Video no “#PanākumuSkola”

Ko darīt, kad nezini, ko darīt?

Uzzini savas iespējas!

Absolvējot 9. un 12. klasi, jauniešiem paveras daudz iespēju, kā tālāk plānot savu dzīvi un karjeru, taču ne visi par tām ir informēti un ne visi ir pārliecināti, ko tieši izvēlēties. Ieskaties organizācijas “YOUTH EMPOWERED #PanākumuSkola” izveidotos video, lai iepazītu profesijas un darba specifiku dažādās nodarbinātības jomās.

 

Būvniecība, ražošana un inženierzinātnes

Rihards Blese – pirms profesionālās karjeras uzsākšanas Rihards bija aktīvs jauniešu organizāciju dalībnieks. Viņš arī gadu vadīja projektu ar mērķi izstrādāt ieteikumus, lai augstākās izglītības saturu padarītu atbilstošāku darba tirgus vajadzībām. Šobrīd Rihards ir Latvijas Darba devēju konfederācijas izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs.

 

Einārs Jaunzems – viņa pārstāvētais uzņēmums SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” ir viens no “Rail Baltica” projekta ieviesējiem Latvijā. “Rail Baltica” ir jauns dzelzceļa infrastruktūras projekts ar mērķi “pieslēgt” Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklam. Eināra uzdevums ir sekot līdzi “Rail Baltica” projektēšanas un būvniecības darbu norisei Latvijā.

 

Inguss Pavasars – visu nopelnīto Inguss pastāvīgi ir investējis savā uzņēmumā “Pavasars Construction”, kas būvē moduļu mājas un ražo koka logus. Rezultātā viņam ir izdevies izveidot uzņēmumu, kura apgrozījums nu jau mērāms miljonos.

 

Artūrs Šmats –  Artūrs ir atbildīgs par elektrozinību un darba aizsardzības mācību procesa vadīšanu, plānošanu un organizēšanu AS “Sadales tīkls”. Viņa darbs ir īpaši interesants, jo pastāvīgi jāseko elektroenerģētikas nozares attīstības tendencēm, inovācijām un tās jāintegrē mācību saturā.

 

Māris Goba – Māris pats, raksturojot savu darbu, saka – ķeru kaifu, darbojoties “Volkswagen” grupas saimniecībā gan rūpnīcā, gan tepat – mājās. Oficiāli viņš ir Somijas uzņēmuma K-Auto Oy auto zīmolu SEAT un CUPRA pēcpārdošanas vadītājs Baltijas valstīs.

 

IT, matemātika un dabaszinātnes

Emīls Sjundjukovs – datorzinātnieks, kurš velta sevi medicīnai un izglītībai. Ikdienā kopā ar kolēģiem būvēju jaunās lietas veselības organizācijām, farmācijai un valdībām 20 pasaules valstīs. Pasniedzu un veidoju digitālās prasmes medicīnas studentiem. Pētu datu un digitālo rīku izmantošanu sabiedrības veselības jomā.
Amats: Pētniecības un izstrādes daļas vadītājs biomedicīnas startup uzņēmumā Longenesis
Misija: Izmantot tehnoloģijas, lai atklātu slepeno veselības datu vērtību ar mērķi paātrināt jauno zāļu un terapiju atklājumus.

 

Ieva Siliņa – valsts prezidenta ārštata padomniece zinātnes un izglītības politikas jautājumos

 

Sandra Linaberga. “Kā es parasti par sevi saku – IT nozares dinozaurs. Savā dzīvē esmu izmēģinājusi vairākas IT nozares iespējas  – vilkt vadus, skrūvēt datorus, gulēt pie servera uzmanot, lai tas strādā, programmēt, taisīt datu bāzes pieprasījumus, testēt, lietot dažādas sistēmas, konfigurēt lietojumprogrammas, operētājsistēmas un tīklus, administrēt lietojumprogrammas un serverus.
Tagad mēģinu būt priekšnieks, vai kā moderni teikt – līderis”

Oskars Putniņš – uzņēmējs, skolotājs, Startup-u (jaunuzņēmumu) treneris.
Mācījies uzņēmējdarbību Norvēģijā un Kembridžā. Jaunības gados izveidoja jaunuzņēmumu (start-up) Infy.me, kurš ar telefona aplikācijām risināja dažādas biznesa vajadzības.
2015. gadā Forbes ierindoja Oskaru sarakstā: “30 talanti līdz 30 gadiem”. Šobrīd Oskars vada ārpakalpojuma nodaļu uzņēmumā Hortus Digital, vada IT lekcijas PIKC RVT un ir uzsācis savu nākamo start-up.

 

Kaspars Abersons – valsts zinātniskā institūta “BIOR” vadošais pētnieks iekšējo ūdeņu un zivju resursu atražošanas jomā. Galvenais pētnieks, kurš visu zina par nēģiem. Izstaigājis gandrīz visas Latvijas upes un šobrīd nodarbojas ar upju monitorēšanu.

 

Digitalizācija lauku vidē

Dainis Jakovels – Vadošais pētnieks Vides risinājumu institūtā, attālās izpētes virziena vadītājs.
Apvienojam eksperta zināšanas no lauka, meža un citām tematiskām jomām ar ekspertīzi tehnoloģijās un datu analīzē, lai rastu labākus risinājumus dabas resursu pārvaldībai. Attālās izpētes tehnoloģijas (satelīti, droni) sniedz mums citu – putna – skatu punktu no augšas, kā arī kopskatu, ko bieži vien nevar redzēt no zemes. Ja daudziem attālinātais darbs un studijas bija pandēmijas laika jaunums, tad mums tā bija ikdiena jau iepriekš, jo darbs ar attālās izpētes tehnoloģijām un datiem paver plašas iespējas darba vietas izvēlei. Šobrīd, atrodoties Cēsīs un Rīgā, mēs monitorējam rīsus Vjetnamā, sadarbojoties ar ekspertiem, kas atrodas dažādās valstīs.

 

Jānis Osis  Bērza saplākšņa rūpnīcas izpilddirektors SIA “STIGA RM”.
Vadītājs ar vairāk kā 10 gadu pieredzi meža nozarē.
Jāņa misija ir attīstīt cilvēkus un uzņēmumus, ar kuriem Latvijā varam lepoties.

 

Krista Gaigala – Veterinārais asistents veterināro zāļu lieltirgotavā SIA “Magnum Veterinārija”.
Absolvējusi Smiltenes tehnikumu un šobrīd mācās Latvijas Lauksaimniecības universitātes 6. kursā ar mērķi kļūt par veterinārārstu. Krista strādā Latvijas lielākajā veterināro zāļu lieltirgotavā SIA Magnum Veterinārija kā ražotāja Elanco pārdošanas pārstāve Latvijā. Dzīvē vadās pēc principa – ja ir atvērts prāts iespējām, tad vajadzīgs tik viens drosmīgs solis, lai tās izmantotu.

 

#PanākumuSkola ir LDDK (www.lddk.lv) un Coca-Cola HBC Latvija (https://baltics.coca-colahellenic.com/lv/par-mums/) projekts ar mērķi mazināt jauniešu bezdarbu valstī.
Mūsu mērķis ir iedvesmot jauniešus sasniegt viņu mērķus, veidot jēgpilnu un nozīmīgu dzīvi, karjeru un uzņēmējdarbību.

Mēs veicinām izveidot noderīgu kontaktu loku un nododam nepieciešamās zināšanas, lai atbalstītu Tevi ceļā uz nozīmīgu karjeru un piepildītu dzīvi. Mēs sniedzam apmācības iedvesmojošos semināros un e-apmācības, veidojam izglītojošu saturu jauniešiem, kas piemērots pašreizējam darba tirgum, ekonomiskajai un tehnoloģiskajai situācijai.