Noderīgas saites

Nodarbinātības valsts aģentūra – NVA

http://www.nva.gov.lv/karjera/index.php?mt=304&cid=304&mid=297&pt=1

nva

 

NVA mājas lapā ir atrodama informācija par karjeras veidošanas jautājumiem, pašizpētes testi, profesiju apraksti (atalgojums, darba apraksts, iespējas, nepieciešamā izglītība u.tml.) un to salīdzināšanas iespēja, augstākās un profesionālās izglītības programmas, kursu datubāze, informācija par darba tirgu un prognozes.

Profesionālo interešu virzību var uzzināt arī ar anketas Orientācija  palīdzību. Ar šo anketu var arī sākt sevis izpēti, lai iegūtu pārskatu par savu profesionālo orientāciju:

  • mana iespējamā profesionālās darbības joma;
  • kas es esmu vairāk – izpildītājs vai organizators.

„Atšifrēt” savas personības kodu, un iepazīties ar tieši Jums atbilstošajiem profesionālās darbības aprakstiem ir iespējams, izpildot testu Pašnoteicējs jauniešiem . Testa pamatā ir pazīstamā amerikāņu psihologa Džona Holanda teorija par sešiem personības tipiem: praktiskais (attīstītas tehniskās spējas), mākslinieciskais (mākslinieciskās spējas), uzņēmīgais (organizatora spējas), izzinošais (nosliece uz zinātnisko darbu), sociālais (labas saskarsmes iemaņas), konvencionālais (augsta precizitāte darbā ar dokumentiem). Vairākumu cilvēku var iedalīt, kombinējot trīs radnieciskus tipus. Tas arī ir Jūsu personības kods.

Lai izvēlētos Jums atbilstošo darbības jomu, svarīgi ņemt vērā arī to, kāda ir Jūsu dominējošā stratēģija saskarsmē, t.i., kā Jūs risināt saspīlētas saskarsmes situācijas, konfliktus ar apkārtējiem. Izpildot testu Saskarsmes stratēģija , varēsiet uzzināt, kādas profesionālās darbības jomas ir piemērotas Jūsu dominējošajai saskarsmes stratēģijai.

Kad Jūsu personības īpašības ir apzinātas, ir laiks padomāt, kā pēc iespējas sekmīgāk izmantot savu potenciālu. Metodika Profesionālās karjeras plānošana  palīdzēs Jums veikt savu resursu analīzi un izveidot rīcības plānu profesionālo mērķu sasniegšanai.

Gandrīz visās darbavietās šobrīd ir nepieciešamas zināšanas un prasmes tehnoloģiju izmantošanā un nākotnē tās būs pieprasītas vēl vairāk. Skillage tests: vai esi gatavs darbam? palīdzēs novērtēt Jūsu izpratni par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanu darba vidē un saņemt ieteikumus, kādas prasmes Jums būtu nepieciešams papildināt.

 

 

YouRock

http://yourock.jobs/lv

YouRock

Speciāli jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem ir izveidota daudzvalodu tīklošanas platforma YouRock, kas palīdz izzināt un parādīt savas darba prasmes, lai piesaistītu darba devēju uzmanību.

 

 

Nacionālā izglītības iespēju datubāze – NIID

http://www.niid.lv/

niid

NIID ir apkopotas Latvijas izglītības iestāžu piedāvātās izglītības iespējas – informācija par visu izglītības līmeņu mācību programmām, kursiem, izglītības iestāžu organizētajām atvērto durvju dienām. Šajā vietnē pastāv iespēja uzdot jautājumu e-konsultantam, kas sniedz izsmeļošas atbildes par visu, kas Tevi interesē saistībā ar izglītību un mācībām.

NIID saturs sevī iekļauj arī:

  • aktuālo izglītības informāciju
  • karjeras izvēles testus
  • informāciju par izglītības sistēmu Latvijā
  • infografikas karjeras plānošanai

 

 

 

Profesiju pasaule

http://www.profesijupasaule.lv/lv/news

Profesiju_pasaule

Aicinām Tevi pastaigā pa virtuālo Profesiju pasauli! Iepazīsties ar uzņēmumiem un tajos strādājošo cilvēku darba aprakstiem. Lasi intervijas ar profesiju pārstāvjiem un uzzini, kur mācīties, lai apgūtu kādu no šīm profesijām. Tavu pastaigu bagātinās attēlu galerijas.

Profesiju pasaulē apskatāmas 28 mājas ar 163 dažādu profesiju, kā arī mājas “Kļūsti uzņēmējs” un “Izpēti profesiju pats”.

 

 

Eiropas valstu EUROGUIDANCE Latvija

http://www.euroguidance.eu/

http://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala (informācija latviešu valodā)

euro_guidance

Saites uz Eiropas valstu nacionālajām izglītības iespēju datubāzēm un Eiropas valstu katalogs ar praktisku informāciju par studijām šajās valstīs.

Pārbaudīta informācija par Eiropas izglītības iespējām, studiju ceļvedis Eiropā, iespēja uzdot jautājumu par izglītības iespējām Eiropā.

Jaunatnes lietas

http://jaunatneslietas.lv

jaunas_lietas

Jauniešu iespēju portālā jaunatneslietas.lv apkopota informācija par aktualitātēm jaunatnes politikā, jaunatnes politikas virzieniem, projektiem, kā arī pieejama jaunatnes organizāciju un jaunatnes lietu koordinatoru kontaktinformācija, nodrošināta iespēja izteikt savu viedokli vai priekšlikumus jaunatnes politikas veidotājiem.

 

 

EUROPASS

http://www.europass.lv

europass

Mājaslapā pieejama informācija par Europass dokumentiem un to pielietojumu. Tas ir vienots, standartizēts piecu dokumentu kopums Eiropas Savienības iedzīvotāju prasmju un kompetenču pārskatāmībai, kas palīdz skaidrā un viegli saprotamā veidā apliecināt iegūtās zināšanas, iemaņas un darba pieredzi darba devējiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem.