisko vielu ražošanas direktoru Andri Jegorovu uzzināsiet par to, kā TOP MEDIKAMENTI .

“Iepazīsti medicīnas profesijas!”


KAŠERS viesojās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā, Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicinas koledžā, kā arī diagnostiskā laboratorijā SIA GenEra!

Kopā ar Kašeru uzzini kādās jomās medicīnā trūkst darbinieki, kādas medicīnas profesijas ir labi atmaksātas un kur var mācīties uz mūsdienīgām tehnoloģijām, mācību aprīkojumu!

LATVIJAS UNIVERSITĀTES RĪGAS 1.MEDICĪNAS KOLEDŽA

Vairāk informācijas www.rmk1.lv

LATVIJAS UNIVERSITĀTES RĪGAS 1.MEDICĪNAS KOLEDŽA

Vairāk informācijas www.rmk1.lv

“‘Kā izveidot karjeru, ja nekas nepatīk?”

Start Strong izaugsmes treneris Andris Arhomkins videosarunā stāsta, ko jaunietim darīt, ja nav tādu lietu, kas ļoti interesē, kas piepilda, nes prieku? Nereti gadās tā, ka nevar īsti saprast, kas viņam patīk, kas nē, kas ir viņa sirdslieta un, kas nav. Vai atkal tieši otrādi- patīk un padodas pilnīgi viss, bet grūti izvēlēties ko vienu. Kā izveidot karjeru un būt veiksmīgam, ja nepatīk nekas, vai patīk it viss.

https://www.youtube.com/watch?v=rA2Zw8b8vmg&t=14s&ab_channel=StartStrong

Ir svarīgi saprast 3 komponentus no kā sastāv veiksmīga karjera:
1.Kas ir tas, ko es mīlu darīt?
2. Kam tas ir vajadzīgs? Kur ir cilvēki, kam to vajag?
3. Kā pasaule no tā kļūs labāka?

Līdz ko šos 3 komponentus saliek kopā,tie sāk veidot Tavu veiksmīgo karjeru! Tavu veiksmīgo biznesu!

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

KARJERAS MĒRĶU NOSPRAUŠANA

Kā nospraust savus karjeras mērķus? Kā noformulēt savus sapņus mērķa formātā?

Par to jūs uzzināsiet noklausoties Start Strong (tā ir starptautiska apmācību programma jauniešiem un pieaugušajiem par tēmām “Karjera”, “Bizness” un “Attiecību veidošana”) izaugsmes treneru Tatjanas Boguševičas un Artūra Geisari veidoto informatīvo īsfilmu ar praktiskiem uzdevumiem, par to, kā nospraust savus dzīves un karjeras mērķus.


Avots: RISEBA Youtube.com konts

 

7 hobiji, kas padarīs vai jau dara Tevi gudrāku!

Izrādās, kad cilvēks apgūst kādu jaunu prasmi, tad smadzenēs tiek iestaigātas “jaunas takas”, kas spēj uzlabot darbaspējas. Ja šobrīd esi jauna hobija meklējumos vai jau nodarbojies ar kādu no šiem hobijiem, tad šajā ierakstā uzzini, kā tas ietekmē Tavu potenciālu.

1. Mūzikas instrumenta spēlēšana.
Šis hobijs palīdz ar radošumu, analītiskajām spējām, matemātiku un daudzām citām. Lai gan šie ir lieliski ieguvumi, tomēr daudzi apgalvo, ka tādi paši ieguvumi rodas komandas sportā. Taču mūzikas instrumenta spēlēšana ietekmē mūs daudz vairāk, jo (vienkārši runājot) rada jaunus savienojumus smadzenēs, kas neatkarīgi no vecuma uzlabo līdera, problēmu risināšanas spējas, atmiņu, kā arī smadzeņu darbību kopumā.

2. Lasīšana.
Lai arī kāda būtu lasāmviela (avīzes, žurnāli, romāni vai vēsturiska enciklopēdija, speciāla literatūra), ieguvumi būs tādi paši. Lasīšana samazina stresu, kas liek cilvēkam justies labāk, kā arī paaugstina inteliģences līmeņus. Kopumā šis hobijs palīdz rast dažādus nestandarta risinājumus problēmām, saprast dažādu procesu norisi, paaugstina empātijas slieksni.

3. Regulāri treniņi.
Te ir runa par regulāriem treniņiem – ilgāki, grūtāki treniņi, ja tie nab regulāri nebūs iedarbīgi. Jo tikai regulārie treniņi rada vielu, kas palīdz ar atmiņu, mācīšanos, koncentrēšanās un izpratnes spējām. Savukārt, regulārai sēdēšanai ir pretējs efekts.

4. Jaunas valodas apguve.
Jauna valodas apguve uzlabo cilvēka spējas tikt galā ar emocionāli grūtiem darbiem vai situācijām. Hobijs arī uzlabos arī plānošas un problēmu risināšanas prasmes. Pie tam, ja mācēsi runāt vismaz divās valodās, tad būs vieglāk arī koncentrēties uz vairākām lietām vienlaikus.

5. Kumulatīvā mācīšanās.
Daudzi no mums ir pieraduši iekalt galvā kādu informāciju uz noteiktu notikumu, piemēram, prezentāciju, eksāmenu, taču pēc tam šī informācija tiek ļoti ātri aizmirsta, jo tā tika iemācīta kā pantiņš. Pielieto kumulatīvās mācīšanās procesu ikdienā – pieraksti interesantu informāciju, kas var noderēt vai liekas interesanta, ik pa laikam pārlasi šos pierakstus, kā arī mēģini pielietot jauno informācijas devu ikdienā, lai nezaudētu šīs jaunās zināšanas.

6. Smadzeņu treniņš.
Sudoku, krustvārdu mīklas, video spēles, kārtis un citas līdzīgas aktivitātes paaugstina cilvēka spēju redzēt lietas no vairākiem punktiem, kas palīdz izprast cēloņus, citu cilvēku uzvedību un emocijas. Cilvēki, kuru hobijs ir galda vai citas spēles, ir stresa noturīgāki, kā arī mazāk pakļauti negatīvām domām.

7. Meditācija.
Ar meditācijas palīdzību iespējams kontrolēt smadzeņu darbību. Tas nozīmē, ka iespējams savas smadzenes ieprogrammēt, piemēram, justies pārliecinātam pirms svarīgām pārrunām. Šis hobijs palīdzēs arī sasniegt cilvēka maksimālo potenciālu.

 

Tavai karjerai – “Ko nozīmē karjera IT nozarē”

Programmēšanas biroja ACCenture stratēģiskā vadītāja Latvijā Zane Segruma

Tavai karjerai – “Kāpēc izvēlēties IT nozari”

 IT izglītības fonda vadītājas Evitas Celmas video lekcija

 

Kādas kļūdas vecāki mēdz pieļaut bērna karjeras jautājumos?

Psihologa Reiņa Lazdas padomi.

Vecākiem bērna karjeras izvēlēs ir ļoti būtiska loma. Taču kāda rīcība ir pareiza? Cik daudz iesaistīties, kā atbalstīt, virzīt, mudināt grūtajā profesijas izvēles ceļā? Kā novērtēt bērna talantus, potenciālu un psiholoģiskās īpašības un tās veiksmīgi attīstīt, neuzspiežot savu viedokli? Vienas vieglas, pareizas atbildes uz šiem jautājumiem nav. Vislabāk nepaļauties uz vispārīgiem pieņēmumiem un teorijām, nepārvērtēt vecāku lomu, bet ieklausīties savā bērnā, novērtēt viņa vēlmes un neuzbāzīgi dalīties ar savu pieredzi, gala lēmumu par profesijas izvēli atstājot paša bērna ziņā.

Visu ietekmēt nav vecāku spēkos

Būtiska kļūda, ko nereti pieļauj vecāki un kas skar arī karjeru, – pārspīlē savu lomu bērna audzināšanā. Tiek maldīgi pieņemts, ka vecāki var ietekmēt pilnīgi visu bērna dzīvi. Vecāki seko, piedalās, iesaistās, risina bērna problēmas un ļoti pārdzīvo, ja kaut kas nesanāk pēc viņu iecerēm. Šādu audzināšanas modeli pavada augsta vecāku trauksme un bažas, ka kaut kas var tikt izdarīts nepareizi. Pret bērnu tiek vērstas augstas gaidas un prasības sekot vecāku iezīmētajam ceļam. Tas nokauj bērna pašiniciatīvu un audzina bērnu, kas nav gatavs pieņemt lēmumus un pats veidot savu dzīvi. Vecākiem ir jāsaprot, ka bērns ir neatkarīga personība, kam ir tiesības uz savu viedokli un rīcību.

To, cik veiksmīgi izveidosies cilvēka karjera dzīves laikā, ietekmē vairāki faktori, un daļu no tiem ietekmēt ir arī vecāku ziņā. Būtiskākie ir šādi:

 • Dzīves modelis. Liela nozīme ir dzīves modelim, ko bērns redz ikdienā. Kādas ir vecāku attiecības ar savu darbu, vai viņi ir priecīgi, apmierināti, vai darbs padodas un sniedz gandarījumu? Liela ietekme ir arī citu bērna dzīvē nozīmīgu cilvēku, piemēram, tantes, kaimiņa vai draugu vecāku attieksmei pret savu profesiju, rādot pozitīvu piemēru, kādu bērnam gribētos atkārtot savā darba dzīvē.
 • Patstāvība. Veiksmīga karjera dzīves laikā ir cieši saistīta ar to, cik sekmīgi bērns skolas laikā apgūst spēju patstāvīgi darboties, attīsta apzinīgumu, disciplīnu, pacietību, pašvadītas mācīšanās prasmi, kā arī spēju mācīties no pieļautajām kļūdām.
 • Īpašu prasmju un spēju izkopšana. Ikvienam bērnam vajadzētu attīstīt vienu vai vairākas spējas vai prasmes, kas padodas ļoti labi, piemēram, kāda mūzikas instrumenta apguve vai sporta disciplīna. Tās veido stabilas personības prasmīguma kodolu. Sastopoties dzīvē ar jaunām situācijām, grūtībām, tiek liktas lietā īpašo prasmju izkopšanā izmantotās īpašības, lai šīs grūtības pārvarētu. Ja bērns ir apguvis, ka, sevi pārvarot, attīstot, pilnveidojot, var pārvarēt problēmas, rast izeju un gūt panākumus, tas palīdzēs arī veiksmīgas karjeras veidošanā un dzīvē kopumā. Vecāku uzdevums šajā ceļā ir rast vidusceļu starp ļoti augstu prasību līmeni – lai ko darītu, vienmēr būs slikti un nav jēgas censties – un pārslavēšanu par katru nieku, kas neatbilst realitātei.

Kļūdas, ko nepieļaut

Kādas kļūdas vecāki mēdz pieļaut bērna karjeras jautājumos? Bieži vecākiem ir skaidrs priekšstats par to, kas bērniem būtu jādara. Varbūt vecāki paši dzīvē nav realizējušies un uzskata, ka bērns būs tas, kurš šos sapņus piepildīs viņu vietā. Ir skumji, ja vecāks neredz bērnā personību, bet savu pagarinājumu vai piemēru teorijas grāmatā. Pēdējā laikā populāra ir arī otra galējība, proti, vecāki pārspīlēti izmanto liberālās audzināšanas metodes un vispār nepalīdz bērnam, neizsaka viedokli, nedodot iespējas drošā vidē attīstīt savas spējas. Bērns bez atbalsta tiek iemests lielajā dzīves skolā. Iespējams, šādi vecāki paši netiek galā ar savu dzīvi, ir pārāk aizņemti ar karjeru, attiecībām un vienkārši nespēj iejusties bērna situācijā – kā viņš jūtas, kāds atbalsts viņam vajadzīgs. Doma, ka jāļauj bērnam pašam ar visu tikt galā, nereti ir racionalizācija – vecāki attaisno savu nespēju tikt galā ar bērna audzināšanu. Iespējams, šie vecāki paši ir saskārušies ar uzstājīgu vecāku viedokli savā bērnībā un nevēlas, lai viņu bērni piedzīvo to pašu.

Vienlaikus vērojama tendence, ka pieaug plaisa starp ļoti labi dzīvei sagatavotiem vecāku bērniem un bērniem, kuru vecākiem nerūp vai viņi neprot palīdzēt, un bērni tāpēc ir apmulsuši un īsti nezina, ko iesākt ar savu dzīvi.

Ir bērni, kas labprāt pieņem vecāku ietekmi, un ir bērni, kas no tās apzināti vairās un iet izteikti savu ceļu, tostarp arī karjeras jautājumos. Kā to vecākiem pieņemt, rīkoties? Ja bērns izteikti noraida padomus, principiāli ko mainīt var būt grūti. Kaut kādā mērā vecākiem ir jāsamierinās ar esošo situāciju. Taču tas nenozīmē, ka nevar darīt neko. Jāsaprot iespēju robežas un jāatrod veids, kā neuzbrūkošā veidā bērnam izskaidrot iespējas, apzinoties, ka gala lēmums pieder bērnam pašam. Vecāki noteikti var atbalstīt bērnu arī tādās izvēlēs, kam personīgi līdz galam nepiekrīt, kas ir daudz veselīgāk, nekā vispār norobežoties no bērna.

Ja padodas viss un izvēle neskaidra

Bērni šodien attīsta un izkopj ļoti daudz un dažādus talantus, izmēģina visādas iespējas. Ir jaunieši, kam ļoti labi padodas viss un nav sajūta, ko īsti dzīvē gribētos darīt. Kā vecāki šādā situācijā var palīdzēt? Latvijā, atšķirībā, piemēram, no ASV, bieži esam ļoti pieticīgi, nevēlamies izcelties, parādīt pārākumu, sasniegumus. To mēdz uzskatīt par negatīvu personības iezīmi, kas reizēm noved pie tā, ka cilvēks baidās sevi izpaust, nepietiekami novērtē savas spējas.

Gadījumā, ja viss padodas, tā noteikti ir pazīme, ka cilvēks ir talantīgs, un, iespējams, viņam pašam un vecākiem nevajadzētu baidīties izvirzīt augstākus mērķus. Talantīgi cilvēki viegli mēdz pielāgoties dažādām situācijām un reizēm tāpēc viegli var pazaudēt saikni ar savām dziļākajām vajadzībām. Ieteiktu šādā brīdī pajautāt – kas man personīgi patīk, kas mani aizrauj, rada prieku un aizrautību. Nevis analizēt, kas sanāk, padodas, bet tieši – kas sniedz emocionālu piepildījumu, gandarījumu. Jo mēdz būt, ka sanāk un padodas viss, bet prieka par darīto nav. Ar šādu bezprieka pieeju 10 gadus uz sasniegumu viļņa spējīgs cilvēks profesijā var “izvilkt”, bet tālāk ir ļoti paaugstināts risks piedzīvot izdegšanu. Tāpēc iespēju robežās vēlams plānot karjeru nevis vienā ļoti specifiskā jomā, bet tādā, kas sazarojas un kurā ir iespējams, papildus izglītojoties, atrast dažādus aizraujošus darbības un izaugsmes virzienus.

Vecākiem jāpatur prātā, ka ar īpašu talantu kādā jomā nepiedzimst. Visbiežāk talantīgu cilvēku veido vairāku faktoru kopums, kam pamatā ir vispārējās kognitīvās jeb izziņas spējas un liels ieguldītais darbs. Ir jābūt ļoti lielai interesei par kādu jomu, atbalstam no apkārtējās vides – ģimenes, skolas, kas sekmē vēlmi šo talantu attīstīt.

 

“KARJERAS VADĪBAS PRASMES”

Termins “karjera” ir jāsaprot ne vien kā izaugsme profesionālajā jomā, bet arī kā likumsakarīga personības izaugsme un nodarbošanās secīga maiņa visas dzīves garumā. Karjera ir personības mērķtiecīgs, jēgpilns visas dzīves gājums, kurā summējas visas indivīda dzīves lomas, brīvā laika aktivitātes, mācības un darbs.

 

Nodarbinātībai noderīgās prasmes

Pašvadība — gatavība uzņemties atbildību, elastīgums, pašiniciatīva, neatlaidība, laika vadība, gatavība uzlabot savus rezultātus, pamatojoties uz atgriezenisko saiti, reflektīvo mācīšanos.Komandas darbs — cieņa pret citiem, sadarbošanās, pārliecināšana, diskusiju veicināšana, visu savstarpējās atkarības apzināšanās.Izpratne par biznesu un klientu — pamatzināšanas par biznesa panākumu galvenajiem virzītājiem, tajā skaitā par inovāciju nozīmi un pārdomātu risku uzņemšanos, un vajadzība gandarīt klientu un veidot klienta lojalitāti.Problēmu risināšana — faktu un situāciju analīze un radošās domāšanas lietošana atbilstošu risinājumu veidošanā.Komunikācija un rakstīt un lasīt prasme — rakstīt-lasīt prasmes lietošana, spēja radīt skaidru, strukturētu rakstudarbu un mutvārdu prasme, tajā skaitā klausīšanās un jautājumu uzdošana.Skaitīt prasmes lietošana — manipulācijas ar cipariem, vispārējas matemātiskas zināšanas un to izmantošana praktiskā kontekstā (mērīšana, svēršana, aprēķināšana un formulu lietošana).Informācijas tehnoloģiju izmantošana — IT pamatprasmes, tajā skaitā iemaņas teksta apstrādē, failu vadībā un interneta meklētājprogrammas izmantošanā.Iniciatīva un uzņēmējdarbība — spēja demonstrēt inovatīvu pieeju, radošumu, sadarbošanos un riska uzņemšanos.

Veiksmīga karjera ir saistīta ar cilvēka personības faktoriem ne mazāk kā ar izglītību un intelektu. Nodarbinātībai noderīgās prasmes ietver arī šādas personības īpašības, kas veicina vispārējo nodarbinātību:

lojalitāte;atbildība un saistību ievērošana;godīgums un integritāte;entuziasms;uzticamība;prasme sevi prezentēt;veselais saprāts;pašcieņa;humora izjūta;līdzsvarota attieksme pret darbu un ģimenes dzīvi;spēja pārvarēt grūtības;motivācija;spēja pielāgoties.

Visu šo īpašību pamatā ir jābūt pozitīvai attieksmei: “es varu” pieeja, gatavība ņemt dalību un ieguldīt, atvērtība jaunām idejām un vēlme ļaut tām īstenoties.

Plānojot savu personīgo dzīvi, veidojot profesionālo karjeru un izvēloties profesiju, ir svarīgi saprast — ko pats cilvēks GRIB, VAR un ko VAJAG sabiedrībai.

GRIBU — tās ir cilvēka intereses, vēlmes, centieni, būtiskais dzīvē un darbā. Iespējams, ka, nosaucot visas savas intereses, vēlmes, nodarbošanos, kas saista, patīk un ko gribē- tos darīt, būtu ļoti garš saraksts. Daudziem ir plašs interešu loks, un ir visai grūti izšķirties, kuru no savām interesēm izvēlēties profesionālajai realizācijai, bet ko atstāt kā vaļasprieku. Lai pieņemtu pareizo lēmumu, nepieciešams izzināt potenciālās darbības virziena/profesijas saturu, darba pienā- kumus un apstākļus.

VARU — tās ir cilvēka prasmes, zināšanas, spējas, īpašības, stiprās puses, kā arī veselības stāvoklis, — visas profesionāli nozīmīgās īpašības. Kad ir noskaidrotas profesionālās intereses, svarīgi saprast, vai indivīdam piemīt šīm interesēm atbilstošas spējas. Spējas vispilnīgāk atklājas un attīstās tieši darbībā — mācībās vai jau praktiskajā darbā.

VAJAG — tās ir profesijas un kompetences, kas konkrētajā vietā un laikā darba tirgū ir pieprasītas, tātad — kādi speciālisti un kādas kompetences ir nepieciešamas tagad un tuvākajā nākotnē; tāpēc izvēloties izglītības virzienu ir jāuzzina, kādas zināšanas un prasmes (kompetences) var apgūt mā- coties/studējot vienā vai otrā programmā, kuru piedāvā izglītības iestādes. Jāapzinās, ka mainās pašas profesijas, to saturs un attiecīgi arī kompetences konkrēto darba uzdevumu veikšanai, tāpēc ir jābūt gatavam arī turpināt mācīties.

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

 

 

Tālākās izglītības ceļi pēc 9. un 12. klases

Plānojot savu karjeru, jāizvēlas ne tikai profesija, bet arī izglītības ceļš, kā šo profesiju apgūt. Turklāt jāizvēlas savai situācijai un nākotnes plāniem atbilstošākais.

Infografika izskaidro, kāds ir tālākās izglītības iespējas pēc pamatizglītības un kādas pēc vispārējās vidējās izglītības iegūšanas. Tajā norādīts, cik ilgs laiks jāvelta katram izglītības ceļam un kādu profesionālās kvalifikācijas līmeni var iegūt.

Izglitibas_celji_fdp (1)

Jauks un pārskatāms materiāls, ko izmantot audzināšanas stundās un sarunās ar vecākiem.

“Skolēna attīstības iespējas skolas laikā.” – kā iegūt pieredzi un dzīvei noderīgas prasmes bez kurām neiztikt 21.gadsimtā!

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 Ieteikumi veiksmīgai profesijas izvēlei.

Ik gadu vairāki tūkstoši skolēnu pieņem lēmumu, kādu profesiju apgūt un kurā nozarē nākotnē strādāt. Nereti jauniešu izvēli nosaka profesijas prestižs un iespējamais atalgojums, tomēr svarīgi ņemt vērā arī speciālistu pieprasījumu darba tirgū, iepazīt sevi un orientēties profesiju apguves iespējās Latvijā. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) karjeras konsultanti ir apkopojuši septiņus ieteikumus, kā jaunietim veiksmīgi izvēlēties savu nākotnes profesiju.

7 ieteikumi profesijas izvēlē

Tēmas materiāls ir nosūtīts 9, 11. un 12.klašu izglītojamajiem. Varbūt jums arī noder audzināšanas stundām vai pārrunām ar skolēniem, vecākiem.

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

Profolio pašizziņas testi – palīgs karjeras izvēlē!

www.profolio.lv

Kā mēs – vecāki un skolotāji – varam palīdzēt skolēnam veikt apzinātu profesijas izvēli un veicināt mērķtiecību?

Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt citiem. Viens no labākajiem veidiem, kā izzināt sevi un līdz ar to veicināt apzinātu profesijas izvēli, ir dažādi testi. Šajā rakstā atradīsiet noderīgu informāciju par mācību rīka Profolio piedāvātajiem personības, karjeras un hobiju testiem.

Profolio karjeras e-izglītības vide: izzini sevi un gūsti panākumus jau šodien

Profolio karjeras testi palīdz jaunietim iegūt priekšstatu par sevi un saprast, kāda nodarbošanās viņam ir vispiemērotākā. Uz to mudina arī pašraksturojuma sadaļa, kurā  pieejamā informācija ļauj skolēnam izveidot respektablu pašraksturojumu. Karjeras mērķu sadaļa iemāca izvirzīt pareizos mērķus un mudina uz to sasniegšanu. Savukārt panākumu portfolio ļauj skolēnam atskatīties uz svarīgākajiem sasniegumiem. Citas praktiskās iemaņas sniegs CV un motivācijas vēstules izveides sadaļa, kas skolēnam māca pareizi strukturēt savas prasmes, zināšanas un pieredzi.

Profolio karjeras testi

Skolēni ļoti cieši koncentrējas uz pasaules profesiju tendencēm, tomēr veiksmīgas karjeras izvēles priekšnosacījums ir sevis izzināšana. Tieši šim mērķim kalpo Profolio karjeras testu sadaļa. Izpildot testus, skolēns var noskaidrot savas intereses, prasmes un tam piemērotās profesijas.

Ikvienam testam, kas atzīmēts ar PRO zīmīti, ir iespējams iegādāties padziļināto analīzi, lai noskaidrotu precīzāku sevis raksturojumu. Šāda opcija ir pieejama visiem lietotājiem.

Profoilo iespējams izpildīt sekojošos testus:

Karjeras prasmju tests

Ikvienā profesionālajā darbībā noder: spēja tikt galā ar nenoteiktību, pašapziņa, spēja pieņemt lēmumus, rīcības plānošanas prasmes, patstāvīgums.

Ar karjeras prasmju testa palīdzību skolēns noskaidros, kādas no karjeras vadības prasmēm viņam piemīt un kādas vēl ir nepieciešams attīstīt, lai realizētu ieplānoto karjeru.

Tests ‘’Ko mācīties pēc 9. klases’’

Tests ‘’Ko mācīties pēc 9. klases’’ ir veidots, balstoties uz jauno mācību priekšmetu saturu jeb kompetenču izglītību, kas 10. klasēs tika ieviesta līdz ar 2020.gada 1.septembri. Tajā paredzēts, ka 30% no mācību laika tiek veltīts padziļinātiem un specializētiem mācību priekšmetiem.

Šajā testā skolēns tiek aicināts novērtēt 60 apgalvojumus saistībā ar 21 mācību priekšmetu/jomu. Tests aizņem tikai 15-20 minūtes, taču rezultātā skolēns iegūst ieteikumus, kas ir pielāgoti viņa interesēm un aktivitātēm gan skolā, gan ārpus tās, piemēram:

Sarakstu ar priekšmetiem, kurus Profolio iesaka apgūt optimālā vai augstākajā līmenī; priekšrocības, ko sniedz ieteiktā priekšmeta apgūšana; ieteiktajā priekšmetā apgūto zināšanu praktisko pielietojumu; informāciju par to, kādās profesionālajās vidusskolās skolēns var apgūt sev piemērotāko profesionālo virzienu mācību programmas. Personības tests

Personības tests ir orientēts uz sevis izzināšanu – tas ir izstrādāts tā, lai skolēns varētu palūkoties uz sevi ‘’no malas’’. Tests ir veidots, balstoties uz R.Kettela teoriju. Izmantojot faktoru analīzi, R.Kettels ģenerēja 16 cilvēka personības iezīmju faktorus. Izpildot šo testu, skolēns iegūs katra šī faktora raksturojumu.

Informācijas uztveres tests

Jebkuram cilvēkam ir attīstīti visi trīs kanāli: vizuālais, audiālais un kinestētiskais.Tomēr parasti cilvēkam dominējošais ir tikai viens uztveres veids. Izmantojot testa rezultātus, jaunietis spēs:

noteikt savu informācijas uztveres veidu; labāk izprast sevi un citus; produktīvāk organizēt savu mācīšanos; izzināt pazīmes, pēc kurām noteikt, kā uztver informāciju apkārtējie cilvēki; pasniegt informāciju, pielāgojot to cilvēka uztveres veidam. Skolēnu pašsajūtas tests

Mēs katrs esam citādāki: dažādi skolēni, dažādi skolotāji. Diemžēl skolēns ļoti bieži mēdz apjukt plašajā informācijas klāstā vai pārāk daudz ieklausīties citos, aizmirstot pievērst uzmanību savai pašsajūtai skolā. Šis tests skolēnam palīdzēs noskaidrot, kā viņš jūtas savā klasē un skolā. Rezultātos tiks ietverts:

Skolēna emocionālā stāvokļa raksturojums; komunikācijas ar vienaudžiem raksturojums; mērķtiecības raksturojums; attiecību ar skolotāju raksturojums; noturības pret stresu raksturojums; pašizpausmes raksturojums; attieksmes raksturojums. Turpat iespējams izpildīt arī citus, ne mazāk vērtīgus testus, kā piemēram: Hobiju tests, karjeras izvēles stāvokļa tests, vērtību tests, IT profesijas tests, mākslinieciskās personības tests, komunikācijas spēju tests, biznesa prasmju tests unradošuma tests. Karjeras testu sadaļa regulāri tiek atjaunota un papildināta, jo Profolio aug un attīstās kopā ar skolēniem un skolotājiem. Tieši tādēļ ikviens Profolio lietotājs var būt drošs, ka šajā platformā vienmēr varēs izzināt, rast risinājumu un mācīties, balstoties uz pašu svaigāko informāciju un aktuālākajām tendencēm.

 

Pedagogs karjeras konsultants Gunta sidorova

 

Karjeras Nedēļa Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā

 no 26.10.2020.- 30.10.2020.

No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi 2020. gadā galvenokārt notika attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad tika veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē un aizvadīta ar saukli “Klau! Sadzirdi savas iespējas”!

Karjeras nedēļas centrālie pasākumi šajā gadā bija diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”, kuras galvenā tēma bija ģimenes loma, paaudžu atšķirības un grūtības karjeras izvēles procesā, kā arī diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” par karjeras izvēles atbalsta resursiem. Abu diskusiju ieraksti joprojām pieejami VIAA Facebook kontā un Youtube, kā arī VIAA mājaslapas sadaļā “Karjeras atbalsts”.

Tiešsaites diskusija vecākiem, skolotājiem, citiem interesentiem “. Karjeras lēmums.Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” notika 27. oktobrī un tās laikā moderatora Edija Boša vadībā dalībnieki diskutēja par ģimenes lomu, paaudžu atšķirībām un grūtībām karjeras izvēles procesā, ar kurām saskaras mūsdienu jaunieši. Tāpat diskusijas viesi dalījās ar pieredzi un noderīgiem ieteikumiem, kā ar jaunieti runāt par karjeras tēmu. Vienlaikus vecāki varēja saņemt arī praktisku informāciju par karjeras konsultācijām un citiem karjeras atbalsta mehānismiem, kas pieejami izglītības iestādēs. Diskusijā piedalījāss sociālais un organizāciju psihologs, personāla izpētes un testēšanas firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare.

Savukārt 28. oktobrī moderators Magnuss Eriņš vadīja tiešsaistes pasākumu jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”. Diskusijas laikā notika virtuāla pieslēgšanās ar trijiem dažādu nozaru uzņēmumiem Latvijā – starptautisko drukas produktu ražotāju “Printful”, inovatīvo metālapstrādes uzņēmumu “ERGO E.B.F”, kā arī modernaj0 RSU zobārstniecības studiju centru Rīgas Stradiņa universitātē. Tāpat pasākumā par savu ikdienu un pieredzi stāstīja panākumus guvuši jaunieši, kuru vidū bija pludmales volejboliste Tīna Graudiņa un elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs. Diskusijā piedalījās arī Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins, ekstrēmā sporta biedrības “RAVE team” dibinātājs, BMX braucējs un treneris Roberts Klēpis, kā arī dziedātāja Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča jeb Patrisha.

Kā liecina jauniešu diskusijas “Uzklausi, padomā un izlem pats!” laikā veiktās tiešsaistes aptaujas rezultāti, galvenās autoritātes karjeras jautājumos jauniešiem ir vecāki, karjeras speciālisti, kā arī vienaudži. Atbildot uz jautājumu, kā padomos, domājot par profesijas izvēli, jaunieši ieklausās, vecākus kā autoritāti norādīja teju 70% respondentu, karjeras speciālistus – 36%, draugus un vienaudžus – 30%, skolotājus – 22%, bet 17,5% respondentu atzina, ka ieklausās arī sociālo tīklos populāru personu jeb influenceru padomos. Kopumā aptaujā piedalījās 760 jaunieši no visas Latvijas, un aptaujas dalībnieki varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

 

Karjeras Nedēļā Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā attālināto mācību klases stundu ietvaros karjeras nodarbības vadīja klāšu audzinātāji un tika apskatīti dažādi  skolēnu karjeras attīstības atbalstam nozīmīgi temati:

 • A““Klau! Sadzirdi savas iespējas” un pieņem izsvērtu lēmumu par savu karjeru” Izglītojamie caur nodarbības materiāliem attīstīja spēju ieklausīties gan sevī, gan citos, novērtēt savas spējas un intereses izvēloties nākotnes profesiju;
 • C “Profesijas izvēle”. Izglītojamie iepazinās ar sabiedrībā atpazīstamu jauniešu pieredzi karjeras veidošanā;
 • M1 “Karjeras loma cilvēka pašattīstības procesā” Izglītojamie mācījās izvēlēties savām spējām atbilstošu profesiju, izvērtēt savu piemērotību izvēlētajai profesijai;
 • M2 “Pieprasītākās profesijas nākotnē”. Izglītojamie uzzināja par pieprasītākajām profesijām patreiz darba tirgū un nākotnes profesionālās nodarbinātības vīziju, prognozēm;
 • VA “Profesijas izvēles psiholoģiskie faktori. Profesionālās intereses un izvēles”. Izglītojamie veica savu prasmju pašnovērtējumu, lai izprastu savu slieksmi uz noteiktām nodarbēm, kāda darba vai darbību veikšanu labāk par citiem;
 • M1 “Dažādās profesijas”. Izglītojamie mācījās saprast dažādu profesiju lomu sabiedrības dzīvē un veidoja priekšstatus par savu iespējamo nākotnes profesiju;
 • M2 “Mūsu vecāku profesiju dažādība”. Izglītojamie stāstīja un iepazīstināja savu vecāku profesijām;
 • VA “Karjera un tās plānošana, sevis izzināšana kā pamatnosacījums”. Izglītojamie pildīja testu, noskaidroja kāds mācību priekšmets vislabāk patīk, izpētīja, kāda tematiskā joma ir vispiemērotākā profesijas izvēlē;
 • A “Uzklausi, padomā un izlem pats!”. Izglītojamie mācījās izprast karjeras plānošanas nozīmi, caur videomateriāliem uzklausīja panākumus guvušu jauniešu stāstus par savu karjeras izvēli, attīstību un ikdienu;
 • B “Iedvesmas stāsti”. Izglītojamie portālā TUESI.lv noskatījās un noklausījās dažus stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās , kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju;
 • C “Problēmsituācijas karjeras izvēlē”. Izglītojamie skatījās VIAA piedāvātās animācijas filmiņas par karjeras izvēles problēmām, diskutēja, analizēja līdzīgas situācijas no savas un draugu pieredzes;
 • M1 “Zinātnes un tehnoloģiju attīstības ietekme uz profesiju mainību”. Izglītojamie mācījās apzināties profesiju mainību saistībā ar zinātnes un tehnoloģiju attīstības tendencēm pasaulē;
 • M2H “Karjeras nozīme pilnvērtīgai nākotnei”. Izglītojamie mācījās izprast karjeras nozīmi pilnvērtīgai nākotnei;
 • HV “Diskusija pēc VIAA organizēto tiešsaites diskusiju Karjeras Nedēļas ietvaros jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats” un “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt? “;
 • M1 “Profesiju daudzveidība un mācību iestādes Latvijā”. Izglītojamie nodarbības gaitā saņēma vispusīgu informāciju par iespējām turpināt izglītību sev izvēlētajā profesijā Latvijā, augstskolām. Ieguva informāciju par darba tirgus perspektīvām , pieprasītākajām profesijām;
 • M2 “Darba tirgus, tā prasības un konkurētspēja”. Izglītojamie izvērtēja savu piemērotību izvēlētajai profesijai. Iepazinās ar vispusīgu informāciju par iespējām turpināt izglītību augstskolās, studiju fondiem, stipendijām, kredītiem.

 

Karjeras nedēļu organizē VIAA, un tā notiek ar Latvijas pilsētu, novadu un pašvaldību apvienību izglītības iestāžu un Profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) atbalstu. “Karjeras nedēļa” notiek VIAA īstenota projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Materiālu sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

“Karjeras nedēļas” ietvaros 27.10.2020.pl.19:00 notiks tiešsaistes diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?”

un 28.10.2020.pl.10:00 tiešsaites diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats”.

 

Abas diskusijas notiks @TavaiKarjerai Facebook kontā:

Šajā sakarā ir jāreģistrējas Facebook kontā. No jūsu konta jāpāriet @TavaiKarjerai laika joslā. Ja gadījumā kaut kas nesanāk un uzreiz nerāda, tad var vēlreiz iziet no konta laika joslas un atiet atpakaļ vai nospiest “Refresh” pogu. Pēc diskusiju tiešraidēm tās pilnā apmērā varēs noskatīties ierakstā un būs pieejama VIAA mājas lapā.

 

Vecākiem paredzētas animācijas, kurās ietvertas biežāk pieļautās kļūdas, vecākiem iesaistoties bērna karjeras jautājumu risināšanā:

Karjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Jaunieša saruna ar vecākiem https://www.youtube.com/watch?v=OvBVHWDDIkUKarjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Dēls vēlas apgūt profesiju https://www.youtube.com/watch?v=M6VQS1LO2asKarjeras nedēļa. Klau! Sadzirdi un liec aiz auss! Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā https://www.youtube.com/watch?v=zzh25VRmgog

 

Animācijas varat izmantot gan attālinātās grupu nodarbībās ar 9-12.klašu skolēniem, gan pasākumos ar vecākiem, kopā meklējot iespējamos risinājumus animācijās ietvertajām problēmām un diskutējot par tām. Karjeras nedēļas laikā animācijas tiks izmantotas diskusijās, un tām tiks pievienoti video ar ekspertu komentāriem. Pēc diskusijas tiešraides video būs pieejami VIAA mājas lapā.

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

 

“No hobija līdz biznesam”

16.10.2020.

8. klases skolēniem notika karjeras attīstības atbalsta pasākums

“No hobija līdz biznesam”.

Pasākuma vadītāja, speciāliste ar ekonomisko izglītību Santa Vīksne, kura ieguvusi bakalaura un maģistra grādu uzņēmējdarbībā un vadīšanā, kvalifikācija ekonomists, beigusi grāmatvedības kursus, šūšanas kursus un ir darba pieredze ražošanas uzņēmuma šūšanas cehā, stāstīja par personīgo karjeras izaugsmi līdz uzņēmējdarbības veidošanai;

Izmantojot savas zināšanas un pieredzi, pasākuma vadītāja stāstīja par hobija pārveidošanu biznesā. Izglītojamie uzzināja , ar ko sākt?- biznesa ideja un pieejamais atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, kas jāņem vērā izstrādājot biznesa plānu:

 • Plānotās uzņēmējdarbības apraksts;
 • Produkts;
 • Mērķa klienti un tirgus situācija, konkurenti;
 • Virzība tirgū un mārketinga plāns;
 • Projekta realizācija;
 • Finanšu plāni;
 • Iespējamie riski un to novēršanas vai ierobežošanas iespējas;

Pasākuma vadītāja stāstīja arī par savu uzņēmējdarbību, viņa ir pašnodarbināta persona, specializējusies šūto bērnu rotaļlietu, apģērbu, gultasveļas izgatavošanā ar produkcijas zīmolu “KuKamons”. Izglītojamie iepazinās gan ar šuvēja , gan ar pašnodarbinātā darba specifiku, ikdienas darba pienākumiem, pozitīvajiem un negatīvajiem darba aspektiem, prasmēm un zināšanām, kas ir nepieciešamas, lai sekmīgi varētu veikt darba pienākumus.

Izglītojamie uzzināja, kādas prasmes un zināšanas ir jāpilnveido jaunietim, kurš vēlas hobiju pārvērst biznesā, kādi ir izaicinājumi, pašnodarbinātības plusi un mīnusi;

Pasākums tika organizēts Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/1/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagogs karjeras konsultants Gunta Sidorova

 

 

 

 

ESF PROJEKTS KARJERAS ATBALSTS VISPĀRĒJĀS UN PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒS

Kopš 2017. gadā Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija ir iesaistījusies Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001

“Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Arī   2020./2021.māc .gadā turpinās projekta vadība un  karjeras atbalsta pasākumu īstenošana izglītojamiem un viņu vecākiem

 

Projekta specifiskais atbalsta mērķis: Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

Nodrošināt karjeras vadības prasmju apguvi skolās; celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm; motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedavājumam un vajadzībām. individuālās un grupu konsultācijas, mērķētie pasākumi – piemēram, nozaru iepazīšana, profesionālās izglītības iestāžu piedāvājuma iepazīšana, ēnu diena , karjeras nedēļa,u.c.

 

KARJERA ir viens no galvenajiem elementiem, kas nosaka cilvēka dzīves kvalitāti. Veiksmīga karjera dod cilvēkam iespēju īstenot viņa spējas un intereses personīgajā, profesionālajā un sociālajā ziņā.

KARJERA ir cilvēka resursu efektīva izmantošana dzīves mērķu sasniegšanai, cilvēka mērķtiecīga darbība savu kompetenču pilnveidei un izaugsmei visa mūža garumā. Tas ir nepārtraukts mācīšanās un attīstības process.

KARJERAS ATTĪSTĪBA ir indivīda personīgās dzīves, mācību un darba vadības process mūža garumā, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi, un apkārtējo pasauli, analizē un pielieto to, lai izvēlētos savu nodarbošanās jomu un pēc tam jau konkrētu profesiju.

KARJERAS VADĪBAS PRASMES – tās ir prasmes, kas nepieciešamas, lai izdzīvotu un veiksmīgi darbotos izaicinošā mainīgā darba vidē.

KARJERAS IZGLĪTĪBA ir plānots pasākumu, kursu un programmu nodrošinājums izglītības iestādēs, lai palīdzētu izglītojamajiem attīstīt prasmes savu interešu, spēju un iespēju samērošanā, savu karjeras mērķu izvirzīšanā, karjeras vadīšanā; sniegtu zināšanas un izpratni par darba pasauli, tās saikni ar izglītību, par karjeras plānošanu un tālākizglītības iespējām, kā arī nodrošinātu efektīvu dalību darba dzīvē.

Karjeras izglītība palīdz jauniešiem veikt:

sevis apzināšanos un pašvērtējuma veikšanu; darba pasaules iepazīšanu; izglītības iespēju izpēti; karjeras lēmumu pieņemšanu.

 

 

Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzijā projekta ietvaros ir ieplānoti:

pasākumi karjeras izglītības integrēšanai pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanā Rēzeknes Valsts1.ģimnāzijā; pasākumi tautsaimniecībā pieprasītāko nozaru iepazīšanai; pasākumi izglītības iespēju izpētei; pasākumi vecākiem bērnu karjeras attīstības atbalstam; individuālās un grupu konsultācijas;

 

Mērķētie pasākumi paredzēti ņemot vērā izglītojamo intereses, turpmākās izglītības vai profesionālās izvēles plānu, lai iepazītu mācību priekšmetā apgūstamo teorētisko zināšanu pielietojumu dzīvē, ņemot vērā mācību priekšmetu skolotāju ieteikumus.

 

Skolēniem, vecākiem, pedagogiem ir iespēja apmeklēt individuālās konsultācijas pie karjeras konsultanta, saņemt informāciju par izglītības iespējām pēc 9. un 12. klases absolvēšanas, dažādām profesijām un citām tēmām saistībā ar karjeras attīstību.

Pedagogs karjeras konsultants: Gunta Sidorova – 1-141. kab.

Individuālām konsultācijām iespējams pieteikties katru dienu personīgi vai sazinoties caur e – klasi