Future Heroes – programma, kas iedvesmo izaugsmei

Aprīļa nogalē svinīgā atmosfērā VEF kvartāla “Mansards” telpās noslēdzās Valsts izglītības satura centra īstenotās meiteņu līderības un uzņēmējdarbības prasmju pilnveides programmas “Future Heroes” 4.sezona.

Lai no idejām radītu veiksmīgus un inovatīvus risinājumus ir nepieciešamas prasmes un zināšanas. No oktobra līdz martam 47 jaunietes piedalījās darbnīcās, ko “Future Heroes” ietvaros piedāvāja SEB banka, Riga Business School, biedrība “Riga TechGirls”, biznesa augstskola “Turība”, biedrība “Miromida” un integrālais koučs Joanna Kristīne Golubeva.

Dalībnieces savas idejas īstenoja desmit komandās, kuras ceļā uz izvirzīto mērķi ar savu pieredzi un padomiem atbalstīja mentori. Tikpat dažādas kā dalībnieces ir arī izveidotie projekti, ar kuru palīdzību risinātās problēmas atspoguļo to, kas šobrīd visvairāk rūp jaunietēm. Projekti pievēršas tādām tēmām, kā vides ilgtspēja, ātrās modes negatīvās ietekmes mazināšana, veselīgs un pilnvērtīgs uzturs, jauna pārtikas produkta izstrāde, jauniešu nodarbinātības veicināšana reģionos, apģērba ilgāka dzīve, dzimumu līdztiesība, rūpes par klaiņojošiem dzīvniekiem, atbalsts vienaudžiem latviešu valodas apguvē un aktīvāka jauniešu iesaiste politisku lēmumu pieņemšanā.

Programmas norises laikā jaunietēm bija iespēja iegūt punktus par projektā veiktajām aktivitātēm, kas kopvērtējumā noteica, kuras komandas ieguva zelta, sudraba un bronzas godalgas.

Zelta godalgu ieguva komanda “EcoFam” – Loreta Bajinska (Saulkrastu novada vidusskola), Megija Mūrniece (Ventspils ģimnāzija ), Sofija Prohorenkova (Rīgas 25. vidusskola), Elizabete Bikovska (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Meitenes izveidoja izglītojošu galda spēli, kuras galvenais mērķis ir veicināt izpratni par ilgtspējīgu dzīvesveidu un kvalitatīvu laika pavadīšanu ģimenes lokā. Komandas mentore bija Inga Muižniece, zvanu centra “Sonido” dibinātāja. Ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu komanda dosies izglītojošā braucienā uz Apvienoto Karalisti.

Projektā piedalījās Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolnieces Elizabete Bikovska, Laura Sirmā, Kristīne Kračus un Paula Esmeralda Deksne.