STARS – atbalsts virzībā uz profesionālo izaugsmi.
4.decembrī Daugavpilī norisinājās seminārs “Karjeras konsultantu kapacitātes stiprināšana darbam ar pieaugušajiem” ar VIAA Pieaugušo izglītības departamenta Mūžizglītības analītikas un atbalsta nodaļās ar Erasmus+ “Partnerships and cooperations for Upskilling Pathways “atbalstu.
Semināra darba kārtībā bija jautājumi saistībā ar VIAA aktuālajiem pieaugušo izglītības projektiem: 2.3.1.4.i “Individuālo mācību kontu pieejas attīstība”; 4.2.4.2. “Atbalsts pieaugušo individuālajās vajadzībās balstītai pieaugušo izglītībai”;Erasmus+projekta “PartnerUP”-uzlabot prasmju pilnveides ceļus un palielināt mūžizglītības iespējas pieaugušajiem”.
Tā kā skolu karjeras konsultantu mērķgrupa ir ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki, skolas darbinieki, sadarbības partneri, bija saistoši pārrunāt pieaugušo konsultēšanas būtiskākos aspektus.
Iespējas apgūt jaunas profesionālās prasmes piedāvā arī Latgales industriālais tehnikums, kura notika seminārs. Bija iespēja iepazīties ar apmācību programmām, mācību vidi.
Pieteikties nodarbināto personu apmācībai iespējams, izmantojot vietni stars.gov.lv
Izmantojot prasmju pārvaldības platformu STARS (stars.gov.lv), Latvijas iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, no 5. decembra būs iespēja pieteikties vidēja un augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei.
Uzsākot platformas pilotprojekta īstenošanu, pirmajām 2000 personām, kuras izveidos savu individuālo mācību kontu (IMK) un pieteiksies izglītības programmai, būs iespēja pretendēt uz finansējumu mācību izmaksu segšanai 500 eiro apmērā. Finansējums tiks piešķirts, ņemot vērā pieteikšanās secību. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem, tiks izvērtēts saņemto pieteikumu skaits no katra plānošanas reģiona.
Pieaugušie varēs apgūt kādu no teju 60 dažādām izglītības programmām, vērstām uz vidēja un augsta līmeņa digitālo prasmju apguvi (DigComp 4 – 6 līmenis). 16 izglītības iestādes visā Latvijā piedāvās izglītības programmas, kas kopumā aptver 5 digitālo kompetenču jomas: informācijas apstrāde/informācijas un datu pratība; komunikācija un sadarbība; digitālā satura veidošana; drošība; problēmu risināšana.
Atbilstoši izglītības saturam, mācības notiks attālināti, klātienē vai arī daļēji attālināti (t.i., teorija attālināti, bet praktiskie darbi klātienē). Piedāvāto izglītības programmu apjoms būs atšķirīgs: studiju kursi ilgs no 50 līdz 80 stundām, studiju moduļi – no 100 līdz 160 stundām, profesionālās izglītības programmu moduļi tiks piedāvāti no 20 līdz pat 130 stundām, savukārt moduļu kopās mācības ilgs no 48 līdz pat 212 stundām.
Pirmajā mācību uzaicinājumā būs iespēja pieteikties vienai izglītības programmai, un to būs nepieciešams apgūt līdz 2025. gada 20. martam. Pabeidzot mācības, persona saņems apliecību.