Karjeras izglītība

Aktualitātes

15.maijā Rēzeknes  Valsts 1.ģimnāzijas 11.a klases skolēni, kas mācās medicīnas un dabaszinātņu groza programmā devās  vizītē uz SIA “Rēzeknes Slimnīcu”. Vizītes laikā notika iepazīšanās ar slimnīcas darbību, daudzveidīgo pakalpojumu klāstu, profesijām medicīnas jomā. Skolēni apmeklēja Diagnostikas centru, Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļu, kā arī Fizikālās medicīnas un Patoloģijas nodaļas. Tika pārrunātas studiju iespējas medicīnas jomā,  brīvprātīgā darba iespējas  slimnīcā. Jaunieši pavadīja ļoti interesantu, izzinošu, motivējošu dienu! Par to liecina atsauksmes.

Lūk, dažas no tām  :

Šī ekskursija sniedza neaizmirstamu iespēju ielūkoties medicīnas pasaulē.

Paldies Rēzeknes Slimnīcai par lielisku iespēju nedaudz tuvāk iepazīt ārstu ikdienas darbu dažādās medicīnas nozarēs!

Nodarbība Rēzeknes Slimnīcā bija iedvesmojoša un informatīva pieredze. Medicīnas speciālisti dalījās ar pieredzi, sniedzot ieskatu gan aktuālajos medicīnas jautājumos, gan praktiskajā darbā. Nodarbība ne tikai paplašināja manu redzesloku, bet arī lika  novērtēt medicīnas darbinieku smago darbu cilvēku veselības uzlabošanā.

Man ļoti pati ekskursija Rēzeknes Slimnīcā, jo visi darbinieki ar entuziasmu stāstīja par savu izvēlēto profesiju un iedrošināja studēt medicīnu.

Tāpat mani iepriecināja tas, ka radiologs vairāk pastāstīja par ierīču darba principu arī no fizikas puses un ka slimnīcas darbinieki padalījās ar savu personīgo pieredzi un ieteikumiem nākotnes ceļam medicīnā.

Bija interesanti uzzināt, kādi speciālisti strādā Rēzeknes Slimnīcā. Vislabāk atmiņā palika tas, kā patoloģijas nodaļā grieza žultspūsli un izņēma  lielu  žultsakmeni. Ne katram ir iespēja pataustīt reālus cilvēka kaulus , tāpēc apskatīt galvaskausu tajā pašā nodaļā bija fascinējoši.

Dakteri bija atsaucīgi, atbildēja uz visiem jautājumiem. Īpaši aizrautīgi bija apmeklēt uzņemšanas nodaļu un zināt par dažādu traumu ārstēšanu un pacientu aprūpi.

Galvenais, ka tas mani tikai mudināja un pierādīja, ka tiešām gribu iet mācīties un strādāt šajā jomā.

Diena bija pārdomāta, izplānota un interesanta. Mūs ne tikai izveda caur slimnīcas telpām un blakus esošo poliklīniku, iepazīstinot ar ārstiem, arī sanitāriem, bet arī pastāstīja par mācību iespējām, vasaras darbu, ikdienu, nākotnes izvēlēm! Ārsti ar savu degsmi un patiku par savu darbu ne tikai iedvesmoja virzīties uz ārsta profesiju, bet arī, praktiski stāstīja un rādīja darba ikdienu, savu pieredzi, profesionalitāti, atbildību par pacientu.

Ekskursija  deva lielu stimulu nepadoties un turpināt attīstīties , lai sasniegtu vēl augstākas virsotnes!

Liels PALDIES SIA “Rēzeknes slimnīca” komunikācijas speciālistei Birutai Rīvānei, visiem iesaistītajiem slimnīca darbiniekiem  par rūpīgi izplānoto pasākumu un veiksmīgo sadarbību!

 

15.maijā 11.b un 11.c klases skolēni viesojās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, lai uzzinātu par daudzveidīgajām studiju iespējām. Tikšanās laikā  ģimnāzijas skolēni noklausījās prezentāciju , kas iekļāva sevī informāciju par RTA kā starta punktu veiksmīgai karjerai- studiju programmas, ārpus studiju aktivitātes, ERASMUS, studentu sadzīve. Bija arī  platformas Kahoot spēle un laimētas balvas!

Ģimnāzijas skolēni ciemojās RTA laboratorijās, tikās ar mācībspēkiem!

Paldies RTA sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai Lolitai Kivleniecei- Kuzņecovai  un informācijas speciālistei Evelīnai par veiksmīgo sadarbību!

29.aprīlī Rēzeknes  Valsts 1.ģimnāzijā notika meistarklase “Vērtībās balstīta karjera”.

Dalībniekiem tika  demonstrētas praktiskas metodes karjeras atbalsta sniegšanā. Meistarklases vadīja paed., karjeras konsultante, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētāja Inta Lemešonoka un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma karjeras izglītības nodaļas vadītājs Arturs Homins. Dalībniekiem tika demonstrēts, kā sniegt atbalstu un palīdzēt jauniešiem neapjukt pretrunīgajās 21.gadsimta vērtību nostādnēs un kā veidot veiksmīgu karjeru. Notika Digitālās spēles “Kas ir Karjera”, kā arī galda spēles “Vispārīgo prasmju koks” izspēles.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas 7.b klasē viesojās putnu vērotāja Elīna Gaveiko, kas pastāstīja par ornitoloģiju, ornitologa profesiju, par to, kā kļūt par putnu vērotāju. Skolēni interesantās sarunas laikā piedalījās aizraujošā viktorīnā, kuras gaitā  bija jāatpazīst putnu balsis, putnus pēc attēliem un video. Svarīga bija atziņa- lai vērotu putnus nav jābūt ornitologam, galvenais- jābūt interesei par putniem un dabas mīlestībai!

Paldies Elīnai par saturīgo stāstījumu!

18.aprīlī Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā notika tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes Sabiedrisko attiecību departamenta Studējošo piesaistes nodaļas projektu vadītāju Aigaru Asmi. Tikšanās laikā skolēni uzzināja par RTU piedāvātajām studiju iespējām, Talantu programmu, ārpusstudiju aktivitātēm.

Jaunieši guva atbildes uz interesējošiem jautājumiem par iestāšanās kārtību RTU , stipendijām un studentu sadzīvi.

Atskats par dalību “Ēnu dienā-2024” .

“Ēnu dienā-2024”  ar mērķi iepazīties ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, piedalījās arī 105 ģimnāzijas skolēni. Dienas laikā viņi vēroja interesējošās profesijas pārstāvju darba ikdienu.

‘’Ļoti patika”, “iedvesmojos”, “izstaigāju visas Latvijas televīzijas studijas, piedalījos sižeta filmēšanā “, “šī noteikti bija mana mīļākā ēnu diena , pateicoties kurai radās arvien vairāk spēka turpināt attīstīties un darīt vairāk, labāk un ātrāk!”, “noteikti piedalīšos arī nākamgad”, “iesaku citiem nebaidīties ēnot!”, “sapratu, ka tā nav tā vide, kurā redzu sevi nākotnē!”- šīs ir tikai dažas no ēnotāju atziņām!

Foto mirkļi no “ Ēnu dienas-2024”ar Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolēnu piedalīšanos.

Nikola ēnoja SIA” Norwegian Air Resources Latvia” iepirkumu struktūrvienības vadītāju.

Stella ieskatījās  Latvijas Nacionālajā arhīva krātuvēs.

Baiba L. ēnoja plānošanas līderi no Southwestern Adventage Latvia.

Anete ieskatījās Latvijas televīzijas aizkulisēs, bija žurnālistes/reportieres Edītes Čunkas “ēna”.

Adrians vēroja ugunsdzēsēja ikdienu Kārsavas postenī.

Samanta ciemojās pie Air Baltic, papildu ieņēmumu plānošanas speciālistu .

Džūlija sekoja darbam “Latgales Radio”, iepazinās ar žurnālista darbu, kā arī piedalījās   “Pīci Breinumi” jauno radio raksta tapšanā.

Mila iepazina  zobu higiēnista darba specifiku.

Viktorija bija ERASMUS + projektu koordinatora “ēna”.

Iluta guva jaunas atziņas par dabu finanšu jomā, ēnojot finanšu analītiķi Swedbank Rīgā.

Arī Baiba D. ciemojās Swedbank Rīgā, pie privātpersonu pārvaldes vadītājas.

Ingūna iepazina RSU projektu vadītāja darbu.

Anna ēnoja Zemkopības ministrijā, piedalījās VARAM sēdē.

Katrīnas ceļš veda uz Radisson Blu Rīdzene Hotel viesnīcu, lai iepazītu administratora darbu.

Elizabete bija Valsts ieņēmumu dienesta Muitas laboratorijas vadītāja “ēna”.

Anna G. apmeklēja Daugavpils reģionālo slimnīcu, lai ēnotu vecmāti un dzemdību speciālistu.

Paldies visiem, kas iesaistījās, atbalstīja un dalījās pieredzē!

ATVĒRTO DURVJU DIENAS APRĪLĪ

 EKONOMIKAS UN KULTŪRAS AUGSTSKOLA- 6. aprīlis plkst. 12:00

https://www.augstskola.lv/?parent=295&lng=lva

RĪGAS STRADIŅA UNIVERSITĀTE-RSU-13. aprīlis plkst. 12:00 – 16:00

https://www.rsu.lv/notikumi/atverto-durvju-diena-2024

LATVIJAS UNIVERSITĀTE

aprīlis (Pasākums vidusskolēniem klātienē “Studenta kurpēs”)

https://www.lu.lv/gribustudet/skoleniem/pasakumi-skoleniem/

BIZNESA AUGSTKOLA TURĪBA- 20. aprīlis plkst. 18:00

https://www.turiba.lv/lv/pasakumi/atverto-durvju-diena-turiba-7

LATVIJAS KULTŪRAS AKADĒMIJA -4.aprīlī ēnošanas pasākums “Absolventam pa pēdām”

https://www.lka.edu.lv/lv/aktuali/pasakumi/lka-enosanas-pasakums-absolventam-pa-pedam/

BIZNESA, MĀKSLAS UN TEHNOLOĢIJU AUGSTKOLA- RISEBA- 20. aprīlis plkst. 17:00

https://riseba.lv/nac-studet/atverto-durvju-dienas/

RĪGAS AERONAIGĀCIJAS INSTITŪTS- 6. aprīlis plkst. 11:00

http://rai.lv/lv/abit/abit_info/356-atvrto-durvju-diena.html

 

PAR PROFESIONĀLAJĀM  SKOLĀM, KOLEDŽĀM INFORMĀCIJA TE:

https://www.niid.lv/infodienas

Jau 23. reizi ir iespēja piedalīties vienā no lielākajām izstādēm par studijām ārzemēs “Izglītība un karjera 2024”, lai klātienē tiktos ar Nīderlandes, Lielbritānijas, Vācijas, Norvēģijas, Spānijas un citu valstu universitāšu pārstāvjiem.

https://izglitibakarjera.lv/

Kam ir paredzēta šī izstāde?

11.-12. klašu skolēniem un viņu vecākiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par studiju programmām dažādās ārvalstu universitātēs, iestāšanās prasībām, mācību maksu un finansējuma iespējām, izmitināšanu un visu pieteikšanās procesu

Atvērto durvju dienas MARTĀ

No 2024.gada 11.līdz 15.martam, skolēnu brīvlaikā, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) piedāvā iespēju 10.–12.klašu skolēniem piedalīties pasākumā “Studenta kurpēs”, aicinot apmeklēt klātienes lekcijas un nodarbības LKA piedāvātajās bakalaura un maģistra studiju programmās un apakšprogrammās, kurās uzņemšana notiek 2024.gada vasarā.

https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/informativie-pasakumi-studiju-interesentiem/studenta-kurpes/

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija

 1. – 15. marts (Atvērto durvju nedēļa klātienē)

https://www.uznemsana.lspa.lv/index.php/svarigakie-datumi

Rīgas  Tehniskā universitāte

«Seko studentam» – tā ir unikāla iespēja pirms Tavas nākotnes profesijas izvēles iepazīties ar studiju ikdienu un nākotnes perspektīvām. 

2023./2024. studiju gadā Seko studentam norisināsies no 11. līdz 15. martam.

Studentu reģistrēšanās pasākumam: 12.–23. februāris

https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/kalendars/atvert/seko-studentam-3

Daugavpils Universitāte

Informatīvajā pasākumā topošie pirmkursnieki iepazīsies ar DU fakultātēm, studiju programmu direktoriem, docētājiem, studējošo pārstāvjiem un uzzinās par aktuālo studiju procesu, piedāvātām mācību programmām, valsts finansētām budžeta vietām, šī gada uzņemšanas noteikumiem, universitātes vidi, studentu dzīvi, dienesta viesnīcām, kā arī mākslas un izklaides aktivitātēm ārpus studijām.
DU Atvērto durvju dienu dalībniekiem būs iespēja doties ekskursijā uz Universitātes astronomisko observatoriju, pieteikties ekskursijām uz laboratorijām, piedalīties konkursos un aktivitātēs un saņemt balvas.

https://du.lv/aktualitates/21-marta-daugavpils-universitates-atverto-durvju-diena/

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija

 • 22.03.2024  – 22.03.2024

Tikšanās laikā varēs uzdot savu jautājumu un saņemt atbildi:

 • kā iestāties budžeta grupā;
 • kā izvēlēties studiju programmu RTA;
 • kas nepieciešams, lai aizpildītu pieteikumu vienotajā uzņemšanas sistēmā;
 • kas jāzina, iesniedzot dokumentus studijām;
 • kāda ir aizraujošā studentu dzīve;
 • kā rezervēt vietu studentu dienesta viesnīcā.

Būs iespēja aplūkot inženierzinātņu laboratorijas, satikt akadēmijas mācībspēkus un studentus.

https://www.rta.lv/notikumi/rezeknes-tehnologiju-akademija-notiks-informacijas-diena-22032024

Rīgas Ekonomikas augstskola

 1. marts plkst. 12:00  – 15:00

https://riseba.lv/nac-studet/atverto-durvju-dienas/

Rīgas Aeronavigācijas institūts rīko ATVĒRTO DURVJU DIENAS katru mēnesi.

 1. janvārī, 3. februārī, 2. martā, 6. aprīlī, 11. maijā, 8. jūnijā.

Tikšanās ar institūta pārstāvjiem notiks plkst. 11.00 aud.003. Apmeklētājiem būs iespēja uzdot jautājumus saistītus ar uzņemšanu un studiju programmām, kā arī piedalīties iepazīšanās ekskursijā pa institūtu.

http://rai.lv/lv/abit/abit_info/356-atvrto-durvju-diena.html

Iespaidīgākais studiju festivāls “L-Universs” skolēniem, skolotājiem, vecākiem – jau 2024. gada februārī! Latvijas Universitāte (LU) ikvienam interesentam divu dienu garumā piedāvās izzināt studiju iespējas LU, iepazīt vienu no modernākajiem studiju un pētniecības centriem visā Ziemeļeiropā un iejusties studentu lomā, piedaloties dažādās aktivitātēs. Piedzīvo “L-Universs” festivālu 23. un 24. februārī no plkst. 9.00 līdz 18.00 LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājā (Jelgavas ielā 3, Rīgā)!

Izjūti LU daudzveidību – izzini dabaszinātnes, iepazīsti sociālās zinātnes, pārbaudi savas zināšanas humanitārajās zinātnēs un mākslā, pilnveido sevi medicīnas un veselības zinātnēs!

https://www.bt1.lv/skola/

Informācija vidusskolēniem!

Aicinām pieteikt dalību inovatīvu biznesa ideju konkursā „Nākotnes atslēga 2024,” kura rezultātā 5 labāko ideju autori dosies apmaksātā vizītē uz Norvēģiju.

Informācija jebkuram interesentam!

Ja vēlaties izvērtēt savas prasmes, intereses, īpašības un spējas, Nodarbinātības Valsts aģentūras  tīmekļvietnē ekarjera jebkurā ērtā laikā un vietā var tiešsaistē aizpildīt karjeras testus  “Prasmju novērtēšana” un “Prasmju novērtēšana darbam dažādos apstākļos”.

Testa “Prasmju novērtēšana” mērķis ir izvērtēt Jūsu šobrīd esošās prasmes, noskaidrot, kuras no tām ir vairāk attīstītas, bet kuras – mazāk, noteikt Jūsu stiprās puses un pilnveides iespējas.

Testa “Prasmju novērtēšana darbam dažādos apstākļos” mērķis – noteikt Jūsu piemērotību darbam dažādos apstākļos, ņemot vērā darba laiku, darba vietu, darba slodzi un citus būtiskus aspektus.

https://testi.ekarjera.lv/

Tie ir pašnovērtējuma testi, kas Jums ļaus labāk izzināt savas prasmes un to pielietojumu dažādās profesionālajās jomās, kā arī izprast Jums vispiemērotāko darba vidi prasmju attīstīšanai.

karjeras aktualitātes_17_01_2024

12.janvārī Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā viesojās SIA “MIDIS” ( RSEZ) mārketinga speciālists Dairis Adejanovs. SIA “MIDIS” piedāvā plašu pakalpojumu klāstu ar mērķi nodrošināt kvalitatīvus IT risinājumus citiem uzņēmumiem.

11.b klases skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmuma darbības virzieniem, vērtībām, jaunākajiem projektiem.

Skolēni uzzināja par programmētāja darba dienu, darbā nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kā arī nākotnes perspektīvām, mācoties IT.

Paldies Dairim Adejanovam par izzinošo, motivējošo un iedvesmojošo stundu.

karjeras aktualitātes_janvaris

6 “Jauno profesionāļu skolām” LU SZF:

 • Jauno antropologu skola
 • Jauno politiķu skola
 • Jauno sociologu skola
 • Jauno komunikācijas speciālistu skola
 • Jauno sociālo darbinieku skola
 • Jauno informācijas speciālistu skola

Dalība – bez maksas. Sekmīgi nokārtojot skolas noslēguma pārbaudījumu, iegūsi diplomu un īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā!

Lai tālāk https://www.szf.lu.lv/gribu-studet-szf/skoleniem/jauno-profesionalu-skolas/?fbclid=IwAR0ZGqwtXFETLqtNa2FpVRl4Sr8AUDwjgwvfj7L5OCmPDR8YKBl-HA0ho3I

https://www.rsu.lv/jauno-masu-akademija?fbclid=IwAR08csagDGBVeyAT070XzwIYWmRJWbhYB59zfTUo5wVFIAy1zhwwtZOJj0Q

Jauno māsu akadēmija izveidota, lai veicinātu māsu profesijas atpazīstamību un sekmētu jauno māszinību studentu piesaisti, izaugsmi un izglītošanu. Par dalību Jauno māsu akadēmijas nodarbībās nav jāmaksā.

Dalībnieki varēs iegūt zināšanas par aprūpes nozīmi, māsu profesijas būtību un māsu lomu, māsu prestižu, aprūpes manipulācijām, veselīgu dzīvesveidu, māsu prakses vēsturiskiem aspektiem, kas tālāk noderēs arī ikdienas dzīvē. Piecās nodarbībās skolēni uzzinās, kā savu nākotnes karjeru var saistīt ar šo nozari, tāpat jaunieši, kuri piedalīsies Jauno māsu akadēmijas rīkotajās nodarbībās, gūs ieskatu māsu prakses un medicīnas vēsturē, medicīnas ētikā un tiesībās.

Nodarbību vadītāji – Māszinību un dzemdību aprūpes katedras docētāji un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra darbinieki.

Jauno māsu akadēmijas nodarbībām aicināti pieteikties 10., 11. un 12. klases skolēni, taču vietu skaits ir ierobežots – uzņems tikai pirmos 100 skolēnus, kuri iesniegs pieteikumu.

Vidusskolas vecuma jaunieši aicināti piedalīties programmā BAFF Līderības Akadēmija, lai jau vasarā dotos uz ASV un iegūtu neaizmirstamu pieredzi. Līdz 17. martam programmai aicināti pieteikties aktīvi un mērķtiecīgi skolēni, kuriem ir interese par inovācijām, uzņēmējdarbību un mārketingu, kā arī vēlme atklāt un attīstīt savus talantus.

BAFF Līderības Akadēmija ir konkursa programma 11. klašu skolēniem, kuriem piemīt entuziasms, mērķtiecība un vēlme pilnveidot savu personību. Palīdzot izstrādāt katram savu projekta ideju, programmas pasniedzēji no ASV veicinās interesi par inovācijām, iedvesmos un iedrošinās jauniešus realizēt savu līdera potenciālu. Akadēmija tiks organizēta ASV pilsētā Portlendā, Meinas štatā, kur jaunieši kopā ar vienaudžiem no Igaunijas un Lietuvas trīs nedēļas pavadīs universitātes pilsētiņā, lai apgūtu līderības prasmju kursu, piedalītos izaugsmes treniņos, kā arī iepazītu ASV vidi un kultūru. Programma tiks organizēta no 10. jūlija līdz 2. augustam. Dalība BAFF Līderības Akadēmijā skolēniem ir bez maksas. Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda stipendija sedz visus programmas izdevumus:

 • avio biļetes turp un atpakaļ (Rīga – ASV – Rīga);
 • veselības apdrošināšanu;
 • dzīvesvietas izmaksas;
 • ēdināšanu;
 • aktivitātes, kas tiks organizētas programmas laikā.

Lai piedalītos konkursā, skolēnam jāatbilst sekojošiem kritērijiem:

 • ir Latvijas valsts pilsonība;
 • šobrīd mācās vidusskolas 11. klasē vai attiecīgā kursā tehnikumā;
 • pārzina angļu valodu;
 • ir motivēts un aktīvs skolā un ikdienā.

Interesenti aicināti pieteikties līdz 2023. gada 17. martam, iesūtot atbildes uz konkursa jautājumiem. Plašāks ieskats konkursa nosacījumos un pieteikšanās programmai BAFF Līderības Akadēmija fonda mājaslapā: https://www.balticamericanfreedomfoundation.org/programs/leadership-academy

Ar ko studijas universitātē atšķiras no mācībām skolā, kādas studiju programmas var apgūt RTU, kā notiek jauno studentu uzņemšana, kā izskatās fakultātes un kādas ir ārpusstudiju iespējas RTU – atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēsi uzzināt RTU Atvērto durvju dienā, kas norisināsies 27. janvārī no plkst. 10.00 līdz 15.00 RTU auditoriju mājā «Domus auditorialis» Zunda krastmalā 8. Pasākuma laikā Tev būs iespēja uzdot jautājumus RTU studentiem, kā arī raisīt garākas diskusijas ar RTU darbiniekiem, lai iepazītos ar universitāti un tās sniegtajām iespējām.

Plkst. 10.00 – 15.00 varēsi vienuviet aplūkot RTU fakultāšu un struktūrvienību stendus,
Plkst. 11.00 apmeklē informatīvu lekciju par izmaiņām RTU, uzņemšanas nosacījumiem, kā arī sagatavošanas kursiem. Lekcijas beigās droši uzdod jautājumus vai meklē uzņemšanas komisijas stendu centrālajā punktā.
Plkst. 11.30 vērsim vaļā fakultāšu durvis, lai Tu varētu apmeklēt laboratorijas, iepazīties ar RTU mācībspēkiem un studiju praktisko daļu, kā arī ielūkoties auditorijās. Papildus tam, jaunums! Šogad vērsim vaļā arī sarunu telpas, kas ļaus Tev ielūkoties mūsu auditorijās, kur Tevi sagaidīs studenti un darbinieki, lai sniegtu detalizētāku informāciju par fakultātes piedāvātajām studiju iespējām.

Šogad pasākumā piedalīsies:

 • Būvniecības un mašīnzinību fakultāte;
 • Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultāte;
 • Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte;
 • Inženierekonomikas un vadības fakultāte;
 • Arhitektūras un dizaina institūts;
 • RTU Latvijas Jūras akadēmija;
 • Olaines Tehnoloģiju koledža’
 • Uzņemšanas komisija.

Lai neapmaldītos RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, aicinām Tevi ierasties RTU auditoriju mājā «Domus auditorialis» Zunda krastmalā 8.
Pievieno pasākumu savam kalendāram un tiekamies 27. janvārī!

 

Dzīves piedzīvojums ir mācīties. Dzīves mērķis ir augt. Dzīves izaicinājums ir pārvarēt. Dzīves būtība ir mainīties. Dzīves noslēpums ir  uzdrīkstēties. Dzīves skaistums ir dot.

/Viljams Arturs Wards/

 Karjeras konsultants- Sandra Stikute

Konsultēju, informēju, izglītoju, atbalstu, motivēju karjeras attīstības jautājumos!

Palīdzēšu

-iepazīt sevi un daudzveidīgo profesiju pasauli

– apzināt savas intereses, prasmes, resursus, vērtības, stiprās un vājās puses

– izvērtēt savu pieredzi

– iegūt informāciju par studiju un skolēnu darba iespējām

– sagatavot konkurētspējīgu  CV un motivācijas vēstuli

– sagatavoties pirmajai darba intervijai

– izstrādāt tālākās rīcības plānu

– gūt atbalstu karjeras lēmumu pieņemšanā

– stiprināt motivāciju un pašapziņu

Piedāvāju

 • Individuālās karjeras konsultācijas
 • Tematiskās grupu karjeras konsultācijas

Konsultēju gan klātienē, gan attālināti ( zoom platformā) .

Sadarbojos

ar skolēniem

–  vecākiem

– skolas darbiniekiem, t.sk. atbalsta personālu

–  uzņēmumiem, nozaru speciālistiem

Pieteikšanās uz karjeras konsultācijām, iepriekš sazinoties ar karjeras konsultanti Sandru Stikuti

 • skolas 3-113. kabinetā
 • rakstot e-klasē
 • e-pastā sand112@inbox.lv
 • vai sms, whatsapp 26379334

Interneta resursi karjeras izglītībai

Sevis un profesiju izpētei

www.niid.lv- nacionālā izglītības iespēju datubāze ir interneta vietne, kurā atrodama informācija par Latvijas izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām, infografikas karjeras plānošanā, karjeras izvēles testi

https://www.prakse.lv/- sadaļā “Studijas” alfabēta kārtībā nosauktas studiju programmas, augstskola, studiju veids, ilgums un iegūstamais grāds. Ir pieejams arī meklētājs pēc studiju virziena, izglītības iestādes un tās atrašanās vietas

https://www.profesijupasaule.lv/- interaktīvs profesiju/amatu iepazīšanas rīks, kas savienots ar NIID.LV- profesiju apraksti, izglītības iespēju sadaļa, intervijas ar profesijās strādājošajiem savas jomas profesionāļiem

Karjeras izglītībai, atbalstam

https://europass.lv/- CV un motivācijas vēstules izveide, informācija par mobilitāti

https://jaunatneslietas.gov.lv/- informatīvs portāls jauniešiem

https://www.viaa.gov.lv/lv- karjeras atbalsts

https://www.ljp.lv/- Latvijas Jaunatnes padome

https://www.brivpratigie.lv/- brīvprātīgā darba iespējas

https://jaunatne.gov.lv/- informācija par jauniešu iespējām Eiropā, veicinot jauniešu aktivitāti un mobilitāti

https://www.izm.gov.lv/lv- LR Izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapa

Izglītības iespējas ārpus Latvijas

https://egoperfectus.lv/lv/pakalpojumi/augstaka-izglitiba-arzemes/- konsultācijas par studijām ārzemēs

https://egoperfectus.lv/lv/pakalpojumi/videja-izglitiba-un-apmainas-programmas-arzemes/- konsultācijas par vidējo izglītību ārzemēs

https://www.iefa.org/- stipendiju meklēšanas iespējas izglītības ieguvei ārzemēs

https://www.durbe.edu.lv/- studiju iespējas ārzemēs

https://afs.lv/- tiešsaistes programmas jauniešiem

http://www.izglitiba-arzemes.lv/- mācību iespējas, vasaras nometnes

https://euroguidance.eu/international-mobility/study-in- studiju iespējas un praktiska informācija par dzīvi ES valstīs

https://www.viaa.gov.lv/lv/studiju-celvedis-eiropa- studiju ceļvedis Eiropā

Skolēnu nodarbinātībai

https://www.nva.gov.lv/lv- Nodarbinātības aģentūras mājas lapa informācija par skolēnu vasaras nodarbinātību- https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem

Informācija vecākiem

https://euroguidance.viaa.gov.lv/mod/book/view.php?id=64&chapterid=1057

Elektroniski pieejamā grāmata vecākiem “Mans bērns izvēlas karjeru

Informācija pedagogiem

https://www.nva.gov.lv/lv/bezdarba-riskam-paklauto-personu-apmaciba-muzizglitiba- mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām

Infografikas karjeras plānošanai www.niid.lv/infografikas

Karjeras izglītības mērķis: skolēna personības izzināšana, viņa interešu, dotumu, prasmju un vērtību atklāšana tā, lai skolēns, pazīstot sevi, spētu patstāvīgi veidot, vadīt un attīstīt savu karjeru, pieņemt lēmumus karjeras plānošanā un tos realizēt.

Uzdevumi:

 1. Nodrošināt strukturēti pēctecīgu, visiem skolēniem pieejamu karjeras izglītības programmas apguvi;
 2. Radīt kompetenču pieejā pamatotus pedagoģiskos apstākļus, kas katram skolēnam sniedz iespējas veidot un attīstīt karjeras vadības prasmes viņam vispiemērotākajā veidā;
 3. Sniegt skolēnam daudzveidīgas sadarbības iespējas ar pedagoģiskā personāla pārstāvjiem un citiem partneriem;
 4. Sniegt skolēnam iespējas saņemt profesionālu karjeras atbalstu, kas ietver šādus soļus:
  1. veidot katrā skolēnā interesi par karjeru, iepazīstinot ar darba pasaules un ar to saistīto izglītību daudzveidību;
  2. nodrošināt katram skolēnam iespēju apgūt informācijas tehnoloģiju un informācijas avotu izmantošanas pamatiemaņas;
  3. izkopt sadarbības, saskarsmes, prezentācijas prasmes, cieņu pret daudzveidību;
  4. sniegt skolēniem informāciju par pašnovērtēšanas metožu apguves iespējām;
  5. palīdzēt izmantot zināšanas par sevi, lai izprastu savas spējas, intereses, prasmes un talantus, kas sekmē ar karjeras izvēlēm saistītu lēmumu pieņemšanu;
  6. veidot skolēnos izpratni par karjeras saistību ar sasniegumiem izglītībā un mūžizglītību;
  7. palīdzēt sistematizēt skolēnu sasniegumus un apzinātās prasmes, veidojot personīgo portfolio.

Visa dzīves jēga slēpjas nebeidzamā nezināmā iekarošanā, mūžīgajos centienos uzzināt vairāk.

/E.Zolā/

Apkopojot datus par Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas 2022./2023.g. absolventu gaitām secinām, ka augstākā izglītība ir stabila vērtība, par ko liecina lielākās skolēnu daļas izvēle turpināt savu karjeras ceļu studējot gan augstskolās, gan koledžās.

Mēs lepojamies ar saviem absolventiem!

Esam gandarīti, ka no 66  9.klašu skolēniem mācības Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā 2023./2024.mācību gadā  turpina 51 skolēns, t.i. , 77%.

Skolēnu izvēle palikt ģimnāzijā apliecina, ka skolā tiek nodrošināta kvalitatīva, mūsdienīga izglītība, labvēlīga vide katra izglītojamā personīgajai izaugsmei .